Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обладнання для напування тварин

На фермах і комплексах із прив'язним або безприв'язним утриманням великої рогатої худоби застосовують індивідуальні та групові автонапувалки, їх приєднують до водопровідної мережі. Крім того, індивідуальні чашкові напувалки встановлюють також на пересувних водороздавальних машинах.

Автонапувалки чашкові АП-1А, ПА-1А, ПА-1А-М та ПА-1Б мають подібну будову, а відрізняються лише способом виготовлення чаші і її матеріалом, конструкцією клапанного механізму та важеля. У напувалки ПА-1А чаша відлита з чавуну, у ПА-1А-М — з алюмінію, у АП-1А — поліетиленова, у ПА-1Б — штампована, у ПА-1В — лита. Клапанні механізми напувалок мають багато уніфікованих деталей, незважаючи на деяку різницю конструкції (рис. 8.8). Клапанний механізм напувалки АП-1А спрощений.

Автонапувалка АП-1А складається з чаші, важеля, підчепленого до осі у кронштейні, косинця, в якому встановлені клапан, сідло та гумовий амортизатор. Косинець закривається кришкою.

Під дією амортизатора клапан і гумове сідло щільно закривають вивідний отвір.

Після монтажу напувалки оглядають, перевіряють і при необхідності підтягують болтові кріплення. Потім у магістральний трубопровід пускають воду.

Через 10—15 хв. напувалку знову ретельно оглядають і виявляють підтікання води крізь клапанний механізм та різьбове з'єднання. При виявленні підтікань перекривають подачу води на магістральному трубопроводі, знімають важіль і кришку, розбирають механізм, визначають причину підтікання і усувають її. Складають напувалку, відкривають подачу води і випробують роботу клапана кількома натисканнями на важіль. При цьому чаша справної напувалки заповнюється водою за 23 с, якщо тиск у водопроводі понад 40 кПа.

Порядок роботи напувалки такий. Тварина натискає на важіль, який повертається відносно осі і діє на стержень клапана, внаслідок чого відкривається вивідний отвір сідла і вода надходить до чаші. Коли тварина звільняє важіль, гумовий амортизатор повертає клапан та важіль у вихідне положення і надходження води у чашу припиняється.

При випадковому замерзанні води у напувалці необхідно нагріти її. При цьому забороняється користуватися паяльною лампою або іншим відкритим джерелом вогню.

Рис. 8.8. Напувалки індивідуальні одночашкові:

а — ПА-1А: 1,18—прокладки; 2 — кришка; 3, 16 — сідла; 4 — упор; 5 —вісь; 6 — важіль; 7— чаша; 8 — стояк; 9 — гайка; 10 — шайби; 11 — амортизатор; 12 — стакан; 13 — клапан; 14 — кутник; 15 — болт; 17 — хомут; б — АП-1А: 1 — кутник; 2 — клапан; 3 — сідло; 4 — кришка; 5 — кронштейн; 6 — вісь; 7 — важіль; 8 — чаша; 9 — амортизатор

Рис. 8.9. Групова напувалка АГК-4Б:

1 — шафа керування; 2 — електронагрівник; 3 — поплавок; 4 — поплавкова чаша; 5 — кришка; 6 — клапанний механізм; 7 — напувальна чаша; 8 — корпус; 9 — теплоізоляція; 10 — рукав; 11 — хомут; 12 — патрубок; 13 — терморегулятор

При експлуатації автонапувалок передбачається проведення щоденного технічного обслуговування (ЩТО) і періодичного ТО, яке виконується один раз на місяць.

При ЩТО напувалку очищають від кормових решток і бруду, підтягують кріплення: При періодичному — промивають чаші 2—3 %-ним розчином кальцинованої соди і ретельно прополіскують чистою водою.

Автонапувалки групові АГК-4А та АГК-4Б призначені для напування великої рогатої худоби при безприв'язному утриманні чи на вигульних майданчиках, їх також використовують для напування овець. Вони мають пристрої для електропідігрівання води і можуть використовуватися на вигульних майданчиках протягом року.

