Тема 6. Управління земельними ресурсами на регіональному рівні
Теоретичні засади управління земельними ресурсами на регіональному рівні. Оптимізація землекористування як складова організаційно-економічного механізму управління земельними ресурсами в регіоні. Землеустрій – основоположний механізм управління в галузі використання та охорони земельних ресурсів. Земельний фонд адміністративно-територіальної одиниці як об’єкт регіонального управлінняземельними ресурсами. Оцінка ефективності управлінських дій.
Література [1; 5; 8; 10; 11; 13; 33; 36; 37]
Тема 7. Історичний розвиток земельно-кадастрових робіт на території України
Становлення земельного кадастру з часів радянської влади. Розвиток державного земельного кадастру в умовах реформування земельних відносин в Україні. Організаційно-методичне забезпечення ведення державного земельного кадастру.
Література [5; 9; 11; 20]
Змістовий модуль ІІ. Інформаційне забезпечення земельно-кадастрових даних та автоматизація ведення державного земельного кадастру. Складові державного земельного кадастру
Тема 8. Земельно-кадастрові дані, методи їх одержання, аналізу і систематизації
Земельно-кадастрові дані про правовий, природний і господарський стан земель. Показники земельного кадастру. Методи одержання і аналізу земельно-кадастрових даних. Систематизація земельно-кадастрових відомостей. Класифікація, аналіз і синтез земельно-кадастрових відомостей.
Література [5; 10; 11; 17; 22; 34]
Тема 9. Зйомки та обстеження території при земельному кадастрі, їх зміст і порядок ведення
Аерофотозйомки місцевості. Наземні теодолітні та мензульні зйомки місцевості. Дистанційні методи зондування Землі (аерокосмічні методи): багатоспектральні зйомки в оптичному та інфрачервоному діапазонах і радіолокаційні зйомки. Завдання аерокосмічних методів зйомок земної поверхні. Коригування планово-картографічних матеріалів. Агрогосподарські обстеження земель. Спеціальні обстеження земель: ґрунтові, агрохімічні, меліоративні та геоботанічні.