Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Ставки податку та порядок обчислення і сплати в бюджет.

 

Ставка податку є обов’язковим елементом податку, що визначає розмір податкових нарахувань на одиницю виміру бази оподаткування. Слід зазначити, що Нормами Податкового кодексу запроваджено помірно-прогресивна шкала ставок податку з доходів фізичних осіб.

Ставка податку до доходів від трудової діяльності та здійснення підпри-ємницької діяльності на загальних умовах встановлена на рівні 15 % щомісячної бази оподаткування. При цьому оподаткуванню підлягають виграші у державну і недержавну грошову лотерею, а також виграш гравця, отриманий від організатора азартної ігри.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» в Україні забороняється гральний бізнес та участь в азартних іграх. Тому оподатку-вання доходів від виграшу в азартній грі стосується лише таких доходів з іноземних джерел походження .

Податковим кодексом встановлена і підвищена ставка податку. Так, якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищить десятикратний розмір мінімальної зарплати, встановленої законодавством на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15%. В поточному року підвищена ставка застосовується до суми доходів, які перевищують 9410 грн. в місяць (мінімальна зарплата станом на 1 січня 2011 р. – 941 грн.* 10 міс.).

За ставкою 10% бази оподаткування оподатковуються доходи у формі заробітної плати шахтарів – працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових металів і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день та 50 відсотків і більше робочого часу на рік, а також працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань), у тому числі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту, у вугільній промисловості, – за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

За ставкою 5 відсотків бази оподаткування оподатковуються доходи нараховані як:

- процент на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок;

- процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом;

- процент на вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці;

- доходи у вигляді дивідендів тощо (ст. 167.2 Податкового кодексу).

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного року більш як одного з об’єктів нерухомості в т.ч. незавершеного будівництва, оподат-ковується за ставкою 5 %.(при продажі не частіше одного разу та за умови пере-бування об'єкта нерухомості у власності платника податку понад три роки – отриманий дохід не оподатковується).

Доходи, нараховані як виграш чи приз (крім у державній та недержавній грошовій лотереї та виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) на користь резидентів або нерезидентів оподатковуються за ставкою 30 %

Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку, а саме:

- податковий агент – для оподаткування доходів з джерела їх походження в Україні;

- платник податку – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов’язків нарахування, утримання або сплати податку до бюджету.

Податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб – це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та\або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік та подавати органам державної податкової служби відповідну податкову звітність.

Алгоритм обчислення податку на доходи фізичних осіб відображено на рис. 9.4.

 

Рис.9.4. Алгоритм обчислення податку на доходи фізичних осіб.

 

Центральний орган державної податкової служби встановлює порядок інформування роботодавців платника податку, який порушив законодавство щодо надання податкової соціальної пільги, виявлених на підставі даних податкової звітності чи документальних перевірок, а також порядок інформування робото-давця про позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу.

Роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за

місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів,

нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми

наданої податкової соціальної пільги:

а) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування

заробітної плати за останній місяць звітного року;

б) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або платник податку протягом звітного податкового місяця отримує заробітну плату одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету; отримує заробітну плату разом з доходом самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності;

в) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припи-няє трудові відносини з таким роботодавцем.

Роботодавець та/або податковий агент має право, але не зобов’язаний здій-снювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь- який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування неза-лежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого

податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-

якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а при недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку,

який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що

перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний

період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податко-вого зобов’язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником.

Слід зазначити, що якщо в результаті застосування податкової соціальної

пільги оподатковуваний дохід має від’ємне значення (податкова соціальна пільга

більша за місячний дохід платника податку), податок не сплачується (рівний нулю), але й з бюджету ніякі суми не повертаються.


Читайте також:

  1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  2. III. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  3. III. РИЗИК ТА ПРИБУТКОВІ СТАВКИ
  4. IV ПОРЯДОК ПРОВЕДЕНИЯ ОПРОБОВАНИЯ ТОРМОЗОВ
  5. The peace – порядок
  6. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи
  7. V. Порядок подання скарги
  8. V. ПОРЯДОК ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ
  9. V. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до НАУ
  10. VIII. Порядок розгляду скарг
  11. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  12. Автододавання та автообчислення.




Переглядів: 371

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Податкові соціальні пільги, податкова знижка та порядок і умови для їх надання. | Методика оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців від провадження господарської діяльності( загальна система оподат- кування)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.