Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Заняття №36. Лекція № 24.

Тема: Видобувні машини для пластів крутого падіння. Очисні комбайни "Темп-1", "Пошук-2". Призначення, технічна характеристика, конструкція.

 

Відмітними особливостями узкозахватных комбайнів, застосовуваних в умовах крутих пластів, є одна і та ж одностороння технологічна схема роботи. Комбайн здійснює виймання вугілля по напрямку знизу вгору в лоб уступу забою, знімаючи смугу вугілля шириною 0,9 м і переміщаючись по ґрунті шару за допомогою тягового і запобіжного канатів на двухбарабанной лебідці 1ЛГКН, встановленої у вентиляційному штреку. У зворотному напрямку проводиться холостий перегін комбайна.

Очисні комбайни, серійно виготовляються для крутих пластів, можуть застосовуватися в комплексі з механізованими кріпленнями відповідного типу або в комплекті з індивідуальною.

Комбайн "Пошук 2" (мал. 18.1) призначений для механізації виїмки вугілля з тонких і дуже тонких шарів потужністю 0,33-0,8 м з кутом падіння 35-90° с опірністю вугілля різанню до 3 кН/см, при бічних породах не нижче середньої стійкості в лавах, відпрацьовуються за простяганню пласта.

Конструктивно комбайн включає в себе редуктор 1 з вбудованими елементами гідросистеми. У спеціальному прорізі редуктора закріплено два кінематично пов'язані пневмомотора (або електродвигуна) 2 і 3. По торцях комбайна на поворотних

 

 

 

рукоятках 5 і 12 розташовані відстає 6 і випереджальне 10 робочі барабани діаметром по різців 0,3 и. Випереджальне барабан може переміщатися за допомогою гидродомкрата 13 щодо опорної ліжку в бік ґрунту на 30 мм, а відстає - за допомогою гидродомкрата 4 убік покрівлі на 470 мм.

Рукоять випереджального барабана має з торця причіпний пристрій 11, за допомогою якого комбайн підвішений до тягового і захисного канатів двухбарабанной лебідки 1ЛГКН, встановленої у вентиляційному штреку. Причіпний пристрій використовується для вводу повітропроводу (або гнучкого кабелю) і рукави зрошення 14. Крім того, прици ве пристрій використовується в якості керівництва лижі.

З забойной боку розташовані постіль 7 з спрямовуючою лижею 8 і пристрій 9 для поліпшення самопливного транспортування вугілля в просторі між корпусом комбайна та забоєм і для дроблення негабаритних шматків вугілля.

Комбайн "Пошук 2" у порівнянні з іншими серійно випускаються володіє наступними перевагами: можливість застосування на дуже тонких шарах потужністю 0,33 м; велика питома енергоозброєність; менший розмір жорсткої бази і менша висота корпусу, що дозволяє краще пристосовуватися до складної гіпсометрії і змінному куті падіння пласта.

Комбайн "Темп-1" (рис 18.2) призначений для механізації виїмки вугілля з крутих пластів, відпрацьовуються лавами за простяганню, з кутом падіння 45-90°, потужністю 0,6-1,2 м (I ти-поразмер) і 1-1,4 м (II типорозмір), з опірністю вугілля різанню до 3 кН/см, при бічних породах не нижче середньої стійкості. Комбайн серійно випускається в двох варіантах: електричному та пневматичному.

 

 

 

У пневматичний варіант (див. мал. 18.2) комбайн включає в себе: пневмодвігатель 1, гидровставку 2, редуктор привід виконавчого органа 3, комбінований виконавчий орган, що складається з випереджального нерегульованого барабана 4, сполученого баром 5 і ріжучої ланцюгом з регульованим відстаючим барабаном 6; гидродомкрат 7 для регулювання відстаючого барабана; напрямну лижу 8; розведення * повітропроводу 9; гидродомкрат 10 на хвостовій лижі, причіпний пристрій //; зрошувальне пристрій.

Кінематична схема комбайна "Темп-1" (мал. 18.3) передбачає передачу крутного моменту від пневмомотора (або електродвигуна) орган через зубчасту муфту М, забчатую пару /-2, прямозубой зачеплення 5-6, зубчасту 7-8 та конічну 9-10 пари і далі нижнього валу нерегульованого барабана. Конічне колесо 10 насаджено на цей вал на пазах. На цьому ж валу знаходиться повідкового втулка, яка передає обертання нижньому барабану. Від зірки 11 з допомогою ріжучої ланцюга обертання передається зірці 12, а від неї - шлицевому валу, на якому вона перебуває, далі поводковой втулці і верхнього барабану. Шестеренний насос 13 типу НШ-10Е приводиться в рух додатковою парою шестерень 3-4. Він призначений для живлення гідросистеми комбайна. Гідравлічна схема комбайна "Темп-1" (мал. 18.4). Олія з ванни гидровставки насосом подається 1 типу НШ-10Е по трубопроводу до пульта 3 управління гідродомкратом 5 підйому відстаючого барабана. Одночасно олію під-водиться до пульта 7 управління гідродомкратом 8 підйому хвостовій частині комбайна і до захисного клапану 6. При нейтральному положенні золотників 2 масло до гидродомкратам не надходить. Масло подається на мастило редуктора 4 приводу вчини виконавчого органу, після цього стікає назад у ванну, Для підйому відстаючого барабана необхідно перемістити правий золотник 2, при цьому масло надходить в поршневу порожнину гидродомкрата 5. З штоковой порожнини робоча рідина надходить через пульт управління 3 на мастило редуктора 4. Аналогічно проводиться опускання барабана з допомогою лівого золотника.

Експлуатація комбайнів. При роботі або спуску комбайна робітники повинні бути завжди вище комбайна в безпечному місці. Роботи в лаві дозволяються лише при наявності надійних полків-перекриттів, встановлених через кожні 10-12 м падіння пласта.

Необхідно особливо ретельно стежити за нормальним станом тягового і запобіжного канатів, рукавів зрошення й обвідних блоків, які знаходяться у верхній частині лави. Забороняється робота з канатами, що мають вузли і порвані пасма. Запобіжний канат повинен бути завжди натягнутий. Кріплення лебідки і рами з обвідним блоком має бути надійним.

 

 


Читайте також:

  1. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  2. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  3. VІ. План та організаційна структура заняття
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вид заняття: лекція
  7. Вид заняття: лекція
  8. Вид заняття: лекція
  9. Вступна лекція
  10. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  11. Вступне заняття
  12. Гігієнічна оцінка заняття з фізичної культури




Переглядів: 545

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конструкція. | Тема: Експлуатація та технічне обслуговування очисних комбайнів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.