Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристика державного управління.

Під державним уп­равлінням розуміють специфічну діяльність держави, що дістає вияв у функціонуванні її органів, які безперерв­но, планомірно, владно і в рамках правових установлень впливають на суспільну систему з метою її вдосконалення відповідно до державних інтересів.

Головна особливість суб'єкта державного управління – це те, що ним є держа­ва у цілому. В управлінському процесі вона представлена системо спеціальних, як правило, державних органів.

Головна особливість об'єкта – те, що ним є організо­ване суспільство в цілому. Безпосередніми об'єктами, на які справляє вплив той або інший конкретний суб'єкт, є підвідомчі йому сфери державного управління.

Визначальними особливостями керуючого впливу є те, що йому притаманний державно-владний характер (він містить веління держави, обов'язкове до виконання), діс­тає вияв у правовій, переважно адміністративно-правовій формі (система норм, система актів, пов'язаних з їх засто­суванням, сукупність повноважень учасників управлін­ського процесу), а також має безперервний характер.

Ознаками державного управління є:

Ø виконавчо-роз­порядчий характер;

Ø підзаконність;

Ø масштабність і уні­версальність;

Ø ієрархічність;

Ø безпосередньо організую­чий характер.

Розглянемо кожну з них.

Виконавчо-розпорядчий характер державного управлінняозначає, що останнє охоплює два взаємопов'язані напря­ми, а саме: виконавчу і розпорядчу діяльність. Органи, які здійснюють державне управління, – це на­самперед виконавчі структури. Найважливіші з них міс­тять дану ознаку вже у своїй назві (наприклад, органи дер­жавної виконавчої влади).

Розпорядча діяльність управлінських структур дістає вияв, по-перше, у прийнятті загальнообов'язкових приписів (вони закріплюються в указах, постановах, положен­нях, розпорядженнях, інструкціях, протоколах тощо); по-друге, в організації виконання зазначених приписів і, по-третє, у здійсненні контролю за цим процесом. У ході здійснення цієї діяльності органи державного управління застосовують заходи як переконання, так і державного примусу, тобто діють як державно-владні утворення.

Під підзаконністюдержавного управління треба розумі­ти те, що найважливіші цілі останнього, сфери, які потра­пляють під його вплив, основні форми і методи управлін­ської діяльності визначаються на законодавчому рівні. Вся виконавчо-розпорядча діяльність ґрунтується на правових нормах, головне місце серед яких належить нормам зако­нів. Саме вони створюють міцну правову базу для здійс­нення державного управління і визначають межі його ви­конавчого спрямування.

Виявом масштабності та універсальностідержавного управління є те, що через зазначені вище органи держава здійснює управлінську діяльність, справляє вплив на всі сфери соціального життя.

Ієрархічністьдержавного управління полягає в тому, що органи, які його здійснюють, мають систему нижчестоящих, підпорядкованих їм інстанцій.

Безпосередньо організуючий характердержавно-управ­лінської діяльності полягає в тому, що в процесі виконан­ня і розпорядництва на різних рівнях організується спіль­на діяльність людей.


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  5. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  6. Автокореляційна характеристика системи
  7. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  8. Адаптивні організаційні структури управління.
  9. Адміністративне право і державне управління.
  10. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  11. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  12. Аналіз організаційних структур управління.




Переглядів: 1926

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальне поняття управління та його види. | Принципи державного управління.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.