Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОРГАНІЗАЦІЯ І ПРОВЕДЕННЯ МЕДОГЛЯДІВ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИМИ ТА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИМИ ЗАКЛАДАМИ

4.1. Лікувально-профілактичні заклади:

4.1.1. Укладають договір з роботодавцем про проведення попереднього (періодичних) медичного огляду працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

4.1.2. Видає наказ про створення комісії з проведення медоглядів з визначенням часу, місця їх проведення, переліку лікарів, обсягів лабораторних, функціональних та інших досліджень згідно з Переліком шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу та Переліком робіт, для виконанні яких є обов'язковим попередній (періодичні) медичні огляди працівників.

4.1.3. Залучає до проведення медоглядів лікарів, які мають підготовку з профпатології та обізнані з умовами праці працівників, особливостями виробництва та шкідливими факторами виробничого середовища, їх гігієнічною оцінкою й можливою професійною патологією на даній дільниці, у цеху, на виробництві.

4.1.4. Визначає оздоровчі заходи (рекомендації) як щодо кожного працівника, так і професійних груп, до яких входять: динамічне обстеження та лікування, реабілітація, диспансерний нагляд за станом здоров'я працівників груп ризику професійних захворювань, тимчасове переведення за станом здоров'я на іншу роботу, направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК), військову-лікарську комісію (ВЛК) тощо.

4.1.5. Приймає рішення про профпридатність працівника, про що робиться запис у Картці працівника.

4.2. Спеціалізовані лікувально-профілактичні заклади, які мають право встановлювати діагноз щодо професійних захворювань, кафедри та курси професійних захворювань вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти:

4.2.1. Розробляють:

а) нормативні і методичні документи з науково-організаційних засад проведення медичних оглядів та профдобору, експертизи їх якості та оцінки результатів;

б) критерії визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам та профдобору;

в) медико-біологічні показники та маркери розвитку професійних захворювань (отруєнь) і критерії віднесення захворювань до виробничо зумовлених;

г) стандарти:

- профілактики, ранньої діагностики та лікування профзахворювань;

- медичної реабілітації працівників з ризиком розвитку профзахворювань та хворих на профзахворювання;

ґ) методи:

- вивчення віддалених наслідків дії на організм шкідливих чи небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, експертизи якості та оцінки результатів медичних оглядів.

4.2.2. Проводять поглиблене медичне обстеження працівників за направленням головного спеціаліста з професійної патології Автономної Республіки Крим, області, міста для уточнення діагнозу, лікування, медичної реабілітації.

4.2.3. Проводять на підставі укладеного договору з роботодавцем медичні огляди працівників підприємств з оформленням результатів проведених медоглядів у відповідності до визначеного порядку. Про терміни проведення медоглядів і їх результати повідомляють заклади державної санепідслужби.

4.2.4. За результатами медоглядів здійснюють диспансеризацію працівників групи ризику, а також з підозрою на профзахворювання, їх лікування та реабілітацію.

4.2.5. Проводять підвищення кваліфікації фахівців з професійної патології: навчання профпатологів, голів комісій з проведення медоглядів працівників, лікарів-терапевтів та лікарів інших спеціальностей, які проводять медичні огляди з питань сучасних методів проведення медоглядів.

4.3. Заклади державної санітарно-епідеміологічної служби:

4.3.1. Здійснюють контроль за своєчасністю та повнотою проведення медоглядів.

4.3.2. Погоджують списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам, та план-графік проведення медогляду ЛПЗ.

4.3.3. Беруть участь:

а) в ознайомленні лікарів ЛПЗ щодо особливостей умов праці та можливого впливу шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на працівників;

б) у складанні Заключного акта працівників за встановленою Порядком формою;

в) у розробці санітарно-протиепідемічних заходів;

г) за результатами медоглядів, на запит ЛПЗ, складає санітарно-гігієнічну характеристику умов праці або інформаційну довідку про умови праці працівника при підозри в нього професійного захворювання (отруєння);

ґ) в експертній оцінці своєчасності, повноти якості проведення медичних оглядів, виконанні оздоровчих заходів Заключного акта разом з профпатологом.

4.3.4 У межах повноважень вирішує питання про тимчасове призупинення медоглядів або притягнення до адміністративної відповідальності роботодавців і керівників лікувально-профілактичних закладів згідно з чинним законодавством.

4.3.5 Подає роботодавцю та, у разі потреби, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, робочому органу виконавчої дирекції Фонду пропозиції щодо профілактики професійних захворювань (отруєнь), поліпшення умов праці.

