Принципи і види контролю знань студентів з дисципліни
«КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ»
Контроль знань є складовою багатогранного навчального процесу в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ і являє собою організацію зворотного зв’язку як засобу управління навчально-виховним процесом.
Показники контролю знань студентів – основа для судження про результаті навчання та для вирішення таких питань, як ступінь опанування навчальної програми, переведення на наступний курс.
Результати контролю знань слугують основним показником, за яким оцінюється робота окремого студента, академічної групи, курсу, факультету в цілому, а також робота викладача.
За умови вірної організації контроль знань слугує і навчальним, виховним, організаційним, розвиваючим, методичним та іншим цілям.
Контроль знань ґрунтується на таких основних принципах:
• перевірка й оцінка знань студентів мають відображати рівень засвоєння знань та стимулювати студентів до досягнення нових успіхів;
• перевірка й оцінювання знань мають проводитися систематично, планово, у нерозривному зв’язку з усім процесом навчання; послідовно з поступовим ускладненням завдань, змісту й методики;
• перевірка й оцінювання знань здійснюються з урахуванням індивідуальних особливостей і особистих успіхів кожного окремого студента;
• диференціація оцінок має здійснюватися за заздалегідь визначеними об'єктивними критеріями;
• оцінка знань студента повинна відповідати істинній якості та кількості засвоєних знань, умінь і навичок.
Контроль знань з дисципліни «Конституційне право України», що викладається на кафедрі загальноправових дисциплін складається з двох блоків планових заходів: