Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Міжнародний кредит.

Міжнародний кредит - це рух позичкового капіталу в сфері міжнародних економічних відносин, пов'язаний з наданням валютних і товарних ресурсів на умовах поверненості, терміновості і сплати процентів.

Джерелами міжнародного кредиту служать: тимчасово вивільнена у процесі кругообігу частина капіталу підприємства у грошовій формі; грошові нагромадження держави і приватного сектора, які мобілізуються банками.

Функціонування міжнародного кредиту базується на таких принципах як: поверненість; терміновість, яка забезпечує повернення кредиту у встановлені кредитною угодою терміни; платність; матеріальна забезпеченість, що проявляється в

гарантії його погашення; цільовий характер - визначення конкретних об'єктів позики.

Міжнародний кредит ВИКОНУЄ НИЗКУ важливих функцій у сфері зовнішньоекономічних зв'язків.

По-перше, він забезпечує перерозподіл фінансових та матеріальних ресурсів між країнами.

По-друге, посилює процес нагромадження в рамках усього світового господарства та забезпечує рух тимчасово вільних грошових коштів одних країн на фінансування капіталовкладень в інших.

По-третє, прискорює процес реалізації у світовому масштабі, сприяє інтернаціоналізації виробництва, процесу розширеного відтворення.

По-четверте, за допомогою міжнародного кредиту досягається економія витрат обігу в сфері міжнародних розрахунків шляхом розвитку і прискорення безготівкових платежів, заміни готівкового валютного обороту міжнародними кредитними операціями.

Класифікують кредити за наступними ознаками:

а) по джерелам, розрізняють приватні кредити, урядові кредити, кредити міжнародних фінансово – кредитних організацій; змішані кредити.

б) за призначенням в залежності від того, яка зовнішньоторгова угода покривається за рахунок запозичених коштів, розрізняють:

-комерційні кредити, безпосередньо пов'язані з зовнішньою торгівлею і послугами;

-фінансові кредити, використовуються на різні цілі, включаючи прямі капіталовкладення, будівництво інвестиційних об'єктів, купівлю цінних паперів, валютну інтервенцію;

-"проміжні" кредити, призначенні для обслуговування змішаних форм вивозу капіталів, товарів і послуг.

в) за видами поділяються на товарні, котрі надаються в основному експортерами своїм покупцям, і валютні, котрі видаються банками в грошовій формі. В більшості випадків валютний кредит є однією з умов комерційної угоди по поставці обладнання і використовується для кредитування місцевих затрат у будівництвв об'єктів на базі імпортного обладнання.

г) за терміном дії кредити бувають: короткотермінові - до 1 року, деколи до 18 місяців; (понадкороткотермінові- до 3 місяців, добові, тижневі); середньострокові - від 1 року до 5 років; довгострокові - більше 5 років.

д) з позиції забезпечення розрізняють забезпечені та бланкові кредити(контокорент і овердрафт). є) за технікою кредитування розрізняють готівкові о акцептні кредити, консорційні кредити, облігаційні позики.

Товарний кредит - передбачає реалізацію продукції (робіт, послуг), (передачу права власності) на умовах відстрочення платежу, якщо таке відстрочення є більшим за звичайні строки банківських розрахунків або перевищує ЗО календарних днів з дня реалізації.

Комерційний (Фірмовий) кредит - передбачає авансування (попередню оплату) продукції (робіт, послуг) з відстроченням дати реалізації (набуття права власності), якщо таке відстрочення є більшим за звичайні строки поставки або перевищує ЗО календарних днів з дати здійснення авансового платежу.

Фінансовий кредит - передбачає надання коштів у позичку на визначений строк та під визначені проценти з поверненням основної суми заборгованості та нарахованих процентів у грошовій формі, або інших формах забезпечення заборгованості, включаючи матеріальні цінності і нематеріальні активи надані в заставу.

Банки надають також акцепторні кредити, стверджуючи тим самим свою згоду платити за векселем, що виставлений експортером на імпортера.

Поєднання акцепту тратти експортера банком третьої країни і своєчасного переказу суми векселя імпортером банку - акцептанту називається акцепторно -рамбурсним кредитом.

Кредитування зовнішньої торгівлі пов'язане також з лізинговими і факторинговими та форфейтиноговими операціями..

Міжнародний лізинг -це складна фінансова операція , при якій спеціалізована лізингова фірма (орендонадавач) у відповідності з домовленістю з офіційним орендарем купує у виробника відповідне устаткування, обладнання, машини, наймає людей і передає на визначений час за встановлену плату орендарю.

Лізингові операції здійснюються у вигляді оперативного і фінансового лізингу.

Оперативний лізинг - це свого роду прокат , при якому об'єкт лізингу здається на термін, що становить лише частину терміну його економічного життя.

Фінансовий лізинг - при якому лізингова компанія намагається повернути авансований капітал з певним прибутком, а тому період оренди відповідає строку економічного життя об'єкта лізингу.

Міжнародний факторинг -вид діяльності у сфері міжнародного фінансування , при якому постачальник товарів віддає короткотермінові вимоги, за товарними угодами факторинговій компаніїз метою негайного отримання більшої частини платежу (як правило. 70-90% уже за 2-3 дні), гаранти повного погашення заборгованості, зниження витрат при проведенні розрахунків.

Міжнародний форфейтинг -вид діяльності у сфері міжнародного фінансування , при якому експортер продає форфейтинговій компанії без права регресу боргове зобов'язання іноземного покупця, яке виступає у формі комерційного переказного або простого векселя з авалем. Аваль-письмове фінансове поручительство, тобто це форма гарантії банку, фірми або іншого закладу, яка сприяє підвищенню довіри до фінансових можливостей власника кредитно – грошового документу, на якому зазначене таке поручительство.

 


Читайте також:

  1. Відсотки за кредит.
  2. Внутрішній і міжнародний маркетинг
  3. Внутрішній ринок – національний ринок – міжнародний ринок – світовий ринок
  4. Географія світового транспорту. Зовнішні економічні зв'язки. Міжнародний туризм.
  5. Елементи системи управління охороною праці, міжнародний стандарт
  6. Етичні норми і сучасний міжнародний бізнес
  7. Інвестиції в системі міжнародного руху капіталу. Міжнародний ринок прямих іноземних інвестицій
  8. Лекція 5.1 Міжнародний комерційний арбітражний суд при ТПП України
  9. Міжнародний банк реконструкції й розвитку – МБРР (International Bank for Reconstruction and Development – IBRD).
  10. Міжнародний валютний фонд
  11. Міжнародний валютний фонд
  12. Міжнародний валютний фонд і його діяльність в Україні




Переглядів: 647

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Світовий фінансовий ринок, його структура. | Зарубіжне інвестування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.