Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розділ XVII. Правовий режим земель житлової і громадської забудови

Міністрів України від 31 липня 1995 р. №588 "Про затверджен­ня Положення про порядок організації та діяльності об'єднань, що створюються власниками для управління, утримання і ви­користання майна житлових будинків, яке перебуває у загаль­ному користуванні", Державних будівельних норм "Містобуду­вання. Планування і забудова міських і сільських поселень".

Розроблення Положення обумовлено особливістю земель­них ділянок багатоквартирної несадибної житлової забудови, які, як правило, знаходяться у спільному користуванні декіль­кох юридичних осіб (власників будинків) і мають єдину інфра­структуру та об'єкти обслуговування будинків (проїзди, троту­ари, майданчики для господарських цілей та інше).

Прибудинкова територія - це встановлена за проектом под­ілу території мікрорайону (кварталу) та проектом забудови зе­мельна ділянка багатоквартирної несадибної житлової забудо­ви, яка необхідна для розміщення та обслуговування житлового будинку (будинків) і пов'язаних з ним господарських та техн­ічних будівель і споруд. Прибудинкова територія встановлюєть­ся для будинку (будинків) і не може виділятися для частини будинку (блоку, поверху, секцій квартир тощо).

Склад та поділ території мікрорайону кварталу на окремі земельні ділянки прибудинкових територій визначаються не­обхідністю забезпечення ефективного утримання та експлуа­тації житлового будинку та прибудинкових територій на підставі дотримання встановлених будівельних, протипожеж­них і санітарних норм.

Прибудинкова територія включає:

? територію під житловим будинком (житловими будинками);

? проїзди та тротуари;

? озеленені території;

? ігрові майданчики для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку;

? майданчики для відпочинку дорослого населення;

? майданчики для занять фізичною культурою;

? майданчики для тимчасового зберігання автомобілів;

? майданчики для господарських цілей;


Земельне право України

? майданчики для вигулювання собак;

? інші території, пов'язані з утриманням та експлуатацією будинків та інших пов'язаних з ними об'єктів.

Розміри земельних ділянок прибудинкових територій визначаються пропорційно залежно від загальної площі жит­лових, допоміжних і нежилих приміщень, поверховості бу­динків, їх розташування в межах населеного пункту відпов­ідно до державних норм і правил і затвердженої проектно-технічної документації.

Межі земельних ділянок прибудинкових територій вста­новлюються за проектами цих ділянок відповідно до затвер­джених у встановленому порядку норм і проектно-технічної документації. Затверджений відповідними органами місцево­го самоврядування за місцем розташування цих ділянок про­ект поділу території мікрорайону (кварталу), групи будинків є підставою для розробки проектів відведення земельних ділянок прибудинкових територій будинку (будинків) цьо­го мікрорайону (кварталу).

В проекті поділу території мікрорайону, виходячи з існую­чої ситуації, встановлюються також території спільного корис­тування, які знаходяться у спільній частковій власності. Утри­мання та використання вказаних територій або об'єктів здійснюється відповідно до угод, укладених зацікавленими об'єднаннями власників, що створюються власниками для уп­равління, утримання і використання майна житлових будинків, яке перебуває у загальному користуванні. Ці території не підля­гають поділу на місцевості.

У складі прибудинкової території також визначаються об'єкти, що використовуються сторонніми користувачами з установле­ними правилами експлуатації та користування (спільні проїзди, наскрізні проходи у будовах тощо), їх межі. В проекті також встановлюються сторонні користувачі.

До цих об'єктів відносяться окремі ділянки (ігрові майдан­чики, майданчики для занять фізичною культурою, для тимча­сового зберігання автомобілів, для господарських цілей та для вигулювання собак), об'єкти загального призначення для гру-


Розділ XVII. Правовий режим земель житлової і громадської забудови

пи будинків кварталу, мікрорайону. Земельні ділянки, необхідні для здійснення реконструкції, ремонту та експлуатації існуючих магістральних наземних та підземних інженерних мереж, пере­даються Об'єднанням власників будинків у користування, інші види мереж - надаються у власність з встановленими прави­лами експлуатації. Усі ці ділянки використовуються власника­ми землі з обмеженнями, що передбачаються правилами, зат­верджуваними у встановленому порядку. Межі цих об'єктів та особливості їх використання встановлюються у проекті поділу території (мікрорайону, кварталу) та подаються в складі проект ту відведення земельних ділянок прибудинкових територій.

