Договірні і інституційні механізми розв’язання міжнародних інвестиційних спорів
Це один із видів міжн екон спорів, особливостями якого є його сторони, з одного боку – держави, з іншого – іноземний інвестор.За таких умов використання звичайних «судів» є обмеженим. Міжнар інвестиційні угоди визначають як правило засобом розв спорів МІЖНАР АРБІТРАЖІ.
Найб ефективним і поважним вваж Міжнародного центру з урегулювання інвестиційних спорів між державами та особами інших держав через примирення та арбітраж(створений відповідно до Вашингтонської конвенції 1965 р. в ГРУПІ Світового Банку)
Починається все із примирення зі спец визначеними посередниками - 10 осіб, які повинні бути громадянами різних держав. Рішення арбітражу є обов’язковим для сторін і не підлягає апеляції або іншому способу оскарження
13. Економічна комісія ООН для Європи (ЄЕК): мета створення та основні напрями діяльності. Економічну комісію ООН для Європи, яку ще називають Європейською економічною комісією (ЄЕК). Вона створена у 1947 р. відповідно до резолюції 1-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1945 р. ЄЕК покликана сприяти погодженню дій країн Європи, спрямованих на їх економічний розвиток, підтримувати та зміцнювати економічні зв’язки і відносини між європейськими країнами, а також з іншими країнами світу.
Основними напрямами діяльності цієї комісії є такі: співробітництво у визначенні внутрішньорегіональної і торговельної по- літики; регулювання питань у галузі міжнародної торговельної практики; вдосконалення процедур міжнародної торгівлі; науково-технічне і промислове співробітництво у регіоні; співробітництво у галузі сільського господарства; співробітництво у галузі транспорту; розроблення міжнародних стандартів правил і угод, а також сертифікації продукції; розроблення стандартів стосовно автотранспортних засобів; реалізація інвестиційних проектів; здійснення діяльності у галузі охорони навколишнього середовища і нормалізації становища з забрудненням повітря; співробітництво у галузі енергетики; надання інформації з широкого кола питань; розроблення керівних засад щодо здійснення підприємницької діяльності в країнах з перехідною економікою.