Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Огляд платіжних систем, найбільш поширених в Україну

За допомогою електронної валюти можливо, приміром, скупитися в електронному інтернет - магазині, поповнити рахунок у мобільного оператора або за супутниковий інтернет, переводити гроші в США або отримати на свій електронний гаманець гонорар за віддалену роботу, не відриваючись від комп'ютера і не вистоюючи довгі черги в банках. З комп'ютера можливо оплачувати комунальні послуги, внести абонплату за кабельне телебачення і ще багато чого іншого.

Електронні інтернет-гроші - це черговий проміжний етап на шляху удосконалення платіжних засобів, що пройшли шлях від натурального обміну і бізонових шкур до паперових банкнот і пластикових карт. Електронні валюти настільки динамічно розвиваються, що більшість банків уже включили в перелік своїх послуг та операції з електронними інтернет - валютами.

Для використання віртуальних деньг, як правило, застосовуються «електронні гаманці», які потрібно розглядати як аналог звичайних грошей або банківського рахунку. Робота такого гаманця, як правило, вимагає установки на комп'ютер спеціального програмного забезпечення.

У більшості випадків, операції з електронними грошима здійснюються через сайти електронних платіжних систем, кожен з яких має власну електронну валютну одиницю, свої правила обслуговування і комісійні. Кількість існуючих електронних віртуальних валют на даний момент підрахувати практично не можливо. Для заробітку в інтернеті цілком досить вибрати для себе дві - три платіжні системи та користуватися лише їх послугами. На крайній випадок, завжди є можливість обміняти валюту однієї платіжної системи на валюту іншої і наш час це так само просто, як у звичайному «обміннику» купити євро за гривні або долари за рублі. Сайти, розташовані в зоні "ua" і підключені до торгових систем, приймають до оплати віртуальні гроші за допомогою платіжних систем WebMoney, iMoney, UkrMoney і E-Gold. Електронні гроші цих платіжних систем є в даний час найпоширенішими в Україну.

Найпопулярнішою платіжною системою в Україну є російська система WebMoney, організована в листопаді 1998 року. Крім доларових, єврових і карбованцевих гаманців, українцям буде доступний ще і «рідний» варіант - в гривнях. Інтереси WebMoney в Україні представляє «Українське гарантійне агентство», яке є гарантом системи по платежах до WM (у валюті WMU - електронний еквівалент гривні). При реєстрації система пропонує пройти процедуру атестації і отримати персональний сертифікат, завдяки якому будь-який учасник платіжної системи WM зможе переглянути доступну інформацію про передбачуваний партнера по угоді в WebMoney. Будь сертифікований учасник системи характеризується показником business level - рейтингом рівня ділової активності, що в деякому роді показує ступінь довіри системи WM до цього партнера. Це дуже корисна інформація, особливо, коли ви новачок і ще «не освоїлися» в платіжній системі WebMoney і побоюєтеся недобросовісних партнерів по операціях.

Українська платіжна система Інтернет.Гроші (iMoney) заснована на технології PayCash, як і російська система Яндекс.Деньги. Її учасником може стати тільки житель Україні, надавши системі основну інформацію про себе - П.І.Б., паспортні дані. Тільки в цьому випадку знову відкритий рахунок є «рахунком з достатньою ідентифікацією користувача». Власникові такого рахунку доступні абсолютно всі можливості системи iMoney. Ця платіжна інтернет система є дуже гнучким інструментом, так як пропонує наявність відразу декількох тарифних пакетів, в залежності від напрямків користувача в роботі з електронними платежами. iMoney не приймає банківські перекази з-за кордону і не виводить гроші на рахунки в іноземних банках. Для цих операцій необхідно скористатися інтернет - обмінниками (наприклад, ROBOXchange) і провести платіж у національній валюті країни-одержувача. Безсумнівно, вищевказані обмеження для учасників системи не дозволяють iMoney розвиватися так само швидко і динамічно, як платіжній системі UkrMoney.

