Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Псевдоциліндрична рівновелика проекція Сансона

Екватор і середній меридіан (має довготу 0°) – взаємно перпендикулярні прямі, рівнороздільні і побудовані в головному масштабі, паралелі – прямі, теж рівнороздільні і теж зберігають головний масштаб довжин. Всі інші меридіани – криві із масштабом довжин більшим від головного. Картографічна сітка має властивості рівновеликості, через що сильно спотворює кути і форми.

Нормальна циліндрична рівнокутна проекція Меркатора

Для побудови застосовується дотичний по екватору циліндр, або січний циліндр на паралелях ±40° чи ±45°. Головною умовою проекції і та, що m=n (еліпс спотворень повинен зображатися колом). Для цього при побудові сітки проміжки між паралелями при віддідаленні від екватора штучно розтягуються. Отримана сітка має такі властивості: відсутні спотворення кутів і форм малих фігур. ЛНС всіх видів – екватор. На широті ±45° m=n=1,4, p»2, на широті ±60° – m=n=2,0, p=4,0, на широті ±75° – m=n=3,85, p»15.

Розроблена в 1569 р. фламандським картографом Герардом Крамером (Меркатором). Не зважаючи на сильні спотворення довжин і площ у високих широтах (на карті світу розміри Африки і Гренландії майже однакові), вона й досі застосовується для побудови навігаційних карт – від карт світу до карт окремих заток, проток і портових акваторій. Це пов’язано із властивостями картографічної сітки зображати локсодромію (лінію на поверхні земного еліпсоїда із постійним румбом) будь-якого напряму прямою лінією.

Нормальна циліндрична рівнопроміжна проекція на дотичному циліндрі (квадратна)

Масштаб довжин по меридіану m=1=const. Картографічна сітка має форму квадратів. ЛНС всіх видів – екватор; головний масштаб на ньому зберігається; на паралелях окремі масштаби довжин із віддаленням від екватора зростають; чим більша широта, тим більші спотворення (на широті ±90° – ¥ (ці широти на карті, як правило, не зображаються). Ще однією умовою проекції є p=n=k. Сильно спотворені кути і форми, особливо у високих широтах. На широті ±45° p=n=k=1,4, на широті ±60° – 2,0, на широті ±75° – 3,85. Запропонована в XV столітті португальським принцим Енріке (Генріхом ”Мореплавцем“). Дає невеликі спотворення в низьких широтах (португальці плавали в широтах від 45° пн.ш. до 40° пд.ш)., легко будується. Застосовується для ілюстрації властивостей нормальних циліндричних проекцій у шкільних підручниках, Атласі учителя, шкільних атласах.


Читайте також:

 1. V Ідентифікація, раціоналізація, проекція, інтроекція, агресія, зворотна реакція та їх комплекси.
 2. Геодезична основа, масштаб і картографічна проекція складають математичну основу карти.
 3. Картографічна проекція вітчизняних топографічних карт. Система плоских прямокутних координат на топографічній карті
 4. Коса азимутальна рівновелика проекція Ламберта
 5. Нормальна конічна рівнопроміжна по меридіанах проекція
 6. Нормальна циліндрична прямокутна проекція на січному циліндрі
 7. Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАіК, вар. БСЭ
 8. Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАік, вар. ФГАМ
 9. Поперечна азимутальна рівновелика проекція Ламберта
 10. Проекція вектора на вісь
 11. Псевдоциліндрична довільна проекція Урмаєва
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАік, вар. ФГАМ | Нормальна циліндрична прямокутна проекція на січному циліндрі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.