Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заняття №36. Лекція № 24.

Тема: Видобувні машини для пластів крутого падіння. Очисні комбайни "Темп-1", "Пошук-2". Призначення, технічна характеристика, конструкція.

 

Відмітними особливостями узкозахватных комбайнів, застосовуваних в умовах крутих пластів, є одна і та ж одностороння технологічна схема роботи. Комбайн здійснює виймання вугілля по напрямку знизу вгору в лоб уступу забою, знімаючи смугу вугілля шириною 0,9 м і переміщаючись по ґрунті шару за допомогою тягового і запобіжного канатів на двухбарабанной лебідці 1ЛГКН, встановленої у вентиляційному штреку. У зворотному напрямку проводиться холостий перегін комбайна.

Очисні комбайни, серійно виготовляються для крутих пластів, можуть застосовуватися в комплексі з механізованими кріпленнями відповідного типу або в комплекті з індивідуальною.

Комбайн "Пошук 2" (мал. 18.1) призначений для механізації виїмки вугілля з тонких і дуже тонких шарів потужністю 0,33-0,8 м з кутом падіння 35-90° с опірністю вугілля різанню до 3 кН/см, при бічних породах не нижче середньої стійкості в лавах, відпрацьовуються за простяганню пласта.

Конструктивно комбайн включає в себе редуктор 1 з вбудованими елементами гідросистеми. У спеціальному прорізі редуктора закріплено два кінематично пов'язані пневмомотора (або електродвигуна) 2 і 3. По торцях комбайна на поворотних

 

 

 

рукоятках 5 і 12 розташовані відстає 6 і випереджальне 10 робочі барабани діаметром по різців 0,3 и. Випереджальне барабан може переміщатися за допомогою гидродомкрата 13 щодо опорної ліжку в бік ґрунту на 30 мм, а відстає - за допомогою гидродомкрата 4 убік покрівлі на 470 мм.

Рукоять випереджального барабана має з торця причіпний пристрій 11, за допомогою якого комбайн підвішений до тягового і захисного канатів двухбарабанной лебідки 1ЛГКН, встановленої у вентиляційному штреку. Причіпний пристрій використовується для вводу повітропроводу (або гнучкого кабелю) і рукави зрошення 14. Крім того, прици ве пристрій використовується в якості керівництва лижі.

З забойной боку розташовані постіль 7 з спрямовуючою лижею 8 і пристрій 9 для поліпшення самопливного транспортування вугілля в просторі між корпусом комбайна та забоєм і для дроблення негабаритних шматків вугілля.

Комбайн "Пошук 2" у порівнянні з іншими серійно випускаються володіє наступними перевагами: можливість застосування на дуже тонких шарах потужністю 0,33 м; велика питома енергоозброєність; менший розмір жорсткої бази і менша висота корпусу, що дозволяє краще пристосовуватися до складної гіпсометрії і змінному куті падіння пласта.

Комбайн "Темп-1" (рис 18.2) призначений для механізації виїмки вугілля з крутих пластів, відпрацьовуються лавами за простяганню, з кутом падіння 45-90°, потужністю 0,6-1,2 м (I ти-поразмер) і 1-1,4 м (II типорозмір), з опірністю вугілля різанню до 3 кН/см, при бічних породах не нижче середньої стійкості. Комбайн серійно випускається в двох варіантах: електричному та пневматичному.

 

 

 

У пневматичний варіант (див. мал. 18.2) комбайн включає в себе: пневмодвігатель 1, гидровставку 2, редуктор привід виконавчого органа 3, комбінований виконавчий орган, що складається з випереджального нерегульованого барабана 4, сполученого баром 5 і ріжучої ланцюгом з регульованим відстаючим барабаном 6; гидродомкрат 7 для регулювання відстаючого барабана; напрямну лижу 8; розведення * повітропроводу 9; гидродомкрат 10 на хвостовій лижі, причіпний пристрій //; зрошувальне пристрій.

Кінематична схема комбайна "Темп-1" (мал. 18.3) передбачає передачу крутного моменту від пневмомотора (або електродвигуна) орган через зубчасту муфту М, забчатую пару /-2, прямозубой зачеплення 5-6, зубчасту 7-8 та конічну 9-10 пари і далі нижнього валу нерегульованого барабана. Конічне колесо 10 насаджено на цей вал на пазах. На цьому ж валу знаходиться повідкового втулка, яка передає обертання нижньому барабану. Від зірки 11 з допомогою ріжучої ланцюга обертання передається зірці 12, а від неї - шлицевому валу, на якому вона перебуває, далі поводковой втулці і верхнього барабану. Шестеренний насос 13 типу НШ-10Е приводиться в рух додатковою парою шестерень 3-4. Він призначений для живлення гідросистеми комбайна. Гідравлічна схема комбайна "Темп-1" (мал. 18.4). Олія з ванни гидровставки насосом подається 1 типу НШ-10Е по трубопроводу до пульта 3 управління гідродомкратом 5 підйому відстаючого барабана. Одночасно олію під-водиться до пульта 7 управління гідродомкратом 8 підйому хвостовій частині комбайна і до захисного клапану 6. При нейтральному положенні золотників 2 масло до гидродомкратам не надходить. Масло подається на мастило редуктора 4 приводу вчини виконавчого органу, після цього стікає назад у ванну, Для підйому відстаючого барабана необхідно перемістити правий золотник 2, при цьому масло надходить в поршневу порожнину гидродомкрата 5. З штоковой порожнини робоча рідина надходить через пульт управління 3 на мастило редуктора 4. Аналогічно проводиться опускання барабана з допомогою лівого золотника.

Експлуатація комбайнів. При роботі або спуску комбайна робітники повинні бути завжди вище комбайна в безпечному місці. Роботи в лаві дозволяються лише при наявності надійних полків-перекриттів, встановлених через кожні 10-12 м падіння пласта.

Необхідно особливо ретельно стежити за нормальним станом тягового і запобіжного канатів, рукавів зрошення й обвідних блоків, які знаходяться у верхній частині лави. Забороняється робота з канатами, що мають вузли і порвані пасма. Запобіжний канат повинен бути завжди натягнутий. Кріплення лебідки і рами з обвідним блоком має бути надійним.

 

 


Читайте також:

  1. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  2. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  3. VІ. План та організаційна структура заняття
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вид заняття: лекція
  7. Вид заняття: лекція
  8. Вид заняття: лекція
  9. Вступна лекція
  10. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  11. Вступне заняття
  12. Гігієнічна оцінка заняття з фізичної культури




Переглядів: 611

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конструкція. | Тема: Експлуатація та технічне обслуговування очисних комбайнів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.06 сек.