Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розмір доплати у відсотках до посадового окладу

 

Безперервний стаж роботи, що надає право на одержання над­бавки за вислугу років, у роках Розмір надбавки за вислугу років у відсотках до місячної тарифної ставки (посадового окладу)
Від 1 до 3 7,0
3 до 5 10,0
Від 5 до 10 15,0
10 до 15   20,0
Від 15 до 20 25,0
Від 20 до 25 30,0
Більше 25 років 40,0

 

Іншим працівникам, робота яких пов'язана з основною діяльністю під­приємств залізничного транспорту, надбавка виплачується після 3 років робо­ти в таких же розмірах.

Виплата надбавки за вислугу років проводиться щомісячно, починаючи з 1 січня 1993 року на основі Положення про порядок виплати надбавки і Переліку професій і посад, що дають право на одержання надбавки після року роботи.

Безперервний стаж роботи для виплати надбавки за вислугу років визна­чається комісіями по встановленню трудового стажу. Склад комісії затверджу­ється керівником підприємства за погодженням із комітетом профспілки.

Основним документом для визначення стажу є трудова книжка. Стаж ро­боти, не встановлений за записом у трудовій книжці, може бути підтвердже­ний належно оформленими довідками, підписаними керівником підприємства. Зазначені довідки видаються на основі документів, що підтверджують безпе­рервний стаж роботи.

Не допускається підтвердження безперервного стажу роботи, що дає пра­во на одержання надбавки за вислугу років, свідченнями свідків.

Рішення комісії по встановленню трудового стажу записується до прото­колу. Витяги з рішення комісії у двох примірниках, належним чином оформ­лені і скріплені печаткою підприємства, видаються: один примірник - бухгал­терії для нарахування надбавки за вислугу років, другий - відділу кадрів (ін­спектору по кадрах).

Оформлення протоколів по встановленню трудового стажу, видача витя­гів із рішень комісії, підготування матеріалу для розгляду скарг на рішення комісії і зберігання всієї документації здійснюється особами, яким доручено ведення і зберігання трудових книжок.

Скарги на рішення комісій підприємств розглядаються комісією по встановленню трудового стажу, що дає право на одержання надбавки за вислугу років при вищій інстанції, на яку покладені обов'язки контролю за діяльністю місцевих комісій, а також вирішення питань по встановленню ста­жу роботи, з яких виникли перешкоди. Рішення комісії при вищій інстанції є остаточним.

Згідно з Галузевою угодою виплата надбавки за вислугу років працівни­кам медичних і дошкільних закладів, закладів культури, спорту, галузевих за­собів Інформації може проводитись за наявністю коштів і в порядку, визначе­ному колективними договорами залізниць.

Відшкодування витрат, пов'язаних з роз'їзним характером роботи

Для відшкодування витрат працівникам, постійна робота яких відбуваєть­ся в дорозі або має роз'їзний характер, а також при службових поїздках у ме­жах обслуговуваних ними дільниць, у відповідності з Положенням (наказ Укр­залізниці від 10.06.2002 р. №285-Ц), виплачується надбавка у відсотках до мі­сячного посадового окладу або тарифної ставки (без урахування надбавок і всілякого роду доплат).

Надбавка виплачується в розмірі не менше 50 відсотків установлених у державі виплат добових за кожну добу перебування в роз'їздах, а машиністам, помічникам машиністів у поїзному русі (крім зайнятих на маневрах) - за поїз­дку "туди і назад", у приміському русі (включаючи провідників приміських поїздів) за поїздку - від явки до здачі в основному депо.

Конкретний розмір надбавки встановлюється підприємством самостійно і обумовлюється в колективному договорі, при цьому максимальний розмір її не може перевищувати добових при відрядженнях, установлених у державі.

При роз'їздах, пов'язаних із виконанням робіт у дорозі, надбавка випла­чується з моменту виїзду до повернення в місце знаходження підприємства, організації, де працівник працює. При цьому час, проведений працівником у поїздці (за винятком працівників, які обслуговують приміські поїзди), який складає більше 12 годин, але менше цілої доби, враховується як одна доба. При роз'їздах, які складають менше 12 годин, але більше нормальної тривало­сті робочого дня, виплата надбавки проводиться у половинному розмірі.

