Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ XVII. Правовий режим земель житлової і громадської забудови

Міністрів України від 31 липня 1995 р. №588 "Про затверджен­ня Положення про порядок організації та діяльності об'єднань, що створюються власниками для управління, утримання і ви­користання майна житлових будинків, яке перебуває у загаль­ному користуванні", Державних будівельних норм "Містобуду­вання. Планування і забудова міських і сільських поселень".

Розроблення Положення обумовлено особливістю земель­них ділянок багатоквартирної несадибної житлової забудови, які, як правило, знаходяться у спільному користуванні декіль­кох юридичних осіб (власників будинків) і мають єдину інфра­структуру та об'єкти обслуговування будинків (проїзди, троту­ари, майданчики для господарських цілей та інше).

Прибудинкова територія - це встановлена за проектом под­ілу території мікрорайону (кварталу) та проектом забудови зе­мельна ділянка багатоквартирної несадибної житлової забудо­ви, яка необхідна для розміщення та обслуговування житлового будинку (будинків) і пов'язаних з ним господарських та техн­ічних будівель і споруд. Прибудинкова територія встановлюєть­ся для будинку (будинків) і не може виділятися для частини будинку (блоку, поверху, секцій квартир тощо).

Склад та поділ території мікрорайону кварталу на окремі земельні ділянки прибудинкових територій визначаються не­обхідністю забезпечення ефективного утримання та експлуа­тації житлового будинку та прибудинкових територій на підставі дотримання встановлених будівельних, протипожеж­них і санітарних норм.

Прибудинкова територія включає:

? територію під житловим будинком (житловими будинками);

? проїзди та тротуари;

? озеленені території;

? ігрові майданчики для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку;

? майданчики для відпочинку дорослого населення;

? майданчики для занять фізичною культурою;

? майданчики для тимчасового зберігання автомобілів;

? майданчики для господарських цілей;


Земельне право України

? майданчики для вигулювання собак;

? інші території, пов'язані з утриманням та експлуатацією будинків та інших пов'язаних з ними об'єктів.

Розміри земельних ділянок прибудинкових територій визначаються пропорційно залежно від загальної площі жит­лових, допоміжних і нежилих приміщень, поверховості бу­динків, їх розташування в межах населеного пункту відпов­ідно до державних норм і правил і затвердженої проектно-технічної документації.

Межі земельних ділянок прибудинкових територій вста­новлюються за проектами цих ділянок відповідно до затвер­джених у встановленому порядку норм і проектно-технічної документації. Затверджений відповідними органами місцево­го самоврядування за місцем розташування цих ділянок про­ект поділу території мікрорайону (кварталу), групи будинків є підставою для розробки проектів відведення земельних ділянок прибудинкових територій будинку (будинків) цьо­го мікрорайону (кварталу).

В проекті поділу території мікрорайону, виходячи з існую­чої ситуації, встановлюються також території спільного корис­тування, які знаходяться у спільній частковій власності. Утри­мання та використання вказаних територій або об'єктів здійснюється відповідно до угод, укладених зацікавленими об'єднаннями власників, що створюються власниками для уп­равління, утримання і використання майна житлових будинків, яке перебуває у загальному користуванні. Ці території не підля­гають поділу на місцевості.

У складі прибудинкової території також визначаються об'єкти, що використовуються сторонніми користувачами з установле­ними правилами експлуатації та користування (спільні проїзди, наскрізні проходи у будовах тощо), їх межі. В проекті також встановлюються сторонні користувачі.

До цих об'єктів відносяться окремі ділянки (ігрові майдан­чики, майданчики для занять фізичною культурою, для тимча­сового зберігання автомобілів, для господарських цілей та для вигулювання собак), об'єкти загального призначення для гру-


Розділ XVII. Правовий режим земель житлової і громадської забудови

пи будинків кварталу, мікрорайону. Земельні ділянки, необхідні для здійснення реконструкції, ремонту та експлуатації існуючих магістральних наземних та підземних інженерних мереж, пере­даються Об'єднанням власників будинків у користування, інші види мереж - надаються у власність з встановленими прави­лами експлуатації. Усі ці ділянки використовуються власника­ми землі з обмеженнями, що передбачаються правилами, зат­верджуваними у встановленому порядку. Межі цих об'єктів та особливості їх використання встановлюються у проекті поділу території (мікрорайону, кварталу) та подаються в складі проект ту відведення земельних ділянок прибудинкових територій.