Платіжна інтернет - система UkrMoney народилася в травні 2006 року, однак дуже швидко розвивається - вже зараз її підтримують 222 українських інтернет - магазина і ця цифра продовжує стрімко зростати, адже ще три місяці тому їх було всього 156. На відміну від платіжної системи iMoney, UkrMoney дозволяє проводити реєстрацію нерезидентам Україні. І ще одна безсумнівна перевага цієї системи - в ній допускаються анонімні рахунки. Але є й мінуси - загальний баланс на такому рахунку не повинен перевищувати 1000 гривень - до надання паспортних даних. Початкова реєстрація абсолютно безкоштовна. Системою відкриваються для користувача три рахунки - гривневий, в доларах і євро. Але дозволено мати будь-яку кількість рахунків, заплативши по 1 гривні за кожен додатково відкритий рахунок. Таким чином, можна «обійти» обмеження на розмір коштів на рахунку, створивши замість одного кілька рахунків. Усі профілі в UkrMoney, як заявляють власники цієї платіжної системи, забезпечені реальними рахунками в Українському комерційному банку «ПриватБанк», стратегічного партнера UkrMoney.

Ресурс E-Gold.com, який взяв старт у 1996 році в США, доступний для будь-якого жителя Україні через свою анонімності. У цій світовій платіжній системі відкривають акаунт незалежно від країни вашого проживання. Єдина проблема - неможливо на пряму, за гривні, придбати долари E-Gold, вирішується завдяки існуванню в інтернеті численних пунктів обміну інтернет - валют. Грошові кошти клієнтів E-Gold вкладені в дорогоцінні метали (в основному - в золото), тому залишок на рахунку коливається в залежності від стану цін на дорогоцінні метали на світових валютних ринках. «Хитрість» тут ще й у тому, що зберігання грошових коштів в E-Gold розглядається як інвестиція в дорогоцінні метали (не секрет, що ціни на дорогоцінні метали в останні роки стабільно зростають). Анонімність рахунків і фінансових операцій вже не раз грала проти компанії, коли на початку 2007 року було розпочато судове переслідування уряду США власників компанії E-Gold щодо участі її клієнтів у відмиванні «брудних грошей». Незважаючи на те, що вина компанії так і не була доведена, акції E-Gold серйозно впали в момент оприлюднення цієї інформації (хоча зараз все приходить в «норму»). Розмір комісійного збору за переведення в готівку або конвертацію E-Gold в інші електронні валюти виріс у кілька разів, але зараз починає поступово знижуватися.

Однак платіжна інтернет - система E-Gold все ж дуже актуальна для українців, що бажають заробити в іноземних партнерських програмах. Це пов'язано з малодоступність інших зарубіжних електронних платіжних систем, зокрема PayPal і Moneybookers, хоча компанія PayPal з 2006 року почала приймати платежі від мешканців Україні та Росії. Правда, працює PayPal кілька «однобоко» - послати платіж іншим учасникам системи PayPal ви можете, а от вони вам - ні. (А ось платіжна система Moneybookers взагалі включила Україну до «чорного списку» - не на належному рівні організована боротьба з електронним шахрайством, тому клієнтів з Україною в даний час Moneybookers не обслуговує і не зрозуміло, коли буде обслуговувати). Але це вже не так! Подробиці в статті Платіжна система Moneybookers скасувала санкції проти України.

Активний серфер Інтернету має рахунки в декількох платіжних системах - ніяких обмежень немає. Також допускається наявність будь-якої кількості електронних «гаманців» в одній платіжній системі. Завдяки існуванню системи інтернет - обмінників, можна практично миттєво переказувати гроші з однієї системи в іншу. Обмінні сервіси для електронних валют працюють приблизно таким же чином, як і «наземні» пункти обміну реальних валют. За кожну таку операцію обмінник стягує невеликий відсоток з її обсягу - свої «комісійні». Вся процедура відбувається у вікні браузера, так що встановлювати програмне забезпечення потреби немає. На мій погляд, найбільш популярний в мережі обмінний сервіс - ROBOXchange і GalaExchange (хоча у кожного можуть бути свої переваги). Зауважу, що не варто гнатися за найнижчим відсотком - з високою вірогідністю ви просто наткнетеся на обман. Краще заплатити зайвий долар, ніж взагалі позбутися всіх своїх коштів.