У разі неможливості поділу території мікрорайону, квар­талу, групи будинків, окремі складові якої створювалися для спільного обслуговування групи будинків, без ущемлення інтересів співвласників цих будинків та порушення діючих норм і проектно-технічної документації прибуди. ікова тери­торія об'єднується в одну земельну ділянку, яка переходить у спільне користування або у спільну часткову власність співвласників будинків.

Замовниками проекту поділу території мікрорайону, квар­талу виступають, як правило, відповідні органи місцевого само­врядування.

Проект поділу території є містобудівним обгрунтуванням виділення прибудинкових територій (земельних ділянок). Він розробляється на підставі проекту забудови території опорно­го (чергового) плану з урахуванням рішень містобудівної доку­ментації і містить графічний матеріал - план поділу прибудин­кових територій, який виконується на відкоригованому топогеодезичному плані, і пояснювальну записку.

Пояснювальна записка містить відомості про ирибудинкові території та землеволодіння під громадськими та іншими спо­рудами мікрорайону (кварталу, групи будинків). Подається роз­рахунок площі прибудинкових територій, яка припадає на оди­ницю загальної площі будинку.

Наводиться перелік умов використання об'єктів з установ­леними правилами експлуатації, обумовленими їх загальним


Земельне право України

користуванням (спільні проїзди, майданчики, частини споруд, наскрізні проходи у будинках тощо).

У тому випадку, коли на території мікрорайону (кварталу, групи будинків) є ділянки, не освоєні згідно з містобудівною документацією або наднормативні надлишки території, необхі­дно встановлювати їх межі як резервних ділянок.

Передача нрибудинкових територій (земельних ділянок) у користування чи власність Об'єднанням власників будинків здійснюється за їх зверненням до відповідних органів місцево­го самоврядування.

Дозвіл на підготовку проекту відведення прибудинкової території видається відповідними органами місцевого самовря­дування на підставі затвердженого проекту поділу території мікрорайону (кварталу, групи будинків).

Розроблення проекту поділу території мікрорайону (квар­талу) виконують спеціалізовані проектні організації, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на розроблення проектно-плану­вальної документації, за договором з замовником.

Замовником розроблення проекту відведення прибудин­кової території виступають відповідні органи місцевого само­врядування.

Розроблення проекту відведення прибудинкової території виконують структурні підрозділи міських управлінь (відділів) або районних відділів земельних ресурсів Держкомзему Украї­ни та інші землевпорядні організації, що мають дозволи (ліцензії) на здійснення цього виду діяльності, в термін, обумов­лений договором.

Всі витрати, пов'язані з підготовкою та складанням проекту відведення прибудинкової території, замовник бере на свій кошт.

Після затвердження проекту відведення прибудинкової те­риторії здійснюється перенесення та закріплення меж прибу­динкової території в натуру (на місцевість).

Межі встановленої прибудинкової території закріплюються межовими знаками на місцевості. Розмір та архітектурне рішен­ня межових знаків встановлюються відповідними органами місцевого самоврядування.


Розділ XVII. Правовий режим земель житлової і громадської забудови

Після відведення прибудинкової території складається акт про перенесення меж в натурі. До акта додається план зовнішніх меж ділянки із зазначенням її розмірів.

Об'єднанням власників будинків видається державний акт на право постійного користування землею.

Державний акт на право постійного користування землею реє­струється в міському управлінні (відділі) або у районному відділі земельних ресурсів, перший примірник якого видається замовни­ку, а другий примірник постійно зберігається за місцем реєстрації.


Читайте також:

  1. IV розділ. Сегментація ринку та вибір цільового сегменту
  2. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  3. Q6 розраховують тільки при нестаціонарному режимі
  4. Unit XVII.
  5. V розділ. Товарна політика підприємства
  6. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  7. VI розділ. Маркетингова цінова політика
  8. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару
  9. VIII розділ. Маркетингова політика комунікацій
  10. XIX. ОСОБЕННОСТИ ПРАВОВОГО РЕЖИМА ПРИРОДНЫХ РЕСУРСОВ
  11. XVII. Try your hand at teaching.
  12. XVII. Наказ про зарахування




Переглядів: 366

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття прибудинкових територій, | Надання у спільне користування або

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.