Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інтернет-технології. електронна пошта

Мета: Отримати загальні відомості про мережеві технології та отримати навички роботи в мережі. Навчитися шукати інформацію в інтернеті, користуватися поштовою скринькою, брати участь у форумах, соціальних мережах, користуватися програмами зв’язку, дотримуватись правил безпеки в мережі.

Теоретичні відомості

Internet- глобальна комп'ютерна мережа, яка містить у своєму складі мільйони комп'ютерів по всьому світу. Internetоб'єднує локальні мережі учбових та наукових закладів, промислових підприємств, службових уста­нов тощо, а також окремі комп'ютери.

Інформація в Internet зберігається на спеціальних комп'ютерах - серверах. Internet дає можливість скористатися електронною поштою, спілкуватися у реальному часі (чат, Skype), укладати угоди в сфері бізнесу, проводити аудіо- і відео-конференції, шукати і знаходити потрібну текстову, графічну, аудіо-, відео- та іншу інформацію. В Internet циркулює різноманітна інформація, доступ до якої забез­печується з будь-якої точки земної кулі. Можна сказати, що користувачу Internetдоступний весь світ інформації.

Ідентифікація комп'ютерів.Комп'ютери в Internet пересилають інформацію один одному в авто­матичному режимі, використовуючи електронні адреси.

Кожний комп'ютер в Internet має свою унікальну адресу (ІР-адресу). Ця адреса записується чотирма цілими числами від 0 до 255, які розділені крапкою, наприклад: 187.43.67.29. Кожний комп'ютер може за ІР-адресою визначити, кому його передати, щоб було ближче до адресата. Таким чином, через кілька передач пакет досягне адресата. Така система адресації зручна для комп'ютерів, але для людини вона важка для запам'ятовування.

Адресація в Internet.Для запису адрес в Internet використовується більш наочна система, яка базується на доменних іменах, за якою кожен комп'ютер у ієрархії Internet має своє унікальне ім'я, що відповідає угоді системи до­менних імен (ВН5). Домен - це частина простору ієрархічних імен мережі Internet, що обслуговується групою DNS-серверів (серверів доменних імен).

За цією системою повне ім'я комп'ютера складається з кількох рівнів (доменів), які розташовуються зліва направо від власної назви комп'ютера з поступовим збільшенням рівня до найвищого справа. Таких рівнів, як правило, застосовується не більше 5.

Доменнайвищого рівняпоказує тип організації або державу:

.соm - комерційні підприємства;

.еdu - навчальні заклади;

.gov - державні установи;

.uа - Україна;

.ru - Росія.

Кожний комп'ютер в Internet має свою ІР-адресу, (наприклад: 187.43.67.29). Окрім того, кожен комп'ютер по­винен мати унікальне доменне ім'я (наприклад, www.ksu.ks.ua). Це дві різні форми запису адреси одного і того ж комп'ютера в мережі. Людині незручно працювати з чис­ловим записом ІР-адреси, а доменне ім'я запам'ятовується легше, коли має певний зміст. Наприклад, сервер телевізійної компанії "1+1" має ім'я 1plus1.tv. З іншого боку, автоматична робота серверів мережі організована з використанням числових ІР-адрес. Переклад зручних для людини доменних імен у зручні для мережі ІР-адреси виконують DNS-сервери.

Основні послуги Internet.Коли говорять про роботу в Internet, то мають на увазі одну з його численних служб, яку вибирають в залежності від конкретної задачі.

Серед цих служб основними є такі:

· Групи новин.

· Файлові архіви.

· Інтерактивне спілкування.

· Електронна пошта (Е-mail) тощо.

Служба World Wide Web (WWW).WWW (єдине інформаційне павутиння) — це система, що дає доступ до інформації на різних комп’ютерах, підключених до Інтернету.

В основі системи WWW лежать чотири поняття:

· єдиний формат документів (НТМL);

· програми для перегляду документів (браузери)

· гіпертекст;

· єдина система адресації (URL).

Всі документи WWW мають єдиний формат (частіше НТМL), їх називають WEB-документами, НТМL-документами або WEB-сторінками.

