Основні положення методики вивчення інтенсифікації сільськогосподарського виробництва
На базі літературних джерел обґрунтувати систему показників, за допомогою яких можна всебічно проаналізувати рівень інтенсивності сільського господарства, його вплив на результативні показники, а також на рівень економічної ефективності інтенсивності сільськогосподарського виробництва. Висвітлити логічну послідовність вивчення інтенсифікації сільського господарства і подати методику розрахунків економічних показників.
РОЗДІЛ 2. РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА НА БАЗІ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ
Правовий статус та організаційно-економічна характеристика підприємства
Рівень інтенсивності сільськогосподарського виробництва
Проаналізувати в динаміці за 3-5 років такі факторіальні показники: розмір виробничих витрат господарства в розрахунку на 1 га сільськогосподарських угідь, середньорічна вартість основного й оборотного капіталу на 1 га сільськогосподарських угідь, вартість основних виробничих фондів сільськогосподарського призначення на 1 га сільськогосподарських угідь, прямі затрати праці на 1 га сільськогосподарських угідь (люд.-год.), кількість внесених мінеральних добрив (діючої речовини) у розрахунку на 1 га ріллі (умовних еталонних гектарів), щільність поголів'я різних видів тварин на 100 га відповідних земельних угідь.
Порівняння рівнів інтенсивності за базовий й останній роки дає можливість вивчити його зміни за досліджуваний період. Щоб показати вплив рівня інтенсивності сільськогосподарського виробництва на результативні показники господарської діяльності підприємства необхідно за досліджуваний період розрахувати такі показники: урожайність сільськогосподарських культур, продуктивність тварин, вартість валової продукції і грошових надходжень від реалізації товарної продукції в розрахунку на 1 га сільськогосподарських угідь.