Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Питання 4. Біохімічна роль вітамінів

Питання 3. Методи визначення вітамінів

Сучасні методи визначення вітамінів в біологічних об'єктах поділяють на фІзико-хімічні та біологічні. Оскільки вітаміни дають характерні кольорові реакції з рядом хімічних сполук, інтенсивність забарвлення яких пропорційна концентрації вітамінів у розчині, що досліджується, вони можуть бути визначені фотоколориметрично, наприклад, вітамін В1 - за допомогою діазореактива і т.д. Ці методи дозволяють судити як про наявність вітамінів, так і про їх кількісний вміст у харчовому продукті або в органах та тканинах тварин і людини.

Ряд вітамінів мають властивість поглинати промені світла з певною довжиною хвилі. Так, вітамін А має специфічну смугу поглинання при 328 -330 нм. Якщо виміряти коефіцієнт поглинання світла спектрофотометрично, можна достатньо точно визначити кількісний вміст вітамінів у розчині. Для визначення вітамінів В1,В2 та ін. застосовують флюорометричні методи. Використовують також і титриметричні методи. Наприклад, вітамін С визначають титруванням його розчину у кислому середовищі 2,6 -діхлорфеналіндофенолан.

Біологічні методи засновані на визначенні мінімальної кількості вітамінів, які додають до штучної дієти, що позбавлена вітаміну і запобігає розвитку авітамінозу або виліковує тварину від захворювання.

Таку кількість вітаміну умовно приймають за одиницю. Велике значення в кількісному визначенні ряду вітамінів - фолієвої, параамінобензойної кислот та ін., в біологічних рідинах, зокрема у крові, займають мікробіологічні методи, побудованої на вимірюванні швидкості росту бактерій; остання пропорційна концентрації вітаміну в об'єкті, що досліджується. Кількість вітамінів прийнято виражати у міліграмах, мікрограмах, міжнародних одиницях.

Більшість вітамінів не синтезується в організмі людини або синтезуються в таких мізерно малих кількостях, що не можуть забезпечити його потреби. Джерелом вітамінів для людини і багатьох тварин є переважно продукти рослинного походження: овочі (картопля, морква, капуста, томати, щавель), фрукти, ягоди і сок із них (смородина, полуниця, мореля, шипшина, обліпиха та ін.). Проте окремі вітаміни містяться тільки в організмі тварин, наприклад, у печінці тріскових риб і жуйних тварин, молоці, і яйцях.

Обов'язковою умовою для нормального розвитку, життєдіяльності, опірності організму інфекційним захворюванням є вживання фізіологічних норм вітамінів. Особливо це важливо для вагітних жінок, матерів що годують немовлят, дітей І підлітків, людей, що працюють з підвищеною напругою нервової і м'язової систем у гарячих цехах, шахтах, а також після важких захворювань.

За недостатньої кількості вітамінів у їжі людей розвиваються захворювання, які називають гіповітамінозами. Найчастіше вони виникають за умови одноманітного і неповноцінного харчування. Гіповітамінози легко виліковуються введенням в організм відповідних вітамінів.

Повна відсутність в їжі якогось вітаміну викликає авітаміноз,що на ранніх стадіях захворювання виліковуються шляхом введення в організм відповідного вітаміну. Тривала відсутність цього вітаміну в їжі призводить організм до загибелі.

Хвороба, що виникає в наслідок відсутності декількох вітамінів, називають поліавітамінозом. Проте типові авітамінози на даний час зустрічаються досить рідко.

Введення в організм великих доз деяких вітамінів також може викликати захворювання - гіпервітамінози. Це стосується переважно жиророзчинних вітамінів, які здатні накопичуватися в організмі І проявляти токсичну дію. Важкі гіпервітамінозні захворювання й отруєння виникають при вживанні великої кількості вітаміну А (отруєння печінкою палтуса і інших морських риб) і зловживання препаратами вітаміну В.



Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. Біохімічна гіпотеза виникнення життя.
  10. Біохімічна ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ занять фізичною культурою і спортом з особами різного віку та статі
  11. Біохімічна характеристика тренованого організму
  12. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.




Переглядів: 983

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна характеристика деяких вітамінів | Питання 2. Етапи обміну речовин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.