. Поняття та класифікація внутрішніх джерел фінансової стабілізації
Ефект фінансування внаслідок мобілізації внутрішніх резервів досягається у разі збільшення грошових надходжень від операційної та інвестиційної діяльності чи зменшення грошових видатків за цими ж видами діяльності.
В процесі засвоєння знань з теми слід чітко знати та розуміти, що класифікація вхідних та вихідних грошових потоків є орієнтиром для розроблення заходів, спрямованих на мобілізацію внутрішніх джерел фінансової санації (рис. 6.1).
Рис. 6.1. Класифікація внутрішніх фінансових джерел санації підприємств
Мобілізація внутрішні резервів фінансової стабілізації підприємства спрямована на підвищення або відновлення його платоспроможності, ліквідності. Це відбувається при збільшенні обсягів вхідних грошових потоків (збільшення виручки від реалізації, реструктуризації активів, рефінансування дебіторської заборгованості) або в результаті скорочення вхідних грошових потоків (зменшення витрат, що відносяться на собівартість продукції та витрати, що не відносяться до валових. Зменшити вихідні грошові потоки на підвищення платоспроможності можна й за рахунок зменшення чи заморожування витрат на інвестиції та інших витрат, які не належать до собівартості продукції.
Основні напрями заходів з мобілізації внутрішніх антикризових резервів:
§ збільшення грошових надходжень від реалізації продукції;
§ реструктуризація активів;
§ зменшення витрат па виробництво і реалізацію продукції та відповідних грошових видатків