 

Директор Департаменту розвитку медичної допомоги М. П. Жданова
Директор Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду А. М. Пономаренко
ПОГОДЖЕНО:  
Заступник Міністра аграрної політики України В. К. Моцний

 

 

Додаток 1 до пункту 2.2 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій

 

АКТ
визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам

________________________________________________________
(найменування підприємства, відомча належність)

від "___" ____________ 200 р.

Лікарем з гігієни праці _______________________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові) _________________________________________________________________________________ (назва закладу державної санепідслужби) за участю роботодавця _____________________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові) та представника профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи __________________________________________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові) визначено категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду в 200_ році.

 

N з/п Назва цеху (дільниці) Професія (посада) за ДК 003:2005 Кількість працівників за цією професією (тільки для періодичних медичних оглядів) Назва шкідливих та небезпечних факторів і N пункту та підпунктів Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов'язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників Назва робіт і N пункту та підпунктів Переліку робіт, для виконання яких є обов'язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників Кількість осіб, які підлягають огляду (тільки для періодичних медичних оглядів)
усього у т. ч. жінок
               
Усього

 

 

Лікар з гігієни праці М. П. __________ (підпис) __________________________ (прізвище, ім'я, по батькові)
Роботодавець М. П. __________ (підпис) __________________________ (прізвище, ім'я, по батькові)
Представник профспілкової організації (вповноважена особа) __________ (підпис) __________________________ (прізвище, ім'я, по батькові)

 

 

Директор Департаменту розвитку медичної допомоги М. П. Жданова
Директор Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду А. М. Пономаренко

 

 

Додаток 2 до пункту 2.3 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Роботодавець
___________________________ (найменування підприємства)
______________ (підпис) __________________ (прізвище, ім'я та по батькові)
М. П.
Дата _______________ (число, місяць, рік)

 

СПИСОК
працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам

__________________________________________________ у 200_ році (найменування підприємства)

 

Табельний N з/п Цех, дільниця Прізвище, ім'я, по батькові Стать (ч/ж) Дата і рік народження Професія, (посада) за ДК 003:2005 Стаж роботи в даних умовах Дата остан- нього огляду Назва шкідливих та небезпечних факторів і N пункту та підпунктів Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов'язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників Назва робіт і N пункту та підпунктів Переліку робіт, для виконання яких є обов'яз- ковим попередній (періодичні) медичний огляд праців- ників Підлягає огляду1
лікарів лабо- раторні, функціо- нальні та інші дослід- ження (указати, які)
                       

 

____________
1 Графи 11 та 12 заповнюються комісією ЛПЗ, що проводить медичний огляд.

 

Уповноважена роботодавцем особа ____________ (підпис) __________________________ (прізвище, ім'я, по батькові)
Погоджено:    
Лікар з гігієни праці ____________ (підпис) __________________________ (прізвище, ім'я, по батькові)
М. П.    
Дата ____________ (число, місяць, рік)  

 

Директор Департаменту розвитку медичної допомоги М. П. Жданова
Директор Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду А. М. Пономаренко

 

 

Додаток 3 до пункту 2.4 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій

 

НАПРАВЛЕННЯ
на обов'язковий попередній медичний огляд працівника

Прізвище ________________________________________________________________________ Ім'я _____________________________________________________________________________ По батькові ______________________________________________________________________ Рік народження ___________________________________________________________________ Обрана професія (посада) за ДК 003:2005 _____________________________________________ Характеристика умов праці: _________________________________________________________________________________ Назва шкідливих та небезпечних факторів і N пункту та підпунктів Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов'язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників ________________________________________________________________________________ Назва робіт і N пункту та підпунктів Переліку робіт, для виконання яких є обов'язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників
Підпис уповноваженої роботодавцем особи __________ (підпис) ______________________ (прізвище та ініціали)
Дата ____________ (число, місяць, рік)    

 

(зворотня сторона)

ЗАТВЕРДЖЕНО Заступник головного лікаря з лікувальної роботи
__________ (підпис) ______________________ (прізвище та ініціали)
М. П.  

 

Прізвище ____________________________________________________________________ Ім'я _________________________________________________________________________ По батькові __________________________________________________________________ Рік народження _______________________________________________________________ Працевлаштовується за професією (посадою) ______________________________________

 


Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. B. Тип, структура, зміст уроку і методика його проведення.
  3. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  4. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  5. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  6. II. Організація і проведення спортивних походів
  7. II. Організація перевезень
  8. II. Організація перевезень
  9. III. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  10. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  11. VI. Проведення вступних екзаменів, фахових випробувань та творчих конкурсів
  12. А) Методика проведення заняття




Переглядів: 664

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ МЕДИЧНИХ ОГЛЯДІВ РОБОТОДАВЦЕМ | Висновок медичної комісії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.