Розрахунок трудомісткості ремонтів і технічних обслуговувань
Трудомісткість капітальних ремонтів тракторів, автомобілів, поточних ремонтів комбайнів, сільськогосподарських машин і знарядь . технічних обслуговувань тракторів, автомобілів і комбайнів визначається за наступними залежностями [3, 4]:
Ті = Тні · nі,
Тз = Σ Ті,
де Ті – трудомісткість і-го виду ремонтно-обслуговуючих дій для машин даної марки, люд.-год.;
Тні – норматив трудомісткості і-го виду ремонтно-обслуговуючих дій, люд.-год.;
nі – кількість ремонтно-обслуговуючих дій і-го виду;
Тз – загальна трудомісткість і-го виду ремонтно-обслуговуючих дій для групи машин одного найменування, люд.-год.
Трудомісткість поточних ремонтів ТП тракторів та автомобілів розрахована за формулою:
ТП = 0,001 ∙ ТНП ∙ ВПЛ ∙ N,
де ТНП - норматив питомої трудомісткості поточного ремонту, люд-год/1000 мото-год. –для тракторів, люд-год/1000 км для автомобілів.
Прийняті для розрахунку нормативи трудомісткості [1, 3] наведені у таблиці 4.
Результати розрахунків зведені у таблицю 5.
Крім робіт безпосередньо пов’язаних з ремонтом і обслуговуванням машинно-тракторного парку в ремонтно-обслуговуючих підрозділах центру технічного сервісу виконується ремонт та технічне обслуговування обладнання і механізмів тваринницьких ферм, технологічного обладнання майстерень і машинного двору, ремонт інструменту, ремонт, відновлення і виготовлення деталей, надаються відповідні послуги населенню, здійснюється забезпечення діяльності існуючої інфраструктури.
На основі аналізу обсягу вказаних додаткових робіт за останні роки і згідно рекомендацій [4, 5] встановлені їх нормативи і виконані розрахунки трудомісткості результати яких, наведені у таблиці 6.