Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття проект

Слово «проект» походить від латинського projectus, що означає «кинутий вперед». Останнім часом слово «проект» вживається досить часто (і часто всує): проект озеленення вулиць міста, проект підвищення кваліфікації співробітників, проект реорганізації діяльності фірми і т.д. Відомі кілька визначень проекту:

Проект - це довільний ряд дій або завдань, що має певну мету, яка буде досягнута в рамках виконання деяких завдань, що характеризуються певними датами початку та закінчення, межами фінансування та ресурсами (Г. Керцнер).

Проект - одноразова робота, яка має певні дати початку і закінчення, ясно визначені цілі, можливості і, як правило, бюджет (Д. Льюїс).

Проект - тимчасове зусилля, що застосовується для того, щоб створити унікальний продукт або послугу з певною датою початку та закінчення дії, що відрізняється від триваючих, повторних дій і який потребує прогресивного вдосконалення характеристик (PMI).

У цих визначеннях у тій чи іншій мірі відбиваються такі визначальні характеристики проекту:

Мета проекту. Наявність чітко вираженого кінцевого результату, виходу, продукції, що визначаються в термінах витрат, якості та часу реалізації.

Унікальність. Проект - це разове починання, яке не буде повторюватися. Навіть проектів, що повторюються, наприклад, з будівництва ще одного підприємства з тієї ж проектної документації, значно відрізняються один від одного ресурсами, що використовуються, і середовищем реалізації.

Обмеженість в часі. Проект має початок і кінець. Для його реалізація необхідна тимчасова концентрація ресурсів. Після скасування потреби, ресурси використовуються на інші цілі.

Обмеженість ресурсів, що виділяються на виконання проекту (фінансових, людських, матеріальних).

Складність. Для досягнення цілей проекту необхідно вирішити безліч задач. Відносини між завданнями можуть бути досить складними, особливо, якщо в проекті багато задач.

Невизначеність. Можливість досягнення мети в зазначені терміни з виділеними ресурсами заздалегідь не гарантована.

Передбачуваність. У міру реалізації проекту, змінюється потреба в тих чи інших ресурсах. Ця зміна йде в певній передбачуваною послідовності, яка визначається життєвим циклом проекту.

Іншими словами, проект - це досить складний вид діяльності, яким складно управляти в силу його унікальності та обмеженості ресурсів і часу. це обставина вносить в проект елемент невизначеності, а правильно організоване управління робить результати передбачуваними. До речі, передбачуваний - не означає успішний. Це значить - під час завершений (успішно) або під час припинений (неуспішно).

Слід зазначити, що до проектів можна віднести далеко не будь-який вид діяльності. К не проектам зазвичай відносять:

Програма- широкомасштабні зусилля, спрямоване на досягнення деякої комплексної мети: програма космічних досліджень, програма меліорації земель Середньої Азії. Мета програми не конкретна, терміни і ресурси не визначені.

Але програма може розбиватися на окремі конкретні цілі, для яких встановлюються терміни і виділяються ресурси. Програма може розбиватися на окремі проекти.

Виконання встановленого процесу - діяльність, яка виконується багаторазово і постійно: конвеєрне виробництво, обробка замовлень, ведення бухгалтерії. Має конкретну мету (випуск запланованого кількості продукції, отримання встановленої прибутку, ведення звітності) і виділені ресурси, але не є унікальною або складної і не пов'язана з конкретними термінами. Управління такими повторюваними процесами відносно просте.

Зміна параметрів сталих процесів може перетворитися на проект (підвищення прибутковості фірми) з конкретними цілями (до 45%), термінами і виділеними ресурсами.

Рішення творчого завдання (наукової чи художньої). тут є конкретна мета, унікальність і складність, але, як правило, немає обмежень за часом і ресурсам (об'єднаємо зусилля нашого колективу і доведемо теорему до Нового року!). Занадто велика ступінь невизначеності.

Рішення складних наукових проблем може розбиватися на окремі дослідження (експерименти) з конкретно встановленими цілями, термінами і ресурсами.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Завдання на проект.
  3. II. Поняття соціального процесу.
  4. III. ТРАЕКТОРИЯ БАЛЛИСТИЧЕСКОЙ РАКЕТЫ И ПРИНЦИПЫ ВЫБОРА ПРОЕКТНЫХ ПАРАМЕТРОВ
  5. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  6. V. Робоче проектування та авторський нагляд.
  7. VII. Етап проектування
  8. VII. Етап проектування
  9. А/. Поняття про судовий процес.
  10. Автоматизація проектних робіт
  11. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.
  12. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.




Переглядів: 441

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ «Керування програмним проектом» | Управління проектами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.