Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виникнення, зміна і припинення земельних правовідносин

Земельні відносини виникають, змінюються та припиняють­ся завдяки наявності різних підстав. Однією з підстав виник­нення земельних правовідносин являється заява (клопотання) про це зацікавленої особи. Вона оформляється у відповідності з порядком про порушення названих клопотань перед держав­ним органом (чи господарською організацією), в компетенцію якого входить розгляд і вирішення цих питань.


Юридичною підставою на отримання земельної ділянки може бути договір, наприклад, при здачі землі в оренду. Вида­ча (отримання) основного земельного документа (свідоцтва) про право власності, користування, володіння, оренди даної земельної ділянки та інших документів (плану ділянки), а та­кож державна реєстрація права являються в сукупності юри­дичною підставою, що засвідчує відповідне право на земельну ділянку. Без названих земельних документів та їх реєстрації право на земельну ділянку не виникає.

Після виконання земельного відводу в натурі настає стадія безпосереднього користування землею.При цьому виникають відносини щодо внутрігосподарської організації землекористу­вання, виконання договірних зобов'язань і т.ін. У процесі внут­рігосподарського використання землі виникають також земель­но-рентні відносини, тобто відносини, пов'язані з привласненням доходів від експлуатації угідь. Таким чином, у виникненні і розвитку земельних правовідносин проявляєть­ся реальна дія земельного законодавства, тобто застосування норм земельного права. При цьому закінчення одних право­відносин являється підставою для виникнення інших.

В процесі використання землі права і обов'язки учасників земельних правовідносин можуть змінюватися. Так, оренда­тор при погіршенні умов користування землею, викликаних стихійними явищами, має право вимагати зміни раніше вка­заних в договорі зобов'язань (наприклад, якщо він поніс значні збитки від посухи, паводка тощо). Зміни в земельних правовідносинах можуть виникати при розробці нового про­екту внутрігосподарського землеустрою, після обстеження угідь з метою уточнення їх кадастрових оцінок і т.ін. Зокрема, це може призводити до легальної трансформації угідь (колиш­ня оранка, наприклад, виключається із обробітку і переводить­ся в пасовисько і навпаки). Таким чином, змінюються права і обов'язки особи, що володіє землею. Тут важливо підкресли­ти, щоб зміни у земельних відносинах виникали не само­вільно, а на підставі конкретної правової норми, тобто у відпо­відності з вимогами закону.


Земельне право України


Припинення земельних відносин.Це зазвичай виникає од­ночасно з припиненням користування конкретною земельною ділянкою. Підставою для такого припинення являється договір про продаж земельної ділянки, рішення компетентного дер­жавного органу про вилучення (викупу) землі для державних чи суспільних потреб. Підставою припинення земельних право­відносин можуть бути такі події чи дії, як смерть громадянина -власника землі чи землекористувача, закінчення терміну орен­ди землі, добровільна відмова від земельної ділянки, і т.ін.

Припинення земельних правовідносин буває повнимабо частковим.Так, при зменшенні розмірів земельної ділянки ви­никає припинення користування нею лише в певній частині, яка відповідає зменшенню її розмірів. Можуть бути припинені відносини орендатора і орендодавця в якійсь частині складено­го ними договору (наприклад, погоджене сторонами припинен­ня меліорації угідь, видобутку корисних копалин на цій ділянці). При інших обставинах, вказаних в законі чи договорі, корис­тування припиняється повністю.

Окремі земельні правовідносини можуть припинятися у випадку настання певних подій, наприклад, закінчення конт­рольної перевірки стану угідь даного господарства. Коли влас­ник землі подає річні відомості по кількості і якості земель, він погашає одне із своїх зобов'язань перед державою. Деякі зе­мельні правовідносини між органами землеустрою і господар­ством припиняються після затвердження і перенесення в на­туру погодженого проекта внутрігосподарського землеустрою.

Правоохоронні земельні відносини припиняються після вчинення учасником цих відносин дій, що усувають правопо­рушення. Якщо порушник земельного закону притягнутий до юридичної відповідальності, то акт застосування стягнення оз­начає припинення охоронних земельних правовідносин.



Читайте також:

  1. Агентський договір: зміст, виконання та припинення
  2. Адміністративні правовідносини
  3. Але якщо повірений узнав чи повинен був узнати про припинення доручення, довіритель не виплачує винагороду і не відшкодовує збитки, якщо повірений продовжує виконувати доручення.
  4. Аналіз земельних ресурсів.
  5. Б) припинення права спеціального природокористування.
  6. Банківські правовідносини
  7. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  8. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян
  9. Біржові правовідносини, їх ознаки та види
  10. Бюджетний дефіцит: види, причини виникнення, межі бюджетного дефіциту
  11. Бюджетні правовідносини: об’єкти, суб’єкти, норми бюджетного права
  12. В. Одноразова зміна хазяїна без ендогенної агломерації




Переглядів: 1029

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття земельних правовідносин | Розділ V Право власності на землю

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.