Державна політика щодо підтримки забезпечення сільськогосподарських підприємств матеріально-технічними засобами
Проблема забезпечення сільськогосподарських підприємств матеріально-технічними засобами є однією з актуальних в умовах сучасності та потребує негайного вирішення. Від цього залежить вихід аграрного сектору із кризового стану, в якому він опинився, належне функціонування сільського господарства та забезпечення продовольчої безпеки країни.
Протягом останніх років матеріально-технічна база АПК значно зруйнована. Недостатня забезпеченість сільськогосподарських підприємств матеріально-технічними засобами (тракторами, комбайнами, автомобілями та іншими засобами) безпосередньо пов’язана з відсутністю фінансових ресурсів.
Одним із джерел фінансового забезпечення та підтримки сільськогосподарських підприємств у напрямку створення і обслуговування власної матеріально-технічної бази є залучення державних коштів.
Державна програма фінансової підтримки сільськогосподарських підприємств у сфері забезпечення матеріально-технічними засобами здійснюється у таких напрямах:
1) Кредитне забезпечення сільськогосподарських підприємств. Кредитування сільськогосподарських товаровиробників здійснюється в поєднанні загальноприйнятого порядку надання кредитів зі спеціальним режимом кредитування, який враховує особливості ведення сільськогосподарського виробництва та умови проведення економічних і земельної реформ на селі. Складовими механізму кредитного забезпечення сільського господарства є: по-перше, визначення обсягів кредитів за рахунок державних ресурсів, які спрямовуються на розвиток сільського господарства; по-друге, створення інфраструктури фінансово-кредитного забезпечення сільського господарства; по-третє, режим спеціального кредитування, який передбачає за рахунок Державного бюджету України компенсацію ставки за кредитами в розмірі не менше 50 відсотків облікової ставки, встановленої Національним банком України, які в комплексі сприяють покращенню ситуації сільськогосподарських підприємств стосовно їх забезпечення матеріально-технічними засобами, адже це дозволяє зменшити витрати на обслуговування кредитів.
2) Лізингові послуги. З метою поліпшення матеріально-технічного і сервісного забезпечення сільськогосподарського виробництва.