Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Внутрішня норма доходності

(Internal Rate of Return, IRR)

 

Внутрішня норма доходності інвестицій – це значення коефі­цієнта дисконтування, за якого досягається беззбитковість проекту , тобто коли сумарний приведений потік інвестицій дорів­нює сумарному приведеному потоку доходів:

 

.

 

Міжнародний інвестиційний проект можна вважати приваб­ливим, якщо внутрішня норма його доходності перевищує альтер­нативну вартість капіталу (доходність капіталу, очікувану за його використання в альтернативний порівняно з інвестуванням спосіб) чи вартість авансованого капіталу (середньозважену ціну капіталу, що залучається з різних джерел для фінансування інвестицій), зокре­ма ставку бан­ківського відсотка за депозитами у першому випадку
і за кредитами – у другому.

Критерій IRR має економічний зміст дисконтованої «точки беззбитковості»; його логіка полягає у такому: IRR показує макси­мально припустимий відносний рівень витрат, який може бути асоці­йований з даним проектом, тобто якщо ціна капіталу, що залу­чається для фінансування інвестицій, більше IRR, то проект призве­де до збитків і його треба відхилити. Так, наприклад, якщо проект повністю фінансується за рахунок позики комерційного банку, тоді значення IRR показує верхню межу припустимого рівня відсоткової ставки, перевищення якої робить проект збитковим.

Ще один варіант інтерпретації полягає в трактуванні внутріш­ньої норми прибутку як можливої норми дисконту, за якої проект ще вигідний за критерієм NPV. Рішення приймається на основі порівняння IRR з нормативною рентабельністю; при цьому чим вище значення внутрішньої норми доходності і більше різниця між її значенням і обраною ставкою дисконту, тим більший запас міцності має проект.

У західній фінансовій практиці цей критерій вважається основ­ним орієн­тиром при ухваленні інвестиційного рішення, але це зовсім не применшує ролі інших критеріїв.


Модифікована (скоригована з урахуванням
норми реінвестицій) внутрішня норма доходності

(Modified Internal Rate of Return, MIRR)

 

Модифікація методу внутрішньої норми доходності дозволяє усунути істотний його недолік, пов’язаний із неврахуванням доходів, що можуть виникати у разі реінвестування чистих потоків від проекту.

Модифікована внутрішня норма доходності являє собою коефі­цієнт дисконтування, що врівноважує сумарну приведену вартість інвес­тицій (визначається шляхом дисконтування всіх відтоків за ставкою рівною ціні джерела фінансування) і сумарну нарощену, або термінальну, вартість чистих припливів грошових коштів за інвес­тиційним проектом (визначається шляхом компаундування всіх чистих припливів за ставкою рівною нормі рентабельності реінвес­тицій):

 

,

 

звідки

 

,

 

де – середньозважена вартість авансованого капіталу (капіталу проекту), долі. од.;

– норма рентабельності реінвес­тицій (процентна ставка, засно­вана на можливих доходах від реінвестування отриманих чистих грошових потоків, як правило, приймається на рівні безризикової або середньоринкової ставки), долі. од.;

– термінальна (нарощена) вартість чистого доходу від реалі­зації проекту, умов. гр. од.


Порівняння NPV- та IRR-методів свідчить про те, що вони мо­жуть «конфліктувати» один з одним. Розглянемо це на такому прикладі.

Приклад. Необхідно провести оцінку порівняльної ефектив­ності двох проектів з однаковими вихідними інвестиціями, але з різ­ними грошовими притоками. Дані для розрахунку подано в табл. 7.1.

Для подальшого аналізу використовується так званий NPV – профіль, що являє собою залежність показника NPV від вартості капіталу проекту (ставки дисконтування).

 


Читайте також:

  1. А-нормальна, Б-Х-подібна, В-О-подібна.
  2. Акт толкования права, отличие от нормативного правового акта и акта применения права.
  3. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  4. Асимптотична нормальність й ЦПТ
  5. Багатомірність і сутність культури виявляється в її основних функціях: соціальній (гуманістичній), пізнавальній, аксиологічній, семіотичній, нормативній.
  6. Безпечних умов праці, здорового способу життя та нормального
  7. Будинків іспоруді забезпечення нормальних умов їх будівництва й експлуатації
  8. Бухгалтерский учет. Его виды. Нормативное регулирование
  9. Бухгалтерська ставка доходності інвестицій (ARR)
  10. В нормальном сечении
  11. в нормальном сечении
  12. Вади розвитку – це порушення внутрішньоутробного розвитку, відхилення від нормальної будови організму. Найлегші ступені вад розвитку називають аномаліями, найважчі – потворністю.




Переглядів: 3774

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Індекс прибутковості інвестицій | Витрати та надходження за двома інвестиційними проектами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.