Позакласна робота проводиться в позаурочний час у вигляді занять з гімнастики, легкої атлетики, ігор, лижної підготовки та туризму, в секціях, групах, командах.
Основним змістом позакласних занять з дітьми є матеріал навчальної програми з фізичної культури, який використовується з метою вдосконалення умінь і навичок учнів у виконанні різних вправ, як звичайних умовах, так і в ускладнених, зокрема на місцевості.
Додатковий матеріал береться з журналів «Фізична культура в школі» і в відповідної літератури. Значне місце відводиться загальнорозвивальним вправ без предметів і з предметами, вправам на гімнастичних лавках і стінці, зі скакалкою, у рівновазі, лазіння, стрибків. Розучуються комбінації вільних вправ і піраміди для виступів на дитячих ранках, святах.
Найбільше місце в позакласній роботі - займають ігри. При цьому програмний матеріал з ігор значно розширюється за рахунок додаткових ігор, близьких за своїм змістом до програмних. Особливу увагу під час проведення позакласних занять, у тому числі й ігор, приділяється відповідності використовуваного матеріалу, що вивчається на уроках навчального матеріалу, щоб поєднання навчальних та позакласних занять сприяло вдосконаленню рухових вмінь і навичок дітей.
Взимку проводяться заняття на лижах. Використовується також катання на санках і ковзанах, хоча це і не передбачено шкільною програмою.
Щоб домогтися масового охоплення учнів позакласною роботою, використовуються найрізноманітніші форми організації і проведення занять з дітьми з урахуванням їх віку, стану здоров'я і фізичної підготовленості. Основними формами є: «годинник ігор», піші та лижні прогулянки, походи, катання на санках, заняття в групах загальної фізичної підготовки, спортивні змагання, фізкультурні свято, заняття в спортивних секціях.