Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема4. Різання металу

Різанням називаєтся слюсарна операція, при якій метал розділяють на частини.

Залежно від форми і розмірів деталей і заготовки різати можна ручними інструментами, на механічних верстатах, на андронно-механічних верстатах та ацетило-кисневим полум'ям

 

Різання металу

РІЗАННЯ РУЧНИМИ НОЖИЦЯМИ Звичайні ручні ножиці застосовують для різання стальних листів завтовшки 0,5... 1 мм і листів з кольорових металів завтовшки до 1,5 мм. Ручні ножиці виготовляють з п р я м и м и ікри-в и м и в різальними лезами. , За розміщенням різальної кромки лез ручні ножиці поділяють на праві та ліві. Правими називаються ножиці, у яких скіс на різальній час­тині кожної половини знаходиться з правого боку. Правими ножицями ріжуть по лівій кромці виробу у напрямі за годинниковою стрілкою . Лівими називаються ножиці, у яких на різальній частині кож­ної половини скіс розташовано з лівого боку. Такими ножицями ріжуть по правій кромці виробу проти годинникової стрілки . При різанні листа правими ножицями весь час видно риску на роз­різуваному металі. При роботі лівими ножицями, щоб бачити риску, доводиться лівою рукою відгинати відрізуваний метал, перекладаючи його через праву руку, що досить незручно. Тому листовий метал по прямій лінії і по кривій (коло, заокруглення) без різких поворотів рі­жуть правими ножицями. 4 Довжина ножиць Іг 200,' 250, 320, 360 і 400 мм, а різальної частини 12 (від гострих кінців до шарніра) — відповідно 55...65, 70...82, 90... 105, 100... 120 і 110... 130 мм. Добре загострені та відрегульовані ножиці мають різати папір.

Ножиці тримають правою рукою, охоплюючи рукоятки чотирма пальцями і притискуючи їх до долоні; мізинець розміщують між рукоятками. Стиснуті вказівний, безіменний і середній пальці розтискують, ви­прямляють мізинець і його зусиллям відводять рукоятку ножиць на потрібний кут. Утримуючи лист лівою рукою , подають його між різальними кромками, спрямовуючи верхнє лезо точно посе­редині розмічальної лінії, яка при різанні має бути видною. Потім, стискуючи рукоятку всіма пальцями правої руки (крім мізинця), здійс­нюють різання.

РІЗАННЯ НОЖІВКОЮ Загальні відомості. Ручна ножівка (пила) — інструмент для різання товщих, ніж при різанні ножицями, листів штабового, круглого та профільного металу, а також для прорізування шліців,

пазів, обрізування й вирізу­вання заготовок по контуру та інших робіт. Ручна слюсар­на ножівка скла­дається зі станка (рамки) 2 і ножівкового полотна 4. На одному кінці рамки є нерухо­ма головка 5 з хвостовиком і рукояткою 6, а на іншому — рухома головка З з натяжним гвинтом і гайкою (баранцем) / для натягування полотна. У головках 5 і 3 є прорізи <§, у які вставляють ножівкове полотно і закріплюють штиф­тами 7. Рамки для ножівок ви­готовляють або суцільними (рідко) для ножівкового полотна однієї певної довжини або розсувними що дає змогу закріплювати ножівкове полотно різної дов­жини. Для розсування ножівки її перегинають, поки заклепка не вий­де з вирізу, і зміщують. Заклепку вводять в інший виріз і рамку випрямляють. Станок з пересувним тримачем—це по суті кутник з рукояткою, по якому можна переміщати і закріплювати у потрібному положенні тримач. Ножівкове полотно — це тонка, вузька стальна пласти­на з двома отворами для закріплення, яка має зуби на одному з ребер. Полотна виготовляють зі сталі У10А та Х6ВФ, їх твердість 61...64 НЯСе. Залежно від призначення ножівкові полотна поділяють на руч­ні та машинні. Полотна встановлюють у рамку зубами вперед. Розмір (довжина) ручного ножівкового полотна визначається за відстанню між центрами отворів під штифти . Найчастіше застосовують для ручних ножівок ножівкові полотна, довжина яких і = 250...300 мм, висота Ь = 13 і 16 мм, товщина Н = 0,65...0,8 мм. Кожен зуб ножівкового полотна має форму клина (різця). На зубі, як і на різці, розрізняють задніц кут а, кут загострення р і передній кут у; а + р + у = 90°.

 

Умови роботи ножівкового полотна відрізняються від умов роботи різця, тому значення кутів тут інші. При різанні металу великої шири­ни дістають пропили значної довжини, в яких кожен зуб полотна знімає стружку, що має вигляд коми. Ця стружка знаходиться у стружковому просторі доти, поки вістря зуба не вийде з пропилу). Роз­мір стружкового простору залежить від заднього кута а, переднього кута у і кроку S зуба . Залежно від твердості розрізуваного металу передній кут зубів ножівкового полотна може бути додатним, мати нульове значення або від'ємним Продуктивність різання ножівковим полотном, що має передній кут нульового значен­ня, нижче, ніж полотном, передній кут якого більший ніж 0°. Для різання металів різної твердості кути зубів ножівкового полот­на можуть бути: передній у = 0...120; задній а = 35...40°; загострення Я = 43...60°. Для різання твердіших матеріалів застосовують полотна, в яких кут загострення зубів більший, для різання м'яких матеріалів кут за­гострення менший. Полотна з великим кутом загострення витриваліші. Для різання металів користуються переважно ножівковими полот­нами з кроком, що дорівнює 1,3... 1,6 мм, при якому на довжині 25 мм нараховується 17...20 зубів. Чим товще розрізувана заготовка, тим більшими мають бути зуби, і навпаки. Для різання металів різної твер­дості застосовують полотна з різною кількістю зубів: м'які метали — 16; сталь середньої твердості загартування — 19; чавун, інструмен­тальна сталь — 22; тверда, штабова і кутова сталь — 22.


Читайте також:

  1. Антикорозійні, захисні покриття металу
  2. Вибір режимів обробки заготовки різанням
  3. Виготовлення заготівель і деталей приладів методами порошкової металургії
  4. Відновлення металів може проводитись різними методами, які зручно об'єднати в такі групи: пірометалургійні, гідрометалургійні та електрометалургійні.
  5. Відрізання заготівель
  6. Газове зварювання і різання
  7. Гірничо-металургійний комплекс
  8. Глибина різання t при чорновому розточуванні
  9. Дані про становище робітників металургійної промисловості — вчорашніх колгоспників
  10. Для травлення і видалення металу тільки з певних ділянок всю поверхню деталі покривають захисним кислотостійким шаром (лаку, воску), за виключенням місць, що підлягають травленню.
  11. Дугове та променеве різання металів
  12. Електрохімічна корозія – це руйнування металу, що знаходиться в контакті з іншими металами та електролітом або водою з виникненням у системі електричного струму.




Переглядів: 3071

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема3. Рубання металу | Тема5. Виправлення та гнуття металу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.