Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МАТЕМАТИКА 30.04

Ділення з остачею. Вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметичних дій.

Мета: навчити учнів виконувати ділення з остачею за алгоритмом; сприяти осмисленню того, що остача завжди менша, ніж дільник; удосконалювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку.

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над діленням з остачею.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Ознайомлення з алгоритмом ділення з остачею (с. 160,завдання 1057)
ПАМ'ЯТКА «ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ»
1) Називаю всі числа, менші за ділене, які діляться на дільник націло.
2) Найбільше з них ділю на дільник і результат записую в частці.
3) Віднімаю знайдене число з діленого, отримую остачу. Записую в дужках.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачами (с. /60)
1) Завдання 1058.
— Поясніть числа задачі.
— Яким є запитання задачі?
— Чи можна відповісти на питання?
— Якою дією? 35 : 8 = 4 (ост. 3)
2) Завдання 1059.
Колективне розв'язування задачі. Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Розв'язання
1) 24 + 8 = 32 (садж.) — привезли всього;
2) 32 : 4 = 8 (садж.) — посадили діти;
3) 32-8 = 24 (садж.)
Відповідь: 24 саджанці посадили дорослі.
3) Завдання 1060
Фронтальне вивчення змісту задачі. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Розв'язання
1) 240 - 180 = 60 (км) — проїхали автобусом;
2) 60: 5 = 12 (км);
Відповідь: 12 кілометрів туристи пройшли пішки.
2. Розв'язування рівнянь (с. 160,завдання 1061)
Учні «ланцюжком» розв'язують рівняння. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
3. Складання виразів (с. 160,завдання 1062)
Розв'язання
24 : 8 = З
27 : 8 = 3 (ост. S)
31: 8 = 3 (ост. 7)
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 1063 (с. 160).
У гаражі стоїть 30 автомобілів. Вантажні автомобілі мають по 6 коліс, а легкові — по 4. Скільки яких автомобілів у гаражі, якщо всього коліс 168? (24 вантажні і 6 легкових. 24 • 6 4- 6 • 4 = 168)
2) Прийшов селянин на базар і приніс кошик яєць. Його запитали: «Чи багато в тебе яєць у кошику?» Селянин відповів так: «Я не пам'ятаю, скільки всього в тому кошику ясць. Тільки пам'ятаю, коли я складав в кошик яйця по 2, в мене залишилося 1 зайве яйце. Тоді я почав класти в кошик по З яйця, знов одне яйце залишилося. Якщо класти по 4 яйця, то одне яйце залишається зайвим. Якщо класти по 5 ясць у кошик, то знов одне яйце залишилося зайвим. Якщо класти по 6 яєць, то одне яйце залишається зайвим. Якщо класти по 7 яєць в кошик, жодного яйця не залишилося. Скільки було в кошику яєць?»
З умови задачі невідоме число при діленні на 2 дає остачу 1 : а • 2 + 1 = х.
Невідоме число при діленні на 3 дає остачу 1 : b • 3 + 1 = х.
Невідоме число при діленні на 4 дає остачу 1 : с • 4 + 1 = х.
Невідоме число при діленні на 5 дає остачу 1 : к • 5 + 1 = х.
Невідоме число при діленні на 6 дає остачу 1 : к • 6 + 1 = х.
Таким чином, якщо невідоме число зменшити на 1, то воно ділитиметься на всі ці числа без остачі; таке число може бути отримане добутком усіх цих чисел:
2•3•4•5•6 = 720.
До отриманого результату додамо 1: 720 + 1 = 721.
Число 721 ділиться на 7 без остачі, а при діленні на 2; 3; 4; 5; 6 дає остачу 1.
Відповідь: 721. Можна отримати й інші розв'язки.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Які остачі можуть вийти при діленні на 3; 4?
— Чи може остача дорівнювати дільнику?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 160, завдання 1064; 1065.

 


Читайте також:

  1. Глава 5. ПРАВО НА СЕЛЕКЦИОННОЕ ДОСТИЖЕНИЕ на 30.04.14г.
  2. Домашнее задание: чтение - в папке (читать словосочетания); математика - в папке (состав числа 6).
  3. Лекція 30.04.2013
  4. МАТЕМАТИКА
  5. Математика
  6. МАТЕМАТИКА 01.04
  7. МАТЕМАТИКА 03.02
  8. МАТЕМАТИКА 04.02
  9. МАТЕМАТИКА 05.02
  10. МАТЕМАТИКА 06.04
  11. МАТЕМАТИКА 10.02
  12. МАТЕМАТИКА 10.03




Переглядів: 426

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МАТЕМАТИКА 29.04 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.