Принципи фармацевтичної опіки хворих з патологією кровотворної системи
Препарати заліза вживати під контролем лікаря, загального аналізу крові, поєднуючи з дієтхарчуванням - м’ясо великої рогатої худоби, печінка. Вони утворюють осад з компонентами їжі - рисом, чаєм, рибою. Всмоктування заліза покращують аскорбінова кислота, фруктоза, глюкоза, метіонін. Перед їдою приймають (за 1 год. ) або після їди (через 2 год.) – заліза фумарат, заліза сульфат, заліза хлорид - або за 30-40 хв. до їди з інтервалом біля 4 год., таблетки не розжовуючи.
Препарати заліза не призначають дітям на фоні запалення (акумулюють у вогнищі запалення) не комбінують з тетрацикліном, антацидами, препаратами Са2+.
Препарати заліза викликають закрепи, забарвлюють кал і зуби в чорний колір.
Профілактику дефіциту фолієвої кислоти необхідно проводити у вагітних ( до 800 мкг на добу на протязі 3-6 місяців), хворих на гемолітичні анемії (100 мг/добу), пацієнтів, що отримують препарати-антагоністи фолієвої кислоти (метотрексат), протисудомні та протитуберкульозні засоби.
Слід звертати увагу пацієнтів на правила прийому і кулінарної обробки їжі (через 15 хв кип’ятіння фолієва кислота руйнується). Необхідний також контроль за показниками крові.