Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Загальні положення визначення внутрішніх зусиль в балках

Внаслідок дії зовнішніх навантажень в перерізах елементів конструкцій виникають згинальні та повздовжні деформації і деформації зсуву. Кожній з деформацій відповідають внутрішні зусилля - згинальні моменти М, повздовжні і поперечні сили - N і Q. У курсі будівельної механіки використовуються ті ж способи визначення внутрішніх зусиль, що виникають у поперечних перерізах однопролітних статично визначних балок і побудова епюр цих зусиль від дії на балку нерухомого навантаження, що і в опорі матеріалів.

При визначенні значень внутрішніх зусиль у балках будемо користуватися сформульованими нижче правилами.

Поперечна сила Q додатня, якщо вона на лівому торці правої частини балки вона направлена знизу вверх, а на правому торці лівої частини - зверху вниз, або додатня поперечна сила обертає залишену частину балки по годинниковій стрілці.

Згинальний момент М додатній, якщо він на лівому торці правої частини балки направлений по годинниковій стрілці, а на правому торці лівої частини — проти годинникової стрілки.

 

Рис. 2.1

Рис. 2.2

При навантаженнях, направлених не перпендикулярно до осі балки у поперечних перерізах її виникають, крім поперечних сил і згинальних моментів, також і поздовжні сили N.

Поздовжня сила N додатня, коли вона викликає розтягання, і від’ємна, коли вона викликає стискання.

На рис. 2.1 показані додатні напрямки поперечної сили, поздовжньої сили і згинаючого моменту в поперечному перерізі балки. З малюнка видно, що при додатньому згинальному моменті верхні волокна балки зазнають стиску (скорочення), а нижні — розтягання (подовження); додатня поперечна сила обертає кожну частину балки щодо іншого її кінця за годинниковою стрілкою.

При побудові епюр поперечних і поздовжніх сил додатні значення ординат відкладають угору від осі епюри, а від’ємні - вниз; при цьому необхідно вказувати на окремих ділянках епюр знаки внутрішніх зусиль. При побудові ж епюри згинальних моментів додатні значення їх відкладають вниз від осі епюри, від’ємні — вгору; у результаті цього епюри згинальних моментів розташовані з боку розтягнутих волокон балки (у курсах опору матеріалів епюри згинальних моментів будують з боку стиснутих волокон).

Знак поперечної сили можна визначити за допомогою епюри згинальних моментів, використовуючи слідуюче правило: поперечна сила в даному перерізі додатня, якщо для суміщення осі елемента з дотичною до епюри згинальних моментів доводиться вісь елемента обертати за годинниковою стрілкою. Обертання осі повинне відбуватися завжди так, щоб кут повороту не був більшим за 90° (рис.2.2).


Читайте також:

 1. I визначення впливу окремих факторів
 2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
 3. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
 4. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
 5. Ocнoвнi визначення здоров'я
 6. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
 7. Аналіз внутрішніх ризиків
 8. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 9. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
 10. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
 11. Балансова теорія визначення статі. Диференціація статі і роль гормонів у цьому процесі.
 12. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кінематичний аналіз споруд | Порядок та методи розрахунку балок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.