Автонапувалка АГК.-4Б має корпус, чаші для нагромадження води та напування тварин, кришки, клапанний механізм з поплавком, електропідігрівник з терморегулятором, теплоізоляцію та шафу керування (рис. 8.9). За допомогою рукавів 10 та хомутів 11 автонапувалку підключають до водопроводу.

Перед початком експлуатації перевіряють кріплення напувалки до фундаменту, герметичність запірного клапана, відсутність підтікань у з'єднаннях, а також заземлення корпуса. В ручному режимі перевіряють також роботу електронагрівника і терморегулятора.

Вода з водопровідної мережі рукавом крізь поплавково-клапанний механізм надходить у чашу, де підігрівається електронагрівником.

При напуванні цей механізм забезпечує автоматичне надходження води, яка заповнює чашу до рівня на 20—40 мм нижче верхньої кромки, а терморегулятор регулює і автоматично підтримує температуру нагрівання води.

При ЩТО напувалку очищають від решток корму, бруду та усувають підтікання води. Перевіряють роботу поплавково-клапанного механізму, рівень заповнення чаші водою, а також стан електричних ланцюгів та заземлення напувалок.

Періодичне ТО, крім того, передбачає промивання напувальної чаші, перевірку стану електронагрівника і теплоізоляційного шару. Термометром перевіряють температуру води і при необхідності регулюють терморегулятор. Перевіряють опори контура заземлення та електричної ізоляції, які повинні становити відповідно не більше 4 Ом та не менше 1 МОм. Технічна характеристика автонапувалок наведена у табл. 8.3.

Таблиця 8.3.
Технічна характеристика автонапувалок

Показники АП-1А ПА-1А ПА-1Б ПА-1В АГК-4А АГК-4Б
Місткість чаші, л 1.8
Кількість місць для напування
Обслуговує голів До 100 До 100
Пропускна здатність клапанного механізму, л/хв 5—26 5—26 5—26 5—26 До 96 До 96
Робочий тиск води в мережі, кПа 40-200 40—196 40—196 40—196 200—500 200—500
Зусилля натискання на важіль, Н 10—20 24,5 24,5 24,5 _ __
Маса, кг 0,75 3,7 5,1 30,7

Звіт

а) Способи утримання великої рогатої худоби.

б) Призначення стійлового обладнання.

в) Схеми та принцип дії автонапувалок.

г) Технічна характеристика стійлового обладнання та автонапувалок.

Контрольні запитання

1. Назвіть способи утримання великої рогатої худоби, їх переваги і недоліки.

2. Яке стійлове обладнання використовують за умови прив'язного (безприв'язного) утримання худоби?

3. Назвіть основні елементи стійлового обладнання ОСП-Ф-26 (ОСК-25А), охарактеризуйте їх призначенні

4. Поясніть принцип дії стійлового обладнання ОСП-Ф-26 (ОСК-25А).

5. Які напувалки застосовують при прив'язному (безприв'язному) утриманні худоби в приміщеннях (на вигульних майданчиках)?

6. Поясніть будову і принцип дії напувалки ПА-1А (АП-1А, АГК-4Б).

7. З якою метою передбачене підігрівання води в напувалці АГК-4Б?

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. Абетка елементів поведінки тварини
  3. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
  4. Адаптація тварин у промислових комплексах
  5. Алгоритм розрахунку та підбору технологічного обладнання
  6. Аналіз використання обладнання.
  7. Аналіз виробництва продукції тваринництва.
  8. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  9. Аналіз собівартості продукції тваринництва.
  10. Антропогенез – процес виділення людини з тваринного святу, олюднення мавпи під впливом суспільної практики.
  11. Антропогенез – процес виділення людини з тваринного святу, олюднення мавпи під впливом суспільної практики.
  12. Апаратура, обладнання та матеріали




Переглядів: 4183

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стійлове обладнання | Лабораторна робота 9. Засоби видалення та транспортування гною

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.