Збір, обробка, критичний аналіз наукової інформації, літературних джерел, теоретичних розробок
Інформаційною базою наукового дослідження студента є державні нормативні документи, законодавчі акти з оподаткування, офіційні статистичні матеріали, дані діяльності підприємств, організацій, а також податкових органів.
Як джерела інформації мають бути вивчені та критично проаналізовані теоретичні і методичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених з проблем оподаткування, матеріали науково-практичних конференцій, наукових форумів, симпозіумів, «круглих столів» тощо.
2.3. Складання та погодження плану роботи
Початковим етапом у підготовці курсової роботи є створення студентом її плану, який готується на підставі попереднього вивчення основних джерел та осмислення матеріалу за темою.
План, який погоджується із науковим керівником, має репрезентувати комплексний, системний підхід до вирішення базової проблематики і складатися із 3-4 чітко сформульованих найбільш важливих питань, які розкрили б сутність обраної теми, її основний зміст. Якісно підготовлений, добре продуманий, ясно і лаконічно сформульований план є одним із показників розуміння студентом обраної для вивчення проблеми і відіграє важливу роль у організації роботи. Формулювання розділів курсової роботи не повинні повторювати назву самої роботи. План курсової роботи в обов’язковому порядку має бути складним.
До оформлення структури та плану курсової роботи з „Адміністрування податкових та митних платежів” висувається ряд вимог. Робота мусить містити аналіз стану проблеми, виділення задач дослідження. Враховуючи дану обставину, у курсовій роботі з дисципліни „Адміністрування податкових та митних платежів” головні питання – це діюча системаоподаткування та можливі шляхи вирішення поставлених задач дослідження.
Після вивчення джерел план коригується, відшліфовуються формулювання питань. У вищій школі не існує обов’язкових норм для розробки плану, все залежить від теми, що досліджується. Важливо, щоб план курсової роботи був логічним і послідовним (см. додаток План – умовний приклад).