Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 1. Теоретичні основи аналізу господарської діяльності

Зміст лекцій

Гіромагнітні явища

Феро-, фері- та антиферомагнетики

(Калашников, Сивухін, Матвеев)

 

 

(Калашников, Сивухін, Матвеев)

 

Це явища, у яких проявляється зв’язок між магнітними моментами і механічними моментами кількості руху.

Перенести вперед до гіромагн відн

Суть явищ.

Досліди Ейнштейна і де Гааза

Дослід Барнета

 

(пошукати Капіца і Йоффе тощо)

 

 

 

 

 

1.Фінансова звітність як джерело інформації для проведення аналізу господарської діяльності.

2. Користувачі даних аналізу господарської діяльності

3. Місце аналізу господарської діяльності в системі економічних наук.

4.Прийоми аналізу господарської діяльності.

1. Аналіз господарської діяльностібазується, по-перше, на повному розумінні бухгалтерського обліку, його мови, значення, важливості та обмеженості фінансової інформації, що міститься у звітності, по-друге, - на спеціальних методичних прийомах (інструментарії) аналізу, за допомогою яких вивчаються найважливіші питання для отримання обґрунтування висновків.

Джерелами проведення економічного аналізу є:

· нормативна документація стосовно їх обліку, зокрема Положення бухгалтерського обліку:

· вибіркові дані з первинної облікової документації

· статистична звітність

· фінансова звітність

 

2. Користувачі фінансових звітів: інвестори, власники. керівники підприємств, установи банків, інші кредитори, замовники. покупці.

3. Аналіз і бухгалтерський облік. Головним джерелом інформації при аналізі господарської діяльності є бухгалтерський облік. В економічному аналізі широко використовується балансовий метод перейнятий з бухгалтерського обліку. Використання даних бухгалтерського обліку додає аналітичним висновкам документальну обґрунтованість. Разом із тим вимоги аналізу враховуються при розробці системи показників, що підлягають обліку, форм звітності і первинних документів.

Аналіз і статистика. Для комплексного вивчення всіх сторін господарської діяльності в аналізі використовуються дані статистичного обліку і вибіркових спостережень. Виконання аналітичних розрахунків і побудова аналітичних таблиць вимагають знання статистичної методології – теорії угруповань, вибіркових спостережень, середніх і відносних показників, індексів, прийомів побудови таблиць і графіків і т.ін.

Аналіз, фінансування і кредитування. Аналіз фінансового стану й оцінка виконання фінансового плану базується на діючих принципах фінансового планування, формування власних і позикових засобів. Не знаючи діючого порядку розподілу прибутку, кредитування, неможливо кваліфіковано проводити аналіз.

Аналіз і наукова теорія управління. Всі управлінські рішення повинні бути обґрунтованими, мотивованими, оптимальними. Вибір найкращого варіанта здійснюється за допомогою економіко-математичного моделювання і системного аналізу. Прийняттю рішень повинно передувати проведення економічного аналізу різних управлінських варіантів.

Аналіз і маркетинг. Розробка маркетингових програм і їх реалізація пов'язані з відповідними економічними розрахунками. Розробка маркетингових програм і контроль за їх виконанням передбачає аналіз за наступними напрямками: аналіз впливу на економіку підприємства зовнішнього і внутрішнього середовища; аналіз кон’юнктури; аналіз покупців і споживачів; аналіз конкурентів; аналіз ринкових цін і формування власної цінової політики; аналіз кінцевих фінансових результатів.

Аналіз господарської діяльності тісно зв'язаний і з іншими економічними науками, а також з математикою, правовими дисциплінами і соціологією. Він використовує встановлені цими науками положення і їхній науковий апарат для вивчення господарської діяльності об'єктів, що аналізуються об'єктивної її оцінки і визначення можливостей подальшого розвитку.

