Земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності, які між собою є рівними.
Суб’єктами права власності на землю є:
а) громадяни та юридичні особи (підприємства, установи, організації) - на землі приватної власності;
б) територіальні громади, які реалізують це пра во безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності;
в) держава, яка реалізує це право через відповід ні органи державної влади, - на землі державної власності.
Щоб стати власником земельної ділянки треба:
1. Мати правоздатність, тобто здатність мати права та обов’язки. Правоздатність мають усі фізичні особи (людина як учасник суспільних відносин) з моменту народження.
2. Мати дієздатність, тобто усвідомлювати значення своїх дій та можливість керувати ними. Повну дієздатність має фізична особа, яка досягла 18 років. Земельною дієздатністю є здатність громадянина здійснювати дії, які направлені на отримання земельної ділян ки, зокрема, - звертатись до відповідного органу про на дання у власність земельної ділянки, отримання земельного паю, придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди.
Суб’єктом права приватної власності на землю мають бути тільки юридичні особи, засно вані на приватній власності. Юридичні особи, заснова ні на державній або комунальній власності, не можуть бути власниками земельних ділянок. Їм земля надається в постійне користування.
Суб’єктами права комунальної власності є територіальні громади сіл, селищ, міст, як безпосередньо, так і в особі їх представницьких органів — рад.
Особливим суб’єктом права власності на землю ви ступає держава, яка виступає в особі Кабінету Міністрів України, Ради Міністрів Авто номної Республіки Крим, обласних, Київської та Севас топольської u1084 міських, районних державних адміністра цій. Але треба враховувати, що землі державної та комунальної власності мають бути розмежовані в натурі (на місцевості) згідно із законодавством. Якщо землі не розмежовано, розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють відповідні сіль ські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.