Розділ 2. Тема 6. Формування та діяльність громадських, культурних і політичних організацій в українському суспільстві до початку ХХ ст.
Розділ 2. Тема 5. Зовнішньополітичні орієнтири України в історичній ретроспективі
Розділ 2. Тема 4. Проблеми відродження та розвиток державності у ХХ - на початку ХХІ ст.
Тема 3. Початкові етапи державотворення в Україні
Розділ 2. Історичний поступ української держави
Розділ 1. Тема 2. Етнополітичні аспекти української історії новітнього періоду
Розділ 1. Тема 1. Дисципліна «Історія України», як об’єкт вивчення, її методологічна та джерельна база
ТЕМАТИКА ПРАКТИЧНИХ (СЕМІНАРСЬКИХ) ЗАНЯТЬ
ДО КУРСУ «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ»
Предмет, методологічні принципи та джерела вивчення соціально-політичних аспектів історії України. Місце дисципліни у навчальному процесі, її значення для професійної підготовки технічних спеціалістів. Проблеми періодизації історії України в українській історіографії.
Етнополітичні фактори у діяльності урядів України в період революції 1917-1920 років. Особливості етнополітики у часи перебування України в складі СРСР. Засади формування етнополітики держави після проголошення незалежності України. Основні хвилі та причини еміграції населення за межі України.
Суспільно-політичний лад та система управління Давньоруської держави. Особливості державного життя на українських землях за часів польсько-литовського управління. Виникнення козацтва і утворення Запорізької Січі. Становлення української козацько-гетьманської держави у XVII ст. Соціально-політичне і економічне становище українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій.
Еволюція українського державотворення у 1917-1920 рр. Державотворчі процеси в Україні у роки радянської влади. Возз’єднання західноукраїнських земель з УРСР. Основні напрямки формування української незалежної держави в кінці ХХ - на початку ХХІ ст. Конституційний процес в Україні та проблеми конституційної реформи на сучасному етапі.
Геополітичні фактори в житті українського етносу до ХХ ст. Українське питання в європейській політиці напередодні Першої та Другої світової воєн. Вектори зовнішньої політики України після проголошення незалежності. Національна геополітична стратегія України в контексті глобалізації.
Початок українського національного відродження та його вплив на активізацію суспільно-політичного руху на українських землях у першій половині ХІХ ст. Національно-культурний та революційно-демократичний рух в Україні у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Створення та діяльність українських політичних партій на початку ХХ ст.