Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Класифікація промислової продукції

 

Продукцію використовують за її функціональним призначен­ням двома способами. Перший полягає у витратах самої продук­ції під час її використання та стосується матеріалів і витратних виробів. Інколи їх витрати частково повертаються внаслідок вто­ринного перероблення. Другий спосіб полягає у витратах не самої продукції, а її ресурсу придатності. Цей спосіб стосується всіх виробів, окрім витратних. Відповідно до способу витрат усю продукцію поділяють на два класи:

- ту, яка витрачається під час вико­ристання;

- ту, яка витрачає свій ресурс.

Взагалі всю промислову продукцію поділяють на 5 груп.

До першої підгрупи витратної продукціїналежать усі руди та концентрати; тверде, рідке й газове паливо; природні будівельні та декоративні матеріали; коштовні метали та каміння; сільсько­господарська продукція, квіти, лікарські трави, продукти бджі­льництва, шовківництва, тваринництва, птахівництва, рибальст­ва тощо. Уся ця продукція не підлягає ремонту і не має такого показника якості, як ремонтопридатність, незважаючи на те, що втрачені нею під час зберігання та транспортування властивості можуть бути частково відновлені. Не може ця продукція характе­ризуватись такими показниками якості, як надійність, довговіч­ність, стандартизація, уніфікація, ергономіка, патентоспромож­ність. Однак, залежно від властивостей, цю продукцію часто поді­ляють за вартістю, естетичними показниками на сорти.

Другу підгрупу витратної продукції становлять матеріали та про­дукти, виготовлені за участю людини: штучне паливо та мастила; продукція металургії (прокат, колоди, дріт, виливки), хімічні ре­човини (солі, гази, кислоти, добрива, фарби, отрутохімікати, пла­стмаси, смоли, вибухові речовини, текстильні матеріали, шкіра, хутро); будівельні матеріали (цемент, бетон, гіпс, скло, кераміка тощо); електро- та радіотехнічні матеріали, лікарські та медичні препарати, харчові продукти тощо. Цю продукцію частково поді­ляють за декоративними та естетичними ознаками, вона може бути патентоспроможною. Але для неї, як і для першої групи, не влас­тиві такі показники якості, як надійність, ремонтоспроможність, уніфікація.

До третьої групиналежатьвитратні вироби, серед яких куско­ве мило, лікарські штучні препарати, мотки ниток, дроту, кабе­лів, кондитерські вироби, пляшки, банки, бочки, балони тощо. Виробам цієї групи властиві патентно-правові та естетично-ерго­номічні показники якості, а також показники транспортабельнос­ті, рівня уніфікації, стандартизації тощо.

Четверту групу становлять вироби, що підлягають ремонту. До неї належить практично вся продукція машино- та приладобу­дування, електро- та радіотехнічної промисловості; легкого, хімі­чного, медичного, військового, транспортного та сільськогосподар­ського машинобудування; електронної, кінопрокатної, фотографі­чної, побутової техніки тощо.

П'ята група представлена виробами, що не підлягають ремон­ту, це вироби вакуумної та напівпровідникової техніки, резистори, конденсатори, реле, кулькові та роликові підшипники, кріпильні вироби тощо.

Вироби останніх двох груп мають усі показники якості проду­кції. Схема загальної класифікації промислової продукції зображена на рис 1.2.


Рис. 1.2. Класифікація промислової продукції

 


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  5. А) Ризик непотрібності виробленої продукції
  6. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  7. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  8. Акти прийняття продукції за якістю і кількістю
  9. Аналіз асортименту і структури продукції
  10. Аналіз асортименту й структури випуску продукції.
  11. Аналіз виробництва продукції рослинництва.
  12. Аналіз виробництва продукції тваринництва.




Переглядів: 2646

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні поняття і визначення | Класифікація показників якості продукції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.