Працівникам, яким відповідно до Положення виплачується ця надбавка, Добові, передбачені при відрядженні, не виплачуються.

Якщо під час поїздок працівник має вимушені зупинки тривалістю понад одну добу і йому не надається безкоштовне житлове приміщення, у винятко­вих випадках відшкодовуються витрати по найманню житлового приміщення У розмірах, установлених при відрядженні.

Виплата надбавки, передбаченої Положенням, провадиться також за дні тимчасової непрацездатності працівника поза місцем постійного мешкання, на які було видано листок непрацездатності.

Межі ділянки обслуговування працівниками встановлюються керівником підприємства за погодженням із комітетом профспілки. Перелік професій, посад та категорій працівників, яким виплачуються надбавки, а також розміри цих надбавок у межах, передбачених Положенням, установлюються керівником підприємства, організації, установи за погоджен­ням із комітетом профспілки.

Підставами для виплати надбавки є відомість обліку роз'їздів (ФРУ-12), маршрутні листки, плани-графіки, журнали обліку, тобто документи, які під­тверджують факт виїздів та їх тривалість.

Після запровадження на залізничному транспорті цього Положення всі раніше діючі положення, інструкції про відшкодування витрат при роз'їздах, пов'язаних із виконанням робіт у дорозі, при службових поїздках у межах об­слуговуваної дільниці, а також про надбавки за роз'їзний характер роботи на залізничному транспорті не застосовуються.

Виплата цієї надбавки не поширюється на працівників, які отримують ці­льове забезпечення, надбавки за пересувний характер робіт, безкоштовне хар­чування або грошове забезпечення замість нього.

Відшкодування витрат, пов'язаних із пересувним характером роботи

Надбавка за пересувний характер роботи встановлюється для компенсації витрат працівникам, які виконують роботи поза постійним місцем проживання і потребують частого переміщення у межах району діяльності пересувних спецформувань.

Надбавка за пересувний характер роботи виплачується всім працівникам, незалежно від того, на яких роботах ці пересувні спеціальні формування за­йняті.

Надбавка виплачується працівникам, переведеним на роботу в спецформування з іншої місцевості, направленим після закінчення навчальних закла­дів, якщо через особливості сполучення і характер виконуваної роботи вони не мають можливості щоденно повертатися до місця постійного проживання.

Надбавки за пересувний характер роботи обчислюються в процентах до місячної тарифної ставки, посадового окладу без урахування будь-яких доплат і надбавок.

При неповному місяці роботи надбавка обчислюється пропорційно до відпрацьованого часу в календарних днях.

Виплата надбавки зберігається:

- за період тимчасової непрацездатності;

- за період перебування жінок у відпустці по вагітності і пологах;

- за час виконання державних обов'язків.

Надбавка за пересувний характер роботи не виплачується:

- працівникам, зайнятим на тимчасовій експлуатації об'єктів, що буду­ються, а також працівникам підсобних, обслуговуючих та Інших господарств, що перебувають на самостійному балансі;

- працівникам за час перебування у відпустці і на санаторно-курортному лікуванні, за дні невиходу на роботу з поважних причин;

- працівникам, які виконують роботи вахтовим методом і отримують від­повідні компенсації.

Надбавка за пересувний характер роботи податками не обкладається і не враховується при обчисленні середнього заробітку.


Читайте також:

  1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  2. II.2. Збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок спрямування прибутку до статутного капіталу
  3. А. Визначення розмірів і площі зони хімічного зараження.
  4. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  5. Альфред Маршалл Розмірковуючи таким чином, Маршалл розробив
  6. Безрозмірною характеристикою гідротрансформатора називається залежність коефіцієнтів пропорційності моментів насосного і турбінного коліс від його передаточного відношення.
  7. Великорозмірні конструкції для заміни перекриттів.
  8. Взаємозв’язок розміру наночастинок з їхніми оптичними властивостями
  9. Вибір заготовки й визначення її розмірів
  10. Вибір правильного розміру коміра
  11. Види та розміри цінових знижок
  12. Види та розміри шрифтів. Масштаби.




Переглядів: 4753

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Надбавка за вислугу років | Доплати до тарифних ставок і посадових окладів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.046 сек.