Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація юридичною службою правового виховання і пропаганди діючого законодавства

В умовах становлення України як правової держави великого значення набуває чітке виконання правових норм в усіх ланках і сферах суспільного виробництва.

Одна з важливих ділянок роботи юрис­консульта на підприємстві — його участь у про­паганді і роз'ясненні законодавства у трудовому колективі. Беручи участь у такій діяльності, він має надавати індивідуальні консультації праців­никам підприємства з будь-яких питань, що сто­суються їх виробничої діяльності. При цьому по­стає питання, чи повинен юрисконсульт підпри­ємства надавати юридичну допомогу його праців­никам з питань, не пов'язаних з їх трудовою ді­яльністю на цьому підприємстві? На нашу думку, він має це робити. Адже звернення в юридичну консультацію для одержання документів, довідок, складання заяв та різних запитів вимагає багато часу і коштів. При цьому працівнику необхідно відриватися від роботи, що може негативно по­значитись на його участі у виробничому процесі.

Наведемо приклад. Так, працівник одного з під­приємств м. Кам’янець-Подільський звернувся до юрисконсульта цього підприємства з проханням скласти позовну заяву до суду стосовно розподі­лу земельної ділянки між ним та його родичами. Ознайомившись з наявними документами юрис­консульт зауважив, що частина земельної ділян­ки, надана в користування цьому домоволодінню тимчасово. Він склав від імені працівника заяву до міськвиконкому. Останній затвердив план прибудинкової території, включивши і цю части­ну земельної ділянки до домоволодіння. Потім юрисконсульт склав позовну заяву про розподіл земельної ділянки згідно з варіантом розподілу, поданим земельним відділом. Місцевий суд цей позов задовольнив.

Організація і оплата праці, порядок використання фондів суб’єкта господарювання та інші аспекти на виробництві регламентуються нормативними актами, які повинен знати кожний працівник і суворо дотримуватись їх норм і положень, що є необхідною умовою успішного функціонування господарського механізму. Тому широка пропаганда правових норм, вміння використовувати юридичні засоби не тільки у сфері виробництва, а й у всіх сферах життєдіяльності має важливе значення.

Тому, беручи участь у роботі з пропаганди і роз’яснення у трудовому колективі законодавства, юридична служба разом з іншими службами і підрозділами повинна організовувати лекції, семінари та бесіди.

Юридична служба повинна використовувати таку ефективну форму роботи, як організація нарад інструктивного характеру з питань господарської діяльності (наприклад, з організації контролю за виконанням договорів, з дотримання законодавства про працю та ін.).

Особливо результативними є індивідуальні консультації працівників. юрисконсульт повинен також відвідувати служби та структурні підрозділи і давати кваліфіковані відповіді на запитання правового характеру.

За такої організації правової пропаганди на підприємстві значно зменшиться кількість порушень трудової, договірної і виробничої дисципліни, набагато підвищиться ефективність праці працівників, вдосконалиться управління виробництвом і економікою загалом.

 


Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  4. II. Організація і проведення спортивних походів
  5. II. Організація перевезень
  6. II. Організація перевезень
  7. IV. Самовиховання.
  8. IV. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ І ЗАКОНОДАВСТВА.
  9. XIX. ОСОБЕННОСТИ ПРАВОВОГО РЕЖИМА ПРИРОДНЫХ РЕСУРСОВ
  10. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  11. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  12. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства




Переглядів: 2232

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Діяльність юридичної служби щодо перевірки відповідності проектів локальних правових актів | Підбір, облік, систематизація і зберігання нормативних актів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.