За оцінками експертів, частка електронного шахрайства становить 1-2% від обсягу всіх операцій. Деяка частина відноситься до категорії «психологічних вірусів», коли вас за допомогою обману добровільно «змушують» розлучитися з грошима. Але в більшості випадків засновники платіжних систем успішно протидіють електронного «лохотрону». З метою безпеки використовуються складні і різні паролі як для входу в платіжну систему та перегляду ваших звітів, так і для здійснення платежів. Наприклад, система інтернет банку «Приват24» використовує для цих цілей мобільний телефон, пароль від вашого аккаунта ви отримуєте у вигляді SMS. Для шифрування даних застосовуються спеціальні криптографічні протоколи та алгоритми. У налаштуваннях облікового запису можна обмежити вхід в систему тільки з призначених вами IP-адрес. Від автоматичного підбору паролів або їх перехоплення на сайтах-близнюках платіжних систем клієнти повинні ввести випадково згенерований перевірочний номер і присланий на ваш Email спеціальний пін - код, наприклад, як в системі E-Gold. Крім вище перерахованих заходів, кожна платіжна система має в своєму арсеналі і інші засоби електронного захисту.

Введення в платіжну систему реальних грошей здійснюється декількома способами - конвертація коштів з іншої системи, оплата ваучером (найчастіше пластикової передплаченою карткою), внесення готівки через відділення банку, оплата кредитною карткою або sms - кою, через мобільний телефон. Вивести електронні гроші можна шляхом знову ж конвертації, переказу коштів на кредитну картку, через банківський переказ, отримання на-особистих в касі оператора системи. Переваги та недоліки того чи іншого способу введення-виведення безпосередньо залежать від суми, умов конфіденційності рахунки, розміру комісії і ступеня комфортності для користувача.

Низька вартість платежів робить привабливим застосування електронних валют для виконання мікроплатежів, де звичайні безготівкові розрахунки малозастосовні. Порівняйте, наприклад, тарифи на переказ грошей «Укрпоштою» (комісія 1,5-4,5%), банківським переказом (комісія 1,5-7%) з тарифами на переведення в готівку електронних грошей (комісія 2-3%). І ще одна незаперечна перевага - анонімність (для транзакції не потрібно йти в банк, заповнювати бланки, втрачаючи при цьому свої документи і т. д.). І останнє - операції в режимі он-лайн в більшості випадків відбуваються протягом декількох хвилин, заощаджуючи ваш час. З іншого боку, основний мінус - це досить обмежена сфера використання електронних грошей.

Не забувайте, що електронні платежі слабкіше захищені від шахрайства, ніж при стандартних безготівкових платежах. Крім того, переміщення електронних грошей гарантується лише самої платіжною системою, держава не дає ніяких гарантій на ваші взаєморозрахунки. Хоча в нашій країні держава взагалі не дає ніяких гарантій, ні на що! Які гарантії від розорення мають у нас вкладники «наземних» банків? Виходячи з вищесказаного - електронні гроші не варто використовувати для великих платежів або як засіб накопичення. Але що стосується мікроплатежів, то більш зручної форми їх здійснення не існує.

Час електронних грошей настане тоді, коли в Україну, та й не тільки, а взагалі в країнах СНД одержать широке поширення електронні інтернет - магазини і сервіси, коли вони стануть серйозними конкурентами великим оф-лайнових торговельним мережам. Цей час не за горами, своє слово повинен сказати споживач, який «шукає там, де дешевше». Настане час, коли збільшення кількості користувачів і боротьба за клієнта між існуючими системами приведуть до істотного зниження тарифів та електронні платежі стануть для нас таким же повсякденним справою, як і їзда на автомобілі!


Читайте також:

  1. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  2. II. Критерій найбільших лінійних деформацій
  3. V. НАЙБІЛЬШ ВАЖЛИВІ ПОДІЇ І ДАТИ
  4. А. Правобережну Україну.
  5. Алгоритм знаходження найбільшого та найменшого
  6. Аналіз діяльності банків України на ринку платіжних карток
  7. Аналітичний огляд
  8. АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД
  9. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів
  10. Античній світогляд
  11. АТ – одна з найбільш зручних форм колективного підприємства в умовах ринкової економіки. Першим АТ вважають створену у 1602 році Голандсько –Ост - Індську компанію.
  12. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток




Переглядів: 1415

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Виконання платежів через Інтернет | Порівняння платіжних систем, доступних для жителів України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.