Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Народознавча світлиця підрозділу та організація її роботи

 

Культурно-освітніми закладами у внутрішніх військах є: центри культури (клуби), бібліотеки, музеї (кімнати бойової слави), народознавчі світлиці. Їх діяльність регламентована директивою командувача “Про культурно-виховну та просвітницьку роботу у внутрішніх військах МВС України”.

Центром виховної роботи у підрозділах є народознавчі світлиці. Їх обладнують у найбільш просторому, світлому і зручному приміщенні. У народознавчій світлиці повинні бути: наочна агітація, бібліотечка, культурно-освітнє майно, необхідні меблі, квіти.

Організації у підрозділі виховної роботи сприяє рада народознавчої світлиці, яку обирають на загальних зборах особового складу в кількості 5 – 7 осіб на один рік. Про свою роботу рада періодично, але не менше 2 разів на рік, звітує на загальних зборах особового складу підрозділу, як правило, в січні – лютому та липні – серпні. До ради зазвичай входять активісти культурно-освітньої роботи: витівники, музиканти, художники, фотолюбителі, ротні бібліотекарі, спорторганизатори.

Завданнями ради народознавчої світлиці є активне сприяння командиру підрозділу в ідейно-патріотичному, військовому, правовому та естетичному вихованні особового складу, мобілізації військовослужбовців на успішне виконання службово-бойових завдань, програм бойової та гуманітарної підготовки, зміцнення військової дисципліни.

Рада народознавчої світлиці також:

- вивчає запити та побажання військовослужбовців щодо покращення діяльності світлиці;

- бере участь у розробленні планів виховної роботи, що складають у роті, організації та проведенні культурно-виховних та освітніх заходів;

- створює ініціативні групи з підготовки та проведення запланованих заходів;

- сприяє благоустрою приміщень, створенню в них належної обстановки та затишку.

Діяльність ради світлиці спрямовує командир підрозділу та його заступник з виховної роботи, які підтримують ініціативу ради, допомагають в організації і проведенні виховних заходів.

Змістом роботи ради народознавчої світлиці є виховання у військовослужбовців високої відповідальності перед Українським народом за постійну готовність до захисту держави, пропаганда військово-історичних традицій, вимог Військової присяги, статутів, дотримання законності, сумлінного виконання військового обов’язку, завдань служби, зміцнення військової дисципліни.

Рада світлиці організує та надає допомогу в проведенні:

- Шевченківських днів;

- годин відродження;

- тематичних вечорів;

- вечорів запитань та відповідей;

- усних часописів;

- зустрічей з ветеранами частини;

- літературних вечорів;

- вікторин;

- обговорення прочитаних книг, переглянутих кінофільмів, спектаклів;

- виставок образотворчих робіт військовослужбовців;

- занять гуртків самодіяльної творчості особового складу.

Члени ради відповідають за ведення підшивок передплачених газет та журналів, які зберігають у світлиці.

Рада народознавчої світлиці щомісячно планує свою роботу з урахуванням завдань, які вирішує підрозділ, побажань та пропозицій військовослужбовців. До планів також включають заходи самодіяльної творчості, організації відпочинку особового складу, пропаганди кращих творів української та світової літератури і мистецтва.

Затверджений заступником командира підрозділу з виховної роботи план (див. дод. 7.1) вивішують на видному місці у приміщенні народознавчої світлиці.

У світлиці організовують чергування із числа членів ради та активу підрозділу. Графік чергування складають на тиждень за підписом голови ради та вивішують поряд з планом роботи.

Під час проведення заходів використовують технічні засоби виховання, культурно-освітнє майно, наочну агітацію. За змістом всю наочну агітацію світлиці підрозділу можна умовно поділити на дві групи.

До першої належить наочна агітація тривалої дії: цитати з керівних документів, текст Військової присяги, витяги з Конституції України, військових статутів і т. ін.

До другої – оперативна інформація з життя військ, частини, підрозділу, підсумки змагань, новини дня тощо. Для цих матеріалів необхідно відводити до 40 % від загальної площі всіх стендів.

Оформлення першої групи наочної агітації має стабільний характер. Композиція і стиль оформлення другої – забезпечує швидку зміну як окремих її елементів, так і експозиції в цілому.

Якість, виразність, конкретність і переконливість наочної агітації, ефективність її впливу залежать від уміло складеного єдиного тематичного плану оформлення народознавчої світлиці та окремих приміщень підрозділу. Його детально опрацьовують у вигляді ескізів приміщення і окремо для кожної стіни.

При оформленні наочної агітації необхідно:

- визначити її мету та на що слід звернути головну увагу;

- урахувати специфіку підрозділу, площу і конфігурацію приміщення, матеріальні можливості для створення наочної агітації, наявність художників-оформителів, їх здібності, ступінь допомоги з боку клубу частини.

Наочна агітація світлиці повинна мати державно-патріотичну спрямованість, бути оперативною, злободенною, пов’язаною з життям підрозділу. При виготовленні стендів бажано витримувати єдиний художній стиль, не прагнути до заповнення ними всього простору – при цьому втрачається виразність агітації.

