Розірвання трудового договору за ініціативою працівника
Розірвання трудового договору за ініціативою власника або уповноваженого їм органу
Робочий час і його види
Поняття і види часу відпочинку
Дисциплінарна відповідальність робочих і службовців
Матеріальна відповідальність робочих і службовців
Розгляд трудових спорів
Нормативні акти і рекомендована література
1. Закон України «Про колективні договори і угоди» // Голос України. - 1993. 29 липня.
2. Ухвала Кабінету Міністрів України № 170 від 19.03.94 р. «Про затвердження Положення про порядок укладення контрактів при при еме (наймі) на роботу працівників» // Урядовий кур'єр. - 1994. 24 березня.
3. Ухвала Пленуму Верховного Суду України від 6.11.1992. «Про практику розгляду судами трудових спорів» // Урядовій кур'ер.-1993.21 сння.
4. Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робочих підприємств, установ, організацій, що служать: Затверджені Государс твенным Комітетом з праці СРСР 20.07.1991 р. // Бюлетень Госькомтруда СРСР.-1984.-№14.
5. Баранів А. Трудової контракт і сфера його застосування // Урядовій кур'ер. - 1993. 4 травня.
6. Лівшиц Р.З., Чубайс Би..М. Трудової договір. - М., 1986.
7. Лівшиц Р.З. Трудове законодавство: сьогодення і майбутнє.-М.,1989.
8. Фатуєв А.А. Трудове право в житті людей. - М., 1991.
Трудове право регулює трудові та інші, тісно пов'язані з ними суспільні відносини. Трудове правоотношение— це відношення між працівником і власником підприємства, установи, організації, по якій працівник, включившись в трудовий колектив підприємства, зобов'язується виконувати певного роду роботу з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник зобов'язаний оплачувати його працю, створювати сприятливі умови для праці. З трудовими правовідносинами тісно зв'язані правовідносини по працевлаштуванню, виробничому навчанню, підвищенню кваліфікації, нагляду і контролю за охороною праці, відшкодуванню шкоди, заподіяного працівником власнику і власником працівнику, по державному соціальному страхуванню, пенсійному забезпеченню.