Розрахунок річної програми ремонтно-обслуговуючих дій
До розрахунку прийняті види ремонтно–обслуговуючих дій передбачених нормативно–технічною документацією [2] з урахуванням фактичного технічного стану техніки і практики виконання ремонтів і технічних обслуговувань, яка склалася в сучасних умовах.
Для тракторів розраховані капітальні ремонти (КР), поточні ремонти (ПР), і три номерні технічні обслуговування (ТО-1, ТО-2, ТО-3).
Для автомобілів обрахована кількість капітальних ремонтів (КР) і двох номерних технічних обслуговувань (ТО-1, ТО-2). Сезонні технічні обслуговування для тракторів і автомобілів окремо не розраховувались, оскільки їх виконання суміщується з черговими номерними технічними обслуговуваннями.
Для комбайнів розраховані поточні ремонти (ПР) з елементами капітальних і два номерні технічні обслуговування (ТО-1, ТО-2). Для сільськогосподарських машин розрахована кількість поточних ремонтів (ПР) з елементами капітальних.
Розрахунок кількості ремонтів і технічних обслуговувань для тракторів та автомобілів і технічних обслуговувань для комбайнів виконаний за наступними залежностями [3, 4]:
де КК, КП, КТО-3, КТО-2, КТО-1 – кількість КР, ПР, ТО-3, ТО-2, ТО-1 відповідно;
ВПЛ – середня планова річна наробка на одну машину даної марки;
Кількість поточних ремонтів КП з елементами капітальних для комбайнів і сільськогосподарських машин розрахована за формулою[3.4]:
де N – кількість машин даної марки;
j - коефіцієнт охоплення поточним ремонтом.
Оскільки відношення середнього віку машин до нормативного строку служби до списання перевищує 0,9, то коефіцієнт охоплення поточним ремонтом комбайнів та сільськогосподарських машин прийнятий рівним φ = 1 [2].
З урахуванням цього формули для обчислення кількості номерних технічних обслуговувань комбайнів мають наступний вигляд:
Прийняті нормативи періодичності ремонтів і технічних обслуговувань машинно-тракторного парку наведені у таблиці 2 [2, 4,5]. Результати обчислень зведені у таблицю 3.