WЕB-документи(WEB-сторінки) пишуть у спеціальному форматі НТМL, який мало відрізняється від звичайного тексту. Для відображення на екрані документів у форматі НТМL існують спеціальні програми браузери (оглядачі). Сьогодні є ціла низка програм для навігації в Інтернеті. Найпопулярніші з них:

Microsoft Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari Opera

 

Крім звичайного тексту, графіки, звуку, анімації WEB-сторінки міс­тять гіпертексти (гіперпосилання). Гіпертекст зв'язує між собою різні частини одного документа або різноманітні документи, використовуючи гіперпосилання (виділені слова, фрази, малюнки тощо) (рис.1).

Рис. 1 Вікно Google Chrome із завантаженою сторінкою пошуку

Гіпертекст— це текст, у якому є гіперпосилання, що дозволяють переходити від одного фрагменту тексту до іншого, від однієї WEB-сторінки до іншої у пошуку потрібної інформації.

Для переходу на веб-сторінку (сайт) потрібно написати її адресу у відповідному рядку (рис. 1).

Інформація, яка знаходиться у мережі автоматично стає загальнодоступною. Тому ні в якому разі не слід залишати будь-які персональні дані (номери телефонів, паролі тощо) на сайтах. Якщо ви виклали у мережу будь-яку інформацію (фото, текст, аудіо, відео) ви вже не можете контролювати його розповсюдження.

Актуальною є також проблема використання інформації з мережі. Якщо ви скопіювали якусь інформацію з мережі (малюнок, текст тощо), то при подальшому її використанні потрібно вказувати назву сайту, на якому ви її скопіювали.

Електронна пошта(Electronic mail скорочено Е-mаіl) — це спілкування з окремими людьми за принципом традиційного листування.

При створенні повідомлення електронної пошти можна до набраного тексту приєднати файли: програмні, архівні, графічні, аудіо, відео.

Електронна адреса.Для відправки електронного повідомлення потрібно вказати адресу електронної пошти (е-mail) одержувача. Електронна адреса має таку структуру:

Назва_поштової_скриньки@адреса_поштового_сервера

Поштову скриньку частіше називають ім'ям користувача. Наприклад, aspect@ksu.ks.uа

Першою частиною адреси aspect є ім'я користувача (логін), під яким він відо­мий своєму поштовому серверу. Друга частина, ksu.ks.uа , є адреса пошто­вого сервера, який обробляє електронну пошту одержувача (ksu.ks.uа – Херсонський державний університет, Херсон, Україна).

Існує велика кількість різноманітних поштових програм, за допомогою яких працюють з поштою: Mozilla Mail, Netscape Mail, Novell GroupWise, Opera Mail, Outlook Express, TheBat!

Окрім того, поштову скриньку також можна розмістити на одному з поштових серверів, (наприклад: www.i.ua, www.email.ua, http://freemail.ukr.net, http://gmail.com). В цьому випадку встановлювати додаткову програму на комп’ютер не потрібно. Використання такої поштової скриньки забезпечить доступ до вашої е-пошти з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету.

Поштова програма має таке призначення:

· Приймання і читання повідомлень.

· Розподіл ділової, приватної, рекламної пошти в різні папки.

· Ведення і використання адресної книги.

· Обмін шифрованими повідомленнями.

· Робота з групою новин.

· Зберігання поштових повідомлень.

· Налагодження роботи згідно з потребами та смаками користувача.


Читайте також:

  1. Електричний струм в металах. Термоелектронна емісія. Контактні явища
  2. Електронна будова атома
  3. Електронна і люмінесцентна мікроскопія.
  4. Електронна книга
  5. Електронна комерція як новий економічний об'єкт
  6. Електронна мережа
  7. ЕЛЕКТРОННА МІКРОСКОПІЯ
  8. Електронна пошта
  9. Електронна пошта
  10. Електронна пошта
  11. Електронна пошта НБУ —загальна характеристика
  12. Електронна пошта та принципи її функціонування. Поштові стандарти. Електронна адреса.




Переглядів: 772

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ | Створення скриньки на поштовому сайті.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.