Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Практичні методи навчання

При використанні практичних методів навчання джерелом знань є дії самих учнів. Ціль таких методів – формування умінь і навичок. У їх основі лежить діяльність учнів по застосуванню отриманих знань. До цієї групи методів більшість авторів відносять вправи, лабораторні та практичні роботи. Ми вважаємо, що лабораторні й практичні роботи в більшій мірі відповідають поняттю форми навчання, тому вони будуть розглянуті у відповідному розділі посібника (с.150).

Вправи являють собою багаторазове повторення розумової або практичної дії, що відбувається з метою оволодіння нею або для її вдосконалення. Вони використовуються при вивченні всіх предметів на всіх етапах навчання.

В залежності від предметної спрямованості вправи бувають математичними (вправи в обчисленнях, у вирішенні задач певного типу, у виборі раціонального способу рішення, у застосуванні математичних формул тощо), літературними (вправи у віршуванні, у виразному читанні тощо), хімічними (вправи в розпізнаванні хімічних речовин, у складанні хімічних формул і рівнянь реакцій, у хімічних розрахунках тощо) і т. ін.

За сферою прикладання зусиль можна виділити фізичні вправи, що вимагають напруги тіла, та інтелектуальні, потребуючі напруги розуму.

За видом навчальної діяльності вправи можуть бути усними, письмовими, графічними.

За характером навчальної діяльності- репродуктивними, що відтворюють певну діяльність без зміни, та творчими (продуктивними), що потребують роботи з виходом за межі відомого. У якості комплексних можна розглядати лабораторно-практичні та виробничо-трудові вправи.

· Усні вправи широко застосовуються в навчальному процесі. Вони пов'язані з розвитком мови й мислення, використовуються для викладу знань, оволодіння технікою та культурою читання, усної лічби, говоріння тощо. Складність таких вправ залежить від вікових особливостей і навчальних можливостей дітей, рівня їх розвитку та від методики навчання, що застосовується. Велику роль усні вправи відіграють при вивченні мов.

· Письмові вправи сприяють розвиткові культури писемного мовлення. Вони виконуються у вигляді диктантів, творів, конспектів, оповідань, запису рішення задач тощо, вчать самостійності мислення та лаконічній формі викладу думки. З їх допомогою відпрацьовуються механізми грамотного письма.

· Графічні вправи розвивають просторове мислення, вчать упорядковувати зображення на площині, акуратно писати, креслити, малювати, згортати інформацію до певного сигналу та розгортати її в разі потреби.

· Лабораторно-практичні вправи сприяють формуванню уміння користуватися приладами, вимірювальною апаратурою, реактивами, природними та штучно створеними матеріалами. Вони формують конструктивно-технічні уміння а також уміння проводити досліди та оформляти звіти про експерименти.

· Виробничо-трудові вправи готують дітей до виконання певної виробничої діяльності, вчать їх трудитися. Прості вправи спрямовані на відпрацьовування окремих трудових прийомів, складні – на виконання трудових справ у цілому.


Читайте також:

  1. B. Тип, структура, зміст уроку і методика його проведення.
  2. Demo 11: Access Methods (методи доступу)
  3. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  4. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  5. II. Практичні завдання
  6. II. Практичні завдання.
  7. II. УЧЕБНЫЕ И МЕТОДИЧЕСКИЕ ПОСОБИЯ, ПРАКТИКУМЫ
  8. IV. Зміст навчання
  9. IV. Зміст навчання
  10. IV. Зміст навчання
  11. IV. Зміст навчання
  12. IV. Зміст навчання




Переглядів: 595

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | КЛАСИФІКАЦІЯ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ ЗА ХАРАКТЕРОМ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.