 

4. До основних методичних прийомів аналізу фінансової звітності належать:

1) аналіз абсолютних показників – оцінка найважливіших результативних статей звітності,

2) горизонтальний аналіз – порівняння кожного значення звітності з попереднім роком, розрахунок темпів їх зростання (індексний аналіз),

3) вертикальний аналіз – розрахунок структури узагальнюючих підсумкових статей звітності та складання динамічних рядів (відсотковий аналіз),

4) аналіз коефіцієнтів (відносних показників) – розрахунок співвідношень між окремими статтями звітності підприємства.

В залежності від мети аналізу застосовують різні прийоми дослідження, кожний з котрих характеризується певним складом показників, які вивчаються, вимогами до їх виміру, способами виміру впливу факторів. До найбільш відомих прийомів дослідження відносять прийом порівняння, групування, елімінування, розрахунок середніх та відносних величин, індексів, експертних оцінок, балансовий, графічний.

Порівняння являє собою співставлення фактичного рівня показника, що вивчається з його базовим значенням. У якості базового значення можуть бути використані планові, кошторисні, нормативні значення, показники минулого звітного періоду, показники інших підприємств. Обов’язковою умовою для застосування прийому порівняння є співставність даних.

Групування – спосіб розкриття змісту об’єктів економічного аналізу, виділення із сукупності об’єктів якісно однорідних, що дозволяє вивчити економічні явища у їх взаємозв’язку. Даний прийом застосовується при аналізі складу і структури елементів певного об’єкта.

Експертних оцінки – заключення спеціалістів з певного питання. Застосовується для виявлення впливу на результуючий показник якісних факторів у стохастичній моделі.

Балансовий прийом полягає у співставленні і ув’язці двох чи більше взаємопов’язаних показників. За його допомогою перевіряють повноту використання ресурсів.

Графічний прийом полягає у наочному зображенні структури, динаміки процесів і явищ. Це дає змогу зробити висновки про наявність і напрямок зв’язку, зміни показників.

Розрахунок середніх та відносних величин проводиться для виявлення закономірностей досліджуваних процесів, коли необхідно усунути випадкові ознаки. Використовують середнє арифметичне, середнє гармонічне, середнє хронологічне. Відносні величини – це проценти, коефіцієнти, індекси, бали. Їх одержують при визначенні співвідношень між абсолютними величинами і застосовують при розрахунках структури, рівня виконання планових, розрахункових, прогнозних значень показників.

Елімінування – логічне правило визначення впливу факторів на зміну результуючого показника шляхом ланцюгових підстановок, абсолютних різниць, відносних різниць. Логічний прийом, при якому для визначення впливу факторів на результат припускають, що один з одночасно діючих факторів є змінним, а інші – сталими, незалежно від економічної можливості такого ізолювання.

Факторний аналіз методом відносних різниць проводиться за допомогою формул:

1) Розрахунок впливу першого фактору (х1):

; де

Трх1 – темпи росту першого фактору;

Уо – базове значення результуючого показника

2) Розрахунок впливу другого фактору (х2):

; де

Тру - темпи росту результуючого показника

3) Розрахунок впливу обох факторів проводиться шляхом сумування попередніх розрахунків.

Факторний аналіз методом абсолютних різниць проводиться як добуток абсолютного відхилення одного з факторів і абсолютного значення другого фактору.

Факторний аналіз методом ланцюгових підстановок полягає у послідовній заміні величини фактору базового періоду на його значення у звітному періоді. Заміна базової величини звітною називається підстановкою.

 

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  3. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  4. R – розрахунковий опір грунту основи, це такий тиск, при якому глибина зон пластичних деформацій (t) рівна 1/4b.
  5. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  6. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  7. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  8. Автоматизація метрологічної діяльності
  9. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
  10. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  11. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  12. Аксіоми безпеки життєдіяльності.




Переглядів: 1087

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Квантові уявлення про природу феромагнетизму | Тема 2. Аналіз фінансового стану підприємства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.