Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Біржові валютні опціони в управлінні ризиками.

Біржові опціони стандартизовані. За їх умовами існує обмежений вибір валютної суми, ціни виконання і дати закінчення контракту. Наприклад, торгівля стерлінговими опціонами на Лондонській міжнародній біржі фінансових ф'ючерсів (LIFFE) здійснюється блоками по 25 000 ф. ст., ціна виконання, яку можна вибрати, встановлюється з інтервалом 5 центів (наприклад, 1,30, 1,35, 1.40 дол. за 1 ф. ст.) і є тільки 5 дат виконання на будь-який момент виконання опціону.

Стандартизація необхідна для забезпечення відповідної ліквідності на біржових опційних ринках. Недивно, проте, що це примушує корпорації переважно віддавати перевагу не біржовим опціонам. Біржові опціони, як правило, використовуються банками, включаючи ті з них, які шукають спосіб компенсувати торгівлю позабіржовими опціонами, що надаються клієнтам. Що ж до корпорацій, то вони можуть знайти, що біржові опціони дешевші, якщо вони готові прийняти умови їх стандартизації.

Хеджери віддають перевагу продажу опціонів, що є у них в наявності, а неїх виконанню. Зокрема, це найвірогідніший варіант поведінки у випадку з біржовими опціонами. Наступний гіпотетичний приклад показує, як це відбувається.

Припустимо, що наявний обмінний курс складає 1 ф. ст. = 1,25 дол. США і експортер чекає отримання доларів через 2 місяці. Він купує стерлінгові опціони колл з ціною виконання 1,25 дол., заплативши премію з розрахунку 2 центи за 1 ф. ст. В день отримання доларів він знаходить, що курс фунта стерлінгів піднявся до 1 ф. ст. = 1,30 дол. Він може виконати опціони і заплатити по 1,25 дол. за 1 ф. ст. Але враховуючи те, що він заплатив опційну премію 2 центи за 1 ф. ст., то в цілому ціна, яку він платитиме за 1 ф. ст., складе 1,27 дол. По іншому варіанту він може продати опціони. Зростання ціни фунта стерлінгів з 1,25 до 1,30 дол. повинен підвищити ринкову вартість опціонів колл, що полягали на курс 1 ф. ст. = 1,25 дол. Премії можуть зрости, наприклад, з 2 до 5,5 центів за 1 ф. ст. Хеджер може продати свої опціони з прибутком 3,5 центи на 1 ф. ст., а потімкупити фунти стерлінгів за новою наявною ціною 1,30 дол. Враховуючи прибуток, одержаний від продажу опціонів, результуюча ціна фунтів, яку він заплатив, буде рівна: 1,30 дол. – 0,035 дол. = 1,265 дол. за 1 ф. ст.

Слід чекати, що біржові опціони, якими торгують, наприклад, на Лондонській фондовій біржі або на LIFFE, швидше продаватимуться хеджерами, ніж виконуватися. Це відбувається тому, що тимчасова вартість не може бути негативною.

Якщо опціон проданий до терміну виконання, тобто вірогідність того, що якась тимчасова вартість залишатиметься.

Операції з продажу раніше куплених опціонів дають можливість отримання прибутку. Продаж раніше куплених опціонів робить можливою спекуляцію, в основі якої лежать або розрахунок на майбутні зміни ринкових очікувань волатільності (тобто нестійкості курсів), або розрахунок на темп змін обмінних курсів.

Одним з чинників при встановленні премії є очікувана мінливість певного обмінного курсу. Велика волатільность збільшує вірогідність того, що опціони можна буде з прибутком виконати, що приводить до вищих премій, запрошуваних продавцями опціонів. Одночасно з цим, збільшені шанси на отримання прибутку пояснюють готовність покупців опціонів платити вищі премії. Спекулянт, який вважає, що ринкові очікування волатільності зростуть, може купити опціони і згодом продати їх за вищу премію, коли ринкові очікування зростання волатільності виправдаються.

Розрахунок на темп змін обмінного курсу також відкриває можливість прибуткової спекуляції. Наприклад, припустимо, що наявний обмінний курс 1 ф. ст. = 1,25 дол. і що премія опціону колл "з програшем" з ціною виконання 1,30 дол. буде 1 цент за 1 ф. ст. Якщо курс зросте, скажімо, до 1,28 дол. через декілька днів, то премія опціону колл з ціною виконання 1,30 дол. також зросте, можливо, до 1,75 центів за 1 ф. ст. Спекулянт тоді зможе продати опціон з прибутком в 0,75 центи на 1 ф. ст., тоді як точне таке ж підвищення, яке не відбудеться до терміну закінчення або близько до терміну закінчення контракту, може принести спекулянту збитки.

