Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальний рівень

Рівень міжмережевої взаємодії

Багаторівнева структура стека TCP/IP

У стеці TCP/IP визначені 4 рівні (мал. 5.5). Кожен із цих рівнів несе на собі деяке навантаження за рішенням основного завдання - організації надійної й продуктивної роботи складеної мережі, частини якої побудовані на основі різних мережевих технологій.

Рівень 1 Прикладний рівень
Рівень 2 Загальний(транспортний) рівень
Рівень 3 Рівень міжмережевої взаємодії
Рівень 4 Рівень мережевих інтерфейсів
Мал. 5.5. Багаторівнева архітектура стека TCP/IP

Основою всієї архітектури є рівень міжмережевої взаємодії, що реалізує концепцію передачі пакетів у режимі без установлення з'єднань, тобто дейтаграмним способом. Саме цей рівень забезпечує можливість переміщення пакетів по мережі, використовуючи той маршрут, який у цей момент є найбільш раціональним. Цей рівень також називають рівнем internet, указуючи тим самим на основну його функцію - передачу даних через складену мережу.

Основним протоколом мережного рівня (у термінах моделі OSI) у стеці є протокол IP (Internet Protocol). Цей протокол споконвічно проектувався як протокол передачі пакетів у складених мережах, які складаються з великої кількості локальних мереж, об'єднаних як локальними, так і глобальними зв'язками. Тому протокол IP добре працює в мережах зі складною топологією, раціонально використовуючи наявність у них підсистем й ощадливо витрачаючи пропускну здатність низькошвидкісних ліній зв'язку. Тому що протокол IP є дейтаграмним протоколом, він не гарантує доставку пакетів до вузла призначення, але намагається це зробити.

До рівня міжмережевої взаємодії належать й всі протоколи, пов'язані зі складанням і модифікацією таблиць маршрутизації, такі як протоколи збору маршрутної інформації RIP (Routing Internet Protocol) і OSPF (Open Shortest Path First), а також протокол міжмережевих керуючих повідомлень ICMP (Internet Control Message Protocol). Останній протокол призначений для обміну інформацією про помилки між маршрутизаторами мережі й вузлом-джерелом пакета. За допомогою спеціальних пакетів ICMP повідомляє про неможливість доставки пакета, про перевищення часу життя або тривалості зборки пакета із фрагментів, про аномальні величини параметрів, про зміну маршруту пересилання й типу обслуговування, про стан системи й т.п.

Оскільки на мережевому рівні не встановлюються з'єднання, то немає ніяких гарантій, що всі пакети будуть доставлені в місце призначення цілими і непошкодженими або прийдуть у тому ж порядку, у якому вони були відправлені. Це завдання — забезпечення надійного інформаційного зв'язку між двома кінцевими вузлами — вирішує загальний рівень стека TCP/IP, що зветься також транспортним.

На цьому рівні функціонують протокол управління передачею TCP (Transmission Control Protocol) і протокол дейтаграм користувача UDP (User Datagram Protocol). Протокол TCP забезпечує надійну передачу повідомлень між віддаленими прикладними процесами за рахунок утворення логічних з'єднань. Цей протокол дозволяє рівноранговим об'єктам на комп'ютері-відправнику й комп'ютері-одержувачі підтримувати обмін даними в дуплексному режимі. TCP дозволяє без помилок доставити сформований на одному з комп'ютерів потік байт у будь-який інший комп'ютер, що входить у складену мережу. TCP поділяє потік байт на частини — сегменти й передає їх нижче лежачому рівню міжмережевої взаємодії. Після того як ці сегменти будуть доставлені засобами рівня міжмережевої взаємодії в пункт призначення, протокол TCP знову збере їх у безперервний потік байт.

Протокол UDP забезпечує передачу прикладних пакетів дейтаграмним способом, як і головний протокол рівня міжмережевої взаємодії IP, і виконує тільки функції сполучної ланки (мультиплексора) між мережевим протоколом і чисельними службами прикладного рівня або користувацьких процесів.


Читайте також:

  1. II рівень
  2. Аналоговий рівень доведення
  3. Атомарний рівень будови речовини
  4. Базовий рівень
  5. Безробіття та його природний рівень
  6. Безробіття як економічне явище. Суть ,рівень та види безробіття
  7. Блок 5. Доходи та рівень життя населення.
  8. Вартість робочої сили. Рівень життя й доходи населення
  9. Вимоги до особистості тренера: освіта, особистісні якості, рівень знань
  10. Високий рівень
  11. Високий рівень
  12. Вищий рівень - це рівень ядерних структур особистості, той психологічний скелет, або каркас, на який згодом нашаровується, нанизується все інше.




Переглядів: 543

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рівень протоколів маршрутизації | Рівень мережевих інтерфейсів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.