Подібна до попередніх проекцій. Паралелі і середній меридіан (має довготу 40° сх.) – рівнороздільні. Спотворення кутів і форм близькі до проекції БСЭ. Дві ТНС кутів і форм лежать на прямому меридіані на широті ±43°. Максимальні спотворення кутів – в рамках карти (w»50°). ЛНС площ подібна до еліпса. Всередині ЛНС p=0,8, поза нею – p=4. Застосовується для побудови карт світу в Физико-географическом атласе мира (1964).
Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАіК, вар. 1954 р.
Середній меридіан 5° сх.д. (на карті не зображений). Застосовується видозмінений варіант цієї проекції. Має помірні спотворення кутів і спотворення площ. На суходолі спотврення кутів не перевищують 30°, навіть на тих ділянках, що повторно зображаються. Спотворення площ коливається в межах 0,83–1,5, лише в приполярних районах – p>3. ЛНС має форму еліпса. Для Арктичного басейну і Антарктиди подано карти-врізки в нормальній азимутальній рівнопроміжній по меридіанах проекції Постеля. Застосовується для побудови міжнародної тектонічної карти світу, геологічної карти континентів світу, всіх тематичних карт світу масштабу 1:15 000 000 для вищих навчальних закладів.
Застосовується для побудови карт світу, за якими можна співставляти площі. Полюс – лінія, довжина якої дорівнює половині екватора, середній меридіан – дорівнює довжині полярної лінії. Спотворення кутів на окраїнних полярних ділянках перевищують 70°. Масштаб довжин на екваторі дорівнює 0,877, на широті ±46,5° –1, на широті ±80° – 2,64.
Має ізоколи найбільших спотворенб кутів того ж виду, що й попередня проекція. Полюс зображений точкою Зображення материків найбільше спостворені у високих шитотах і стиснуті від полюсів до екватора. Застосовується у зарубіжній практиці.
Псевдоциліндрична рівнокутна синусоїдальна проекція Екерта-Гуда із складовою сіткою
Для кожного материка використовується центральна частина.проекції із своїм прямолінійним меридіаном6 для Євразії – 60° сх.д., Австралії – 130° сх.д, Африки – 20° сх.д., а всі секції об’єднані екватором. Застосовувалася в радянських атласах; дуже популярна в зарубіжних науково-популярних виданнях.