Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Механізм державного управління в Радянській Україні в 1917-1920 рр.

Розвиток законодавства про кримінальне покарання в Російській імперії 1845-1885 рр.

Скасування кріпацтва в Австрійській імперії 1848 року, його політико-правові наслідки для українських земель.

Березень 1848 р. у Закарпатті проголосили закон угорського сейму про ліквідацію кріпацтва і феодальних повинностей селян. Квітень 1848 у Галичині оголошений патент імператора про скасування панщини. Серпень 1848 на Буковині розповсюджено дію патенту. У Галичині поміщики стали саботувати закон про скасування кріпацтва, і у 1848 р. у Львові створено першу політичну організацію, що захищала демократичний розвиток Галичини (Головну Руську раду)В результаті революційних подій в Австрії було скасовано кріпосну залежність селян. Ліквідовано панщину за викуп, як форму кріпосної залежності. Але, як і в Росії, це не полегшило економічного становища. Селяни мали компенсувати поміщикам 20-кратну вартість всіх річних повинностей, підлягали прямому і непрямому оподаткуванню, повинні були утримувати школи, шляхи тощо.Поміщики захопили у приватну власність сервітути (правакористування чужим майном- громадські угіддя, ліси, пасовиська), абагатьох селян звільнили без землі, що призвело до нових кабальних угод. Селянин мав платити за заготівлю дров, будівельних матеріалів, випас худоби. З приводу сервітутів селяни зверталися до судів, але не вигравали справ. Після аграрної реформи 42% селянських господарств стали економічно не рентабельними і не мали можливості прогодувати своїх власників. На принці 19 ст. вкрай зубожілі селяни змушені були емігрувати до США, Бразилії, Канади та інших країн.Позитивні наслідки: селяни звільнилися від закріпачення, скасувалася за викуп панщина У зв’язку з поширенням капіталістичних відносин на селі застосовується система вільного найму, з’являються сільгосп. робітники.Негативні: ліквідація сервітутного права, а також права селян користуватися громадськими землями

Розвиток права в повоєнний період характеризувався скасуванням норм воєнного часу.7 липня 1945 року був прийнятий указ «Про амністію в зв’язку з перемогою над гітлерівською Німеччиною» - були звільнені особи засуджені терміном до 3 років. Звільнялись воєнні злочинці.

Наступна амністія була оголошена 27 березня 1953 р. Звільнались засуджені до позбавлення волі терміном до 5 років, чоловіки старші 55 років,жінки 50 років,неповнолітні до 18 років,та невиліковно хворі.

1947 приймається указ «Про відміну смертної кари», це покарання замінили на 25 років в таборах.

Більш жорстокими стали кримінальні норми,спрямовані на боротьбу зі злочинами проти життя, здоров’я, свободи,гідності

28 грудня 1960 року Верховна рада УРСР затвердила Кримінальний кодекс УРСР. До нього повністю ввійшли союзні Основи, Закон про кримінальну відповідальність за держ. Злочини та Закон про кримінальну відповідальність за воєнні злочини.

У 1970 р. вводиться новий інститут – умовне засудження до позбавлення волі з обов’язковим залученням засудженого до праці.

У 1972 р. вводиться поняття тяжкого злочину і вичерпний перелік його видів.

Слід зазначити що головною тенденцією у розвитку кримінального права було посилення репресивних заходів кримінально-правового примусу.

 

Вищим органом влади проголошується Всеукраїнський з’їзд Рад. Уперервах між з’їздами його його функції мав виконувати Центральний виконавчий комітет. До складу ЦВК входив 61 член. Першим головою ЦВК був обраний Медвєдєв. ІІ Всеукраїнський з’їзд рад збільшив склад ЦВК до 102 членів. Свою роботу ЦВК проводив через відділи: агітаційний, господарський, зв’язку, військовий. ЦВК зі свого складу обирав Президію.

Вищим виконавчим і розпорядчим органом радянськой України був уряд – Народний Секретаріат. Формування уряду було компетенцією ЦВК. Центральними органами управління були секретарства,які очолювали народні секретарі. Держава мала назву УНР.

Формування вищих огранів влади і управління в радянській Україні цілком залежало від Москви.

Місцеві органи влади. В міру поширення радянської влади на території України Народний Секретаріат скасував посади губернських, повітових і міських комісарів,встановлені ЦР.

Місцевими органами влади були проголошені ради селянських і солдатських депутатів і їх виконавчі комітети.

Створювались надзвичайні органи влади – ревкоми, військ ревкоми, формування яких було прерогативою більшовицької партії.


Читайте також:

 1. ERP і управління можливостями бізнесу
 2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
 3. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
 4. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
 5. Oracle Управління преміальними
 6. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
 7. А. Видання прав актів управління
 8. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 9. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
 10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
 11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
 12. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
Переглядів: 631

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Органи селянського управління і суду за реформою 1861 року в Російській імперії. | Характерні ознаки радянського кримінального законодавства в Україні в 1917-1935 рр.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.031 сек.