Особливості проведення досудової санації державних підприємств
Досудова санація державного підприємства– це система заходів з відновлення його плато спроможності, які вживаються органом, уповноваженим управляти державним майном (уповноважений орган), з метою запобігання його банкрутству до початку провадження справи про банкрутство. Ініціатива проведення досудової санації може виходити від уповноважених органів, підприємств, кредиторів або інших осіб.
Якщо в рамках досудової санації державного підприємства передбачено заходи, пов'язані із відчуженням основних засобів, переданням структурних підрозділів підприємств та нерухомого майна в оренду, то можливість реалізації цих заходів погоджується з Фондом державного майна в установленому порядку.
Досудова санація державних підприємств провадиться за рахунок коштів державних підприємств та інших джерел фінансування. У разі коли витрати на реалізацію заходів, передбачених планом досудової санації, пропонується фінансувати за рахунок коштів державного бюджету, пропозиції про включення відповідних видатків до проекту державного бюджету на планований рік подаються Мінфіну та Мінекономіки. Обсяг коштів для проведення досудової санації державних підприємств за рахунок коштів Державного бюджету України щорічно встановлюється законом про Державний бюджет України.
Термін проведення досудової санації – не більше 12 місяців. В окремих випадках уповноважений орган може продовжиш термін, але максимально на 6 місяців.
Тема 5.
САНАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА У СУДОВОМУ ПОРЯДКУ
1. Підстави та умови прийняття рішення про санацію боржника на ухвалу господарського суду.
2. Керуючий санацією, його функції та обов’язки.
3. План санації (реорганізації) боржника, його структура, контроль за ходом реалізації.
4. Порядок розгляду та затвердження звіту керуючого санацією.