Стенди розміщують на добре освітлених місцях. На всіх стінах та простінках між вікнами розміщують один або декілька щитів, об’єднаних схожим змістом. Найбільш зручні площі відводять для головних матеріалів.

Найкращим варіантом є такий, у якому ширина стендів не перевищує 140 см. Стенди необхідно розміщувати на висоті 80 – 90 см від підлоги, щоб їх не закривали меблі. Простір над стендами можна заповнити окремими декоративними елементами: емблемами, великими заголовками, гаслами та ін.

При оформленні стендів необхідно використовувати мінімум тексту. Основою є малюнки та фотографії, кожна з коротким підписом.

У наочній агітації народознавчої світлиці повинні бути такі матеріали:

- державні символи України (прапор, герб, гімн, духовний гімн);

- текст акта проголошення незалежності України;

- портрет Т.Г. Шевченка (або бюст);

- портрет Президента України;

- портрети видатних діячів України;

- текст Військової присяги на вірність Українському народу;

- фотографія Міністра внутрішніх справ МВС України;

- фотографія командувача внутрішніх військ та його вимоги;

- основні положення Закону України “Про внутрішні війська МВС України”;

- основні етапи історичного розвитку України і її війська; релігія, звичаї, обряди та традиції Українського народу;

- основні періоди становлення внутрішніх військ, з’єднання, частини; подвиги героїв, які проявили мужність та відвагу при виконанні завдань служби;

- матеріали про Україну, область, місто, на території яких дислокована частина;

- завдання підрозділу на період навчання; інформація про поточне навчання, службу, дисципліну; місце підрозділу в частині, взводів у роті; передовий досвід; фотографії кращих військовослужбовців.

Вищезазначені матеріали об’єднують у експозицію, що складається з чотирьох груп стендів:

1 група. Наша держава – Україна.

Державні символи України (герб, прапор – з коротким описом, текст гімну). Портрет Президента України, його коротка біографія. Акт проголошення незалежності України. Конституція України (дата прийняття, короткий зміст).

2 група. Від сивої давнини до сьогодення.

Основні періоди історичного розвитку України (Київська Русь, козацтво, національно-визвольна боротьба, Україна в 20-ті роки, Україна у Другій світовій війні, Чорнобиль­ська трагедія). Карта України. Дані про Україну, об­ласть, місто, де розташований підрозділ (територія, населен­ня).

3 група. На сторожі внутрішньої безпеки дер­жави.

Історія створення та діяльності внутрішніх військ. Завдання внутріш­ніх військ. Вимоги Міністра внутрішніх справ, коман­дувача внутрішніх військ. Військова присяга.

4 група. Рота – наша честь, гордість і слава (5 стендів).

1 стенд. Ми ратною службою сильні.

Завдання підрозділу. Девіз змагання. Зобов’язання ініціато­ра змагання у внутрішніх військах. Зобов’я­зання особового складу. Результати змагання за предметами навчання.

2 стенд. Рівняння на передових.

Положення про Перехідний прапор командувача внутріш­ніх військ. Основні нагороди військ. Передовий досвід. Фото кращих військовослужбовців з коротким описом їх досяг­нень.

3 стенд. Бережи та примножуй традиції підрозділу.

Історія підрозділу. Фото всіх його командирів, кращих військовослужбов­ців з початку існування підрозділу, які відзначились при ви­конанні своїх обов’язків. Знімки зустрічей з ветеранами, спільного несення служби військовослуж­бовцями різних призовів. Опис основних традицій підрозділу. Наприклад: три роки – перше місце у частині, два роки – без порушень військової дисципліни тощо.

4 стенд. Ми дружбою військовою сильні.

Фото з описом спільних дій військовослужбовців молодшого та старшого призовів при виконанні завдань бойової служби, на заняттях, у звільненні, на стройовому огляді, при ви­конанні господарчих робіт, на відпочинку тощо. Витяг з листа матері (дружини), звільне­ного в запас військовослужбовця, про колектив підрозділу та від­носини між його членами.

5 стенд. Бережи військову честь: свою та підрозділу.

Фото військовослужбовців, які відзначились при виконанні службово-бойових завдань (надав допо­могу громадянам, затримав злочинця тощо). Фото спортивних змагань, проведення культурно-виховних заходів (вікторини, естафети тощо), на яких військовослужбовці відстоюють честь підрозділу. Фото – взірець зовнішнього вигляду.

В світлиці оформлюють та ведуть альбом з історії підрозділу, в якому зберігають фотокартки військовослужбовців, які відзначилися при виконанні службово-бойових завдань, загальні фотокартки вій­ськовослужбовців за призовами з описом результатів їх служби.

Наведений перелік стендів та їх змісту є основою. Доповнення і зміни необхідно вносити з урахуванням специфіки конкретного підрозділу.

Додаток 7.1


Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. I. Аналіз контрольної роботи.
  4. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  5. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  6. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  7. II. Організація і проведення спортивних походів
  8. II. Організація перевезень
  9. II. Організація перевезень
  10. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  11. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  12. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи




Переглядів: 3554

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні категорії і поняття | ЗАТВЕРДЖУЮ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.