Нормальна циліндрична прямокутна проекція на січному циліндрі
Головний масштаб зберігається на двох паралелях (січних чи стандартних – j1 і j1). Щоб зберегти головний масштаб і вздовж меридіанів, паралелі креслять на рівних відстанях. Показники p, n, i k – рівні. Частина поверхні глобуса (кулі) між січними паралелями ”стискаються“ (в цій частині карти спостворення менші від 1); за межами січних проекцій спотворення менші, ніж у квадратної проекції. На широті ±30° (січні паралелі) масштаб довжин дорівнює 1, на широті ±45° – 1,22, на широті ±60° – 1,72, на широті ±75° – 3,34, на широті 0° – 0,87. Розроблена грекм Анаксимандром у VII ст. до н.е.
Розроблена у 1949 р. Проміжки між паралелями розтягнуті не так сильно, як у проекції Меркатора. Цим досягаються менші спотворення площ, але втрачається рівнокутність зображення. ЛНС всіх видів – екватор. На широті ±45° w»7°, p=1,6, на широті ±60° w=18°, p=2,8, на широті ±75° w=50°, p=6,5. Застосовується для побудови карти поясного часу (годинникових поясів) в Атласі учителя, Учебном атласе мира, Атласе мира тощо.
Проекції карт півкуль
Нормальна азимутальна рівнопроміжна по меридіанах проекція Постеля
Полюс – в центрі карти, паралелі – концентричні кола із центром в точці полюса, меридіани – пучок прямих, що розходяться із точки полюса. m=1=const (відсутні спотворення довжин по меридіанах). По паралелях (по колах) масштаби довжин зростають від центра карти до її країв, екватора (рамка – коло) в »1,57 раз. p=n=k і коливається в межах від 1 (в центрі карти) до 1,571 (на екваторі). Максимальне спотворення кутів – на екваторі (w=25,7°). Застосовується для побудови карт північної та південної півкуль, на прапорі ООН. Застосовують також поперечну і косу рівнопроміжну проекцію Постеля. Характер спотворень у них аналогічний.