Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Охарактеризувати податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Об'єктом оподаткуванняє об'єкт житлової нерухомості. Не можуть бути об'єктами оподаткування:

а) об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім'ям та прийомним сім'ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю;

д) гуртожитки.

Базою оподаткуванняє житлова площа об'єкта житлової нерухомості.

Базою оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надається органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.

База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи з житлової площі об'єктів оподаткування на основі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

У разі наявності у платника кількох об'єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об'єктів.

База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи, зменшується:

а) для квартири - на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Ставки податкувстановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр об'єкта житлової нерухомості:

- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставки податку становлять 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Базовий податковий (звітний) період для податку дорівнює календарному року.

Обчислення суми податку з об'єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості.

Податкове повідомлення рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами податкової служби платникам за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями до Бюджетного кодексу України.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податкусплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

4. Задача цифри тільки інші будуть!!!

Підприємство-резидент "Рондо" на підставі договору купівлі продажу з підприємством-нерезидентом "Global" одержало товар на суму 15 569 доларів США, у тому числі транспортні послуги на території України на суму 1 210 доларів США (відповідно до рахунку-фактури та акту наданих послуг) на умовах СРТ (перевезення товару оплачене до пункту призначення) м. Хмельницький. Даний товар обкладається митом за ставкою 9%, ставка митного збору 0,2%. Курс НБУ на дату оформлення вантажноі митної декларації - 8,20 грн./дол. США.

Необхідно розрахувати фактурну вартість товару, митну вартість, суму мита, митного збору та суму ПДВ. Дати пояснення розрахунками та обчисленням згідно чинного податкового законодавства.

Розв'язання:

Нагадаємо, що база оподаткування митом включає в себе митні вартість, яка складається з вартості на момент перетинанння кордону України. До бази оподаткування ПДВ, згідно ПК України, включається, крім митної вартості, сума мита. Таким чином:

1. Фактурна вартість (ФВ) складає:

ФВ= 15569*8,20=127 665 грн.

2. Транспортні витрати (ТВ) по території України складають:

ТВ=1210 х 8,20=9 922 грн.

3. Митна вартість (МВ) визначається шляхом зменшення фактурноі вартості на вартість транспортування по Україні:

МВ=ФВ-ТВ= 127665-9922=117 743 грн.

4. Мито (М), розраховане за формулою, дорівнює:

М=S х МВ, де S - ставка мита

M=0,1 х МВ= 0,09 x 117743 = 10596,87грн.

5. Митний збір (Мз), дорівнює:

М=SМз x МВ, де SМз - ставка митного збору

Мз=0,002 x М=0,002 x 10596,87=21,2 грн.

6. Податок на додану вартість становить:

ПДВ=(МВ+М) x SПДВ , де SПДВ - ставка податку на додану вартість.

ПДВ= (МВ+М) x 20%=.(117 743+10596,87) * 20%=25668 грн

 

5. визначити податок на землю, що має сплачувати кожен землевласник...тер.500 кв м, Укр залізниця займає 75%, приват підприємство 25%. Місце де розташоване, в ньому проживають 110 000 населення

плата за землю – це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельним податком вважається обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Щодо орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності то це – обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Для визначення розміру податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка (НГО) земельних ділянок.

Податок на землю обчислюється відповідно до бази оподаткування, а саме:

- НГО з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного згідно зі статтею 289 Податкового кодексу;

- Площі земельних ділянок, НГО яких не проведено

 

Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, складає 1% від їх нормативної грошової оцінки(

Коефіцієнт індексації Кі=[І – 10]/100= (110-10)/100=1

 

П=Кі*S*Ставку=1*500кв.м*0,1=50 грн\

 


Читайте також:

  1. Абсолютна деформація ділянки бруса тільки від власної ваги визначається за формулою
  2. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  3. Акцизний податок
  4. Акцизний податок, розрахунки, методи нарахування та обрахування
  5. Б- не збуджена ділянка мембрани , на яку діють електричні струми збудженої ділянки. Стрілками показано напрям струмів, кружечками – дійсне переміщення іонів.
  6. Безпосередньою підставою виникнення управління майном у будь-яких випадках є договір, який укладається між установником і управителем.
  7. В Україні планують запровадити (відродити) податок на бездітність
  8. Ввізне мито — податок на зовнішню торгівлю
  9. Вибір ділянки
  10. Види майнового страхування
  11. Види майнового та особистого страхування
  12. Види особистих немайнових прав і обов’язків подружжя




Переглядів: 701

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
База оподаткування та пільги податку з доходів фізичних осіб, їх відмінність від податку з доходів фіз осіб самозайнятих та осіб що займаються проф діяльністю | Білет 19 (49)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.