У попередньому прикладі прибуток був одержаний по опціону, який залишався "з програшем". І дійсно, використовування опціонів "з програшем" для спекуляції може забезпечити велику прибутковість в процентному виразі, ніж опціони "з програшем". Хоча збільшення ціни фунта стерлінгів підвищило б премії опціонів колл "з виграшем", той факт, що премії опціонів "з програшем" нижчі, означає тільки, що дохід в процентному відношенні, розрахований по грошах, що виплатять як премії, буде вищим по опціонах "з програшем".

Можливість отримання вищого процентного доходу від опціонів "з програшем" присутня також, коли джерелом прибутку є не темп, а величина змін ціни фунта стерлінгів. Знову-таки, хоча абсолютний прибуток від опціону, якщо він "з програшем", при первинній ціні фунта стерлінгів буде нижчим, ніж абсолютний прибуток від опціону, який із самого початку "у виграші", менші витрати на опціон "з програшем" можуть означати, що процентний дохід, одержаний на інвестований капітал, буде більше.

Той факт, що продавати біржові опціони вигідніше, ніж виконувати, означає, що продавці опціонів можуть розраховувати на те, що виконання опціонів не відбудеться до дати їх закінчення, навіть якщо це опціони американського типу, якими торгують на Лондонській фондовій біржі і LIFFE. З цього виходить, що хеджери і спекулянти можуть використовувати комплексні стратегії продажу опціонів (такі, як вертикальні спреди, стелажні операції – стредли, стренгли і спреди "метелик"), не побоюючись, що ці стратегії будуть підірвані виконанням проданих ними опціонів до тих термінів, які продавці вибрали для закриття позицій.

Якщо ринкова ціна опціону відрізняється від його справедливої ціни, то створюються умови для отримання прибутку від цінових спекуляцій. Спекулянт опціонами розраховує справедливі ціни на опціони на базі математичної моделі і ґрунтуючись на власній оцінці очікуваної мінливості цін. Якщо ринкова ціна контракту нижче одержаної в розрахунках справедливої ціни, то може виявитися вигідним купувати контракти, щоб продати їх після досягнення ринковою ціною рівня справедливої ціни. Так само опціон, премія якого перевищує справедливу ціну, може бути проданий в очікуванні зниження премії в майбутньому до рівня, встановленого математичними розрахунками. Успішність цінової спекуляції опціонами повністю залежить від обґрунтованості математичної моделі і оцінки спекулянтом очікувань мінливості цін, використовуваних в його розрахунках справедливої ціни.

Спекулянту опціонами необхідно хеджувати свою позицію, щоб уникнути ризику збитків у разі непередбачених змін обмінних курсів і очікувань коливається цін. Контракт, куплений з метою отримання прибули від зростання премії до рівня справедливої ціни, може виявитися збитковим, якщо в результаті змін курсу або спаду ринкових очікувань коливається цін справедлива ціна знизиться (разом з преміями опціонів). Спекулянт опціонами хеджуватиме ризик, відкриваючи короткі позиції для компенсації довгих позицій, і навпаки. Ідеальною стратегією могла б бути одночасна покупка опціонів із заниженою ціною і продаж (виписка) опціонів із завищеною ціною, з тим щоб обидва потенційно прибуткові позиції хеджували одна іншу.


Читайте також:

  1. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  2. Аналіз в управлінні портфелем цінних паперів.
  3. Біржові індекси
  4. Біржові індекси.
  5. Біржові операції.
  6. Біржові операції. Котирування цін на біржі
  7. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.
  8. Брокерська фірма, роль і місце в біржовій діяльності
  9. Бюджетування в управлінні підприємством
  10. ВАЛЮТА, ВАЛЮТНИЙ КУРС, ВАЛЮТНІ ЦІННОСТІ.
  11. Валютна інтеграція і оптимальні валютні зони




Переглядів: 771

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Використання валютних опціонів в управлінні ризиками. | Відсоткові опціони в управлінні ризиками.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.