Правила поводження з напівпровідниковими приладами і мікросхемами
Якщо при виконанні монтажних робіт з яких – небудь причин відсутні заземлюючі браслети або антиелектростатичні халати з антиелектростатичною подушкою, необхідно виконувати наступні вимоги:
- перед початком робіт радіомонтажник повинен наступити на заземлений лист для стікання електростатичного заряду в землю;
- перед монтажем НП і ІС повинні бути короткочасно поміщені на заземлений металевий лист;
- радіомонтажник, перед тим як взяти НП або ІС, повинен доторкнутися рукою до заземленого металевого листа, встановленого на робочому місці. Контакт руки і заземленого листа повинен тривати до тих пір, поки напівпровідниковий прилад або мікросхема не будуть установлені на плату або підключені в контактне гніздо.
Закорочуючі пристосування, з якими ряд напівпровідникових приладів надходить на підприємство, не повинні зніматися до початку монтажу. Після зняття пристрою який закорочує напівпровідниковий прилад включають в гніздо вимірювального приладу або випробувальної колодки. Забороняється знаходження на робочому столі одночасно декількох приладів зі знятими короткозамикачами. Виводи польових транзисторів з ізольованим затвором (та інших приладів, якщо це зазначено в ТУ) необхідно електрично з'єднати між собою за допомогою короткозамикачів.
Пайку польових транзисторів з ізольованим затвором слід робити при наявності пристосування, яке закорочується на їх виводах. Переносити напівпровідникові прилади та мікросхеми радіомонтажник повинен у спеціально призначеній для цього тарі. При роботі з польовими транзисторами з ізольованим затвором не рекомендується торкатися до незакорочених виводів транзисторів предметами, виготовленими з струмопровідних матеріалів та ізольованими від землі (монтажним інструментом і ізольованими ручками).