Сучасна радіоапаратура складається з широкої комбінації різноманітних деталей і складальних одиниць (резисторів, конденсаторів, котушок індуктивності, транзисторів, трансформаторів, реле, з'єднаних між собою і взаємодіють один з одним у процесі роботи приладів.
Деталі і складальні одиниці радіоапаратури можна розділити на дві групи.
I група – деталі і складальні одиниці, що визначають принципову електричну схему приладу: резистори, конденсатори, котушки індуктивності, транзистори, діоди і т. д.
II група – деталі кріплення (заклепки, гвинти, гайки, скоби), застосовані для кріплення трансформаторів, конденсаторів, кабелів, проводів, а також монтажні планки, контактні пелюстки, використовані як для електричного з'єднання деталей, так і для їх кріплення.
Методи угруповання і комбінації деталей і складальних одиниць цих двох груп в єдину схему і конструкцію приладу можуть бути різними і залежать від загальних принципів компоновки, вимог виробництва, умов експлуатації, а також від необхідної надійності роботи радіоапаратури при її експлуатації.
Резистори
Резистор – пасивний елемент електричного кола, що характеризується опором електричному струму.
Резистори є елементами РЕА і можуть застосовуватися як дискретні компоненти або як складові частини інтегральних мікросхем. Вони призначені для перерозподілу і регулювання електричної енергії між елементами схеми. Принцип дії резисторів заснований на використанні властивості матеріалів чинити опір електричному струму, який протікає через них. Особливістю резисторів є те, що електрична енергія в них перетворюється в тепло, яке розсіюється в навколишнє середовище.