У разі неможливості поділу території мікрорайону, квар­талу, групи будинків, окремі складові якої створювалися для спільного обслуговування групи будинків, без ущемлення інтересів співвласників цих будинків та порушення діючих норм і проектно-технічної документації прибуди. ікова тери­торія об'єднується в одну земельну ділянку, яка переходить у спільне користування або у спільну часткову власність співвласників будинків.

Замовниками проекту поділу території мікрорайону, квар­талу виступають, як правило, відповідні органи місцевого само­врядування.

Проект поділу території є містобудівним обгрунтуванням виділення прибудинкових територій (земельних ділянок). Він розробляється на підставі проекту забудови території опорно­го (чергового) плану з урахуванням рішень містобудівної доку­ментації і містить графічний матеріал - план поділу прибудин­кових територій, який виконується на відкоригованому топогеодезичному плані, і пояснювальну записку.

Пояснювальна записка містить відомості про ирибудинкові території та землеволодіння під громадськими та іншими спо­рудами мікрорайону (кварталу, групи будинків). Подається роз­рахунок площі прибудинкових територій, яка припадає на оди­ницю загальної площі будинку.

Наводиться перелік умов використання об'єктів з установ­леними правилами експлуатації, обумовленими їх загальним


Земельне право України

користуванням (спільні проїзди, майданчики, частини споруд, наскрізні проходи у будинках тощо).

У тому випадку, коли на території мікрорайону (кварталу, групи будинків) є ділянки, не освоєні згідно з містобудівною документацією або наднормативні надлишки території, необхі­дно встановлювати їх межі як резервних ділянок.

Передача нрибудинкових територій (земельних ділянок) у користування чи власність Об'єднанням власників будинків здійснюється за їх зверненням до відповідних органів місцево­го самоврядування.

Дозвіл на підготовку проекту відведення прибудинкової території видається відповідними органами місцевого самовря­дування на підставі затвердженого проекту поділу території мікрорайону (кварталу, групи будинків).

Розроблення проекту поділу території мікрорайону (квар­талу) виконують спеціалізовані проектні організації, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на розроблення проектно-плану­вальної документації, за договором з замовником.

Замовником розроблення проекту відведення прибудин­кової території виступають відповідні органи місцевого само­врядування.

Розроблення проекту відведення прибудинкової території виконують структурні підрозділи міських управлінь (відділів) або районних відділів земельних ресурсів Держкомзему Украї­ни та інші землевпорядні організації, що мають дозволи (ліцензії) на здійснення цього виду діяльності, в термін, обумов­лений договором.

Всі витрати, пов'язані з підготовкою та складанням проекту відведення прибудинкової території, замовник бере на свій кошт.

Після затвердження проекту відведення прибудинкової те­риторії здійснюється перенесення та закріплення меж прибу­динкової території в натуру (на місцевість).

Межі встановленої прибудинкової території закріплюються межовими знаками на місцевості. Розмір та архітектурне рішен­ня межових знаків встановлюються відповідними органами місцевого самоврядування.


Розділ XVII. Правовий режим земель житлової і громадської забудови

Після відведення прибудинкової території складається акт про перенесення меж в натурі. До акта додається план зовнішніх меж ділянки із зазначенням її розмірів.

Об'єднанням власників будинків видається державний акт на право постійного користування землею.

Державний акт на право постійного користування землею реє­струється в міському управлінні (відділі) або у районному відділі земельних ресурсів, перший примірник якого видається замовни­ку, а другий примірник постійно зберігається за місцем реєстрації.


Читайте також:

  1. IV розділ. Сегментація ринку та вибір цільового сегменту
  2. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  3. Q6 розраховують тільки при нестаціонарному режимі
  4. Unit XVII.
  5. V розділ. Товарна політика підприємства
  6. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  7. VI розділ. Маркетингова цінова політика
  8. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару
  9. VIII розділ. Маркетингова політика комунікацій
  10. XIX. ОСОБЕННОСТИ ПРАВОВОГО РЕЖИМА ПРИРОДНЫХ РЕСУРСОВ
  11. XVII. Try your hand at teaching.
  12. XVII. Наказ про зарахування




Переглядів: 414

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття прибудинкових територій, | Надання у спільне користування або

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.