Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Надання земель для користування надрами

Користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземні юридичні осо­би та громадяни.

Надра надаються у користування для:

? геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промисло­вого розроблення родовищ корисних копалин загально­державного значення;

? видобування корисних копалин;

? будівництва та експлуатації підземних споруд, не пов'я­заних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронения шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод;

? створення геологічних територій та об'єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значен­ня (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам'ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади та ін.);


Земельне право України

♦ задоволення інших потреб.

Надра надаються у постійне або тимчасове користування.

Постійним визначається користування надрами без зазда­легідь встановленого строку

Тимчасове користування надрами може бути короткостро­ковим (до п'яти років) і довгостроковим (до двадцяти років). У разі необхідності строки тимчасового користування надрами може бути продовжено.

Перебіг строку користування надрами починається з дня одержання спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами, якщо в ньому не передбачено інше.

Гірничим відводом є частина надр, надана користувачам для промислового розроблення родовищ корисних копалин та цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин. Кори­стування надрами за межами гірничого відводу забороняється.

Гірничі відводи для розроблення родовищ корисних копа­лин загальнодержавного значення, будівництва і експлуатації підземних споруд та інших цілей, не пов'язаних з видобуван­ням корисних копалин, надаються Державним комітетом Ук­раїни по нагляду за охороною праці, крім випадків, передбаче­них Кодексом України "Про надра".

Гірничі відводи для розроблення родовищ корисних копа­лин місцевого значення надаються Верховною Радою Респуб­ліки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськи­ми радами і підлягають реєстрації в органах державного гірничого нагляду.

При наданні гірничих відводів вирішуються питання щодо правильності поділу родовищ корисних копалин на окремі гірничі відводи з метою запобігання залишенню поза гірничи­ми відводами менш цінних ділянок родовищ та не придатних для самостійного розроблення, дотримання вимог безпеки під час проведення гірничих і підривних робіт, під час розроблен­ня родовищ корисних копалин та при використанні надр для інших цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, відвернення небезпеки для людей, майна та навколишнього природного середовища.


Розділ XXII. Правовий резким земель надрокористування

Порядок надання гірничих відводів встановлюється Кабіне­том Міністрів України.

Надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з кори­стуванням надрами, проводиться в порядку, встановленому земельним законодавством України.

Земельні ділянки для користування надрами надаються користувачам надр після одержання ними спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами чи гірничих відводів.

Місцеві ради у ході надання земельної ділянки для розроб­ки родовищ корисних копалин місцевого значення одночасно надають у користування і надра.

Надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціально­го дозволу (ліцензії) на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірни­чого відводу.

Користування надрами здійснюється без надання гірничо­го відводу чи спеціального дозволу (ліцензії) у випадках, перед­бачених Кодексом України "Про надра".

Для геологічного вивчення, в тому числі для дослідно-про­мислового розроблення родовищ корисних копалин загально­державного значення, надра надаються у користування без на­дання гірничого відводу після одержання спеціального дозволу (ліцензії) на геологічне вивчення надр.

Дослідно-промислове розроблення родовищ корисних копа­лин загальнодержавного значення здійснюється з метою уточ­нення їх окремих гірничо-геологічних та інших параметрів, вибору раціональних методів видобування мінеральної сирови­ни на підставі проекту цих робіт, погодженого з Державним комітетом України по нагляду за охороною праці. Видобуті під час дослідно - промислового розроблення корисні копалини підлягають реалізації у загальному порядку.

Надра у користування для видобування прісних підземних вод і розроблення родовищ торфу надаються без надання гірни­чого відводу на підставі спеціальних дозволів (ліцензій), що видаються після попереднього погодження з органами


Земельне право України

Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державного комітету України по нагляду за охороною праці та Міністерства охорони здоров'я України на місцях.

Надання надр для захоронения відходів виробництва та інших шкідливих речовин, скидання стічних вод допускається у виняткових випадках у разі додержання норм, правил та ви­мог, передбачених законодавством України.

Надра для вказаних цілей надаються за результатами спец­іальних досліджень та на підставі проектів, виконаних на замов­лення зацікавлених підприємств, установ та організацій.

Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм зе­мельних ділянок мають право без спеціальних дозволів (ліцензій) та гірничого відводу видобувати для своїх госпо­дарських і побутових потреб корисні копалини місцевого зна­чення і торф загальною глибиною розроблення до двох метрів і прісні підземні води до 20 метрів та використання надр для господарських і побутових потреб.

Видобування корисних копалин місцевого значення і тор­фу з застосуванням спеціальних технічних засобів, які можуть призвести до небажаних змін навколишнього природного се­редовища, погоджується з місцевими радами та органами Міністерства охорони навколишнього природного середовища України на місцях.

3. Права та обов'язки користувачів надр

Кодекс України "Про надра" встановлює відповідні права та обов'язки користувачів надр (ст. 24). Користувачі надр мають право:

? здійснювати на наданій їм ділянці надр геологічне вивчен­ня, комплексне розроблення родовищ корисних копалин та інші роботи згідно з умовами спеціального дозволу (ліцензії);

? розпоряджатися видобутими корисними копалинами, якщо інше не передбачено законодавством або умовами спеціального дозволу (ліцензії);



Читайте також:

  1. IV. КЕРІВНИЦТВО, КОНТРОЛЬ І НАДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРАКТИКАНТАМ.
  2. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  3. XIV. Надання рекомендацій для зарахування
  4. А) Грошова оцінка земель по Україні
  5. Абсолютна земельна рента.
  6. Абсолютна земельна рента.
  7. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  8. Автомобільні дороги загального користування
  9. Аграрна еволюція українських земель у др. пол. ХVІІ - ХVІІІст.
  10. Адміністративна відповідальність за порушення земельного законодавства
  11. Адміністративний поділ, площа і населення українських земель у складі Речі Посполитої в першій воловині ХVІІ ст.
  12. Адміністративно-територіальний устрій, економічне становище українських земель у першій половині ХІХ ст.




Переглядів: 1103

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Надрокористування | Розділ XXII. Правовий режим земель надрокористування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.