Поняття складу злочину і його значення. Вичерпний перелік складів злочинів у чинному законодавстві. Співвідношення понять злочину і складу злочину.
Елементи складу злочину, їх зміст, органічна єдність. Об’єкт, об’єктивна сторона, суб’єкт, суб’єктивна сторона як елементи складу злочину, їх ознаки. Обов’язкові і факультативні ознаки складу злочину, значення такого ділення ознак складу злочину:
1) як конститутивних ознак;
2) як кваліфікуючих ознак;
3) як обставин, що обтяжують відповідальність при призначенні покарання.
Види складів злочину залежно від їх тяжкості: прості, кваліфіковані, особливо кваліфіковані, привілейовані.
Склад злочину і кваліфікація злочину. Поняття кваліфікації злочину і її значення.
Тема 6. Об’єкт і предмет злочину.
Поняття об’єкта злочину. Значення об’єкта злочину в структурі елементів його складу для характеристики суспільної небезпеки злочину і його кваліфікації.
Суспільні відносини як об’єкт злочину. Об’єкт злочину і об’єкту кримінально-правової охорони. Структура суспільних відносин: суб’єкти, соціальний зв’язок між ними, предмет суспільних відносин.
Класифікація (види) об’єктів злочину. Загальний об’єкт злочину. Родовий (спеціальний, груповий) об’єкт злочину. Безпосередній (конкретний) об’єкт злочину, їх значення.
Основний (головний) і додатковий безпосередні об’єкти.
Поняття предмету злочину та його місце в структурі складу злочину. Відмінність предмета злочину від об’єкта злочину.
Поняття потерпілого від злочину та його кримінально-правове значення. Проблеми подальшого розвитку вчення про об‘єкт злочину.