Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Експлуатація та технічне обслуговування очисних комбайнів.

Перед початком кожної зміни машиніст і його помічник повинні прийняти комбайн від попередньої зміни, переконатися в його справному стані і можливості подальшої експлуатації. Необхідно також ретельно оглянути забій і своє робоче місце, переконатися в їх нормальному, безпечному стані і підготувати комбайн для подальшої роботи. Для цього необхідно перевірити і поповнити змащення комбайна, згідно заводський інструкції; замінити затупленные різці на виконавчих органах; перевірити стан запобіжного каната, тягового ланцюга, гідравлічної системи, кабелю і шланга зрошення; стан електроустаткування, вибухобезпечних оболонок, блокувальних пристроїв, заземлення. В процесі роботи особливо ретельно необхідно стежити за дотриманням пилогазового режиму, за змістом газу-метану в шахтної атмосфери.

Для включення комбайна машинтст натискає кнопку "Пуск" комбайна на пульті управління. Подається звуковий сигнал (сиреною по всій довжині лави) і через 5-6 з включається електродвигун. Одночасно з увімкненням комбайна включається насосна установка НУМС, так як її пускач зблокований е пускачем комбайна.

Машиніст зобов'язаний: стежити за нормальною роботою комбайна, не допускати його перевантаження, регулюючи для цього швидкість переміщення (якщо не застосовується авторегулятор); не допускати присутності людей близько рухомих частин комбайна; стежити, щоб на конвеєрі не було деформованих скребків, які могли б зачепити за корпус комбайна, а також щоб рештаки конвеєра не розступалися і не деформувалися щоб уникнути заклинювання опорних лиж комбайна.

Забороняється: робити пуск конвеєра звідки-або, кремі як з пульта керування комбайна; при пориві тягового ланцюга включати виконавчий орган, бо це може призвести до мимовільного переміщення комбайна; переміщати комбайн тому при рухові виконавчому органі і встановленому навантажувальному щитку; використовувати комбайн або запобіжну лебідку для виконання підсобних робіт в лаві; відключати кошти пилозаглушення; працювати на комбайні без гумових рукавичок; при куті падіння пласта більше 8° працювати без запобіжних пристроїв.

Технічне обслуговування комбайнів. Високопродуктивна і ефективна робота комбайнів та іншого обладнання, збільшення терміну служби і підвищення ресурсу, а також безпечного стану машини можуть бути досягнуті за рахунок наукової організації праці та кваліфікованого технічного обслуговування.

Щозмінне обслуговування здійснюється в робочу зміну машиністом комбайна і його помічником; керівництво здійснюється гірничим майстром.

Щодобове обслуговування виконується в ремонтну зміну кваліфікованими электрослесарями під керівництвом механіка ділянки, при цьому оглядається стан машини, проводиться необхідний ремонт деталей.

Щотижневий технічний огляд здійснюється механіком ділянки із залученням чергового і обслуговуючого персоналу і проводиться зазвичай у вихідні дні, ко1да не ведуться роботи з видобутку вугілля. Обсяг і вид робіт з технічного огляду визначаються відповідним переліком по кожному виду обладнання. На підставі даних огляду вживаються заходи щодо усунення виявлених недоліків, а також щодо запобігання можливих неполадок з машинами.

Ремонтний огляд здійснюється зазвичай теж у вихідні дні і проводиться не рідше одного разу в місяць ремонтним персоналом під керівництвом механіка ділянки. Ре-монтные огляди проводяться для перевірки технічного стану деталей, вузлів і машини в цілому, уточнення строків і обсягів робіт по межремонтному технічному обслуговуванню й складання графіків ППР (планово-попереджувальних ремонтів) з подальшим виконанням заходів з підтримки машин в працездатному стані.

Поточні ремонти проводяться після виконання комбайном встановленого обсягу видобутку вугілля, здійснюються вони в ремонтно-підготовлені зміни і вихідні дні ремонтної бригадою енергомеханічної служби шахти з обов'язковою участю механіка, обслуговуючого і ремонтного персоналу ділянки. При поточному ремонті проводиться заміна вузлів і деталей машини згідно з установленим графіком

 

 


Читайте також:

  1. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  2. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  3. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування
  4. Аналіз технічного рівня підприємств побутового обслуговування.
  5. Багатоканальні системи масового обслуговування
  6. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  7. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  8. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  9. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
  10. Безпека ремонтних і очисних робіт
  11. Види і періодичність технічного обслуговування автомобіля
  12. Види приміщень для обслуговування споживачів, їх характеристика




Переглядів: 1376

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заняття №36. Лекція № 24. | Установок. Технічні характеристики, конструкція, принцип дії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.