Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Звалювально-пакетувальні машини

Механізми для зрізання, зіштовхування і захоплювання дерев

Лекція 10, 11. Звалювання дерев машинами

План лекції

1. Механізми для зрізання, зіштовхування і захоплювання дерев.

2. Звалювально-пакетувальні машини.

3. Технологія лісосічних робіт при звалюванні дерев машинами.

4. Звалювально-трелювальні машини.

5. Продуктивність спеціалізованих і багатоопераційних машин під час звалювання дерев.

 

Для відділення дерев від кореневої системи використовують різні різальні механізми. До них належать пилки ланцюгові і дискові, циліндричні і дискові фрези, клиноподібні, плоскі і сферичні ножі.

Ланцюговий пиляльний апарат – найбільш поширений тип механізмів для відділення надземної частини дерева від кореневої. Він має один або два апарати, які працюють, як правило, від гідропривода. Подача різального органу може бути прямолінійною, криволінійною і круговою.

Ножі. Зрізуючі пристрої у вигляді ножів прості за конструкцією, але потребують великих зусиль для зрізання дерев. Крім того, використання ножів призводить до розшаровування волокон стовбура у місці зрізання, яке може поширюватись на значну довжину по стовбуру. За формою ножі розділяють на плоскі, клиноподібні та сферичні. Подача ножів у таких зрізуючих пристроях може бути прямолінійною і криволінійною. Зрізуючі пристрої виготовляють з підпорою, з контрножем або з двома рухомими ножами. Контрніж і рухомі ножі значно покращують роботу цих пристроїв.

Для зіштовхування і захоплювання дерев використовують звалювальні важелі і захоплювачі.

Звалювальний важіль розміщують за змогою на найвищій частині машини для зіштовхування дерева з найменшим зусиллям. Таке розміщення важеля унеможливлює падіння дерева у зворотньому до потрібного і вибраного напряму.

Захоплювачі використовують як для зіштовхування дерев, так і для укладання їх у пачки. Якщо після зрізання дерево укладається безпосередньо в пачку, то його захоплюють у двох місцях по висоті стовбура. При зіштовхуванні дерева на землю, воно затискається в одному місці трохи вище від площини відділення дерева від коріння. Такий захоплювач може бути оснащений гідродомкратом, який забезпечує зіштовхування дерева в заданому напрямку.

Машини, які виконують звалювання дерев, є основними в будь-якій системі машин для лісосічних робіт. Найпоширенішою є група звалювально-пакетувальних машин (ЗПМ).

ЗПМ характеризуються такими параметрами: база машини, поворотна частина, кабіна, формуючий і різальний пристрій, вантажопідіймальна сила, площа робочої зони, об’єми сформованих пачок, маса машини та ін.

Базою для ЗПМ можуть служити екскаватори (переважно гусеничні), трактори (двоосьові колісні) і спеціальні шасі.

За типом поворотної частини ЗПМ поділяють на повноповоротні (кабіна машиніста розміщена на поворотній платформі і повертається разом з маніпулятором) та неповноповоротні (кабіна встановлена на рамі, а маніпулятор повертається незалежно від кабіни).

На ЗПМ використовують два типи різальних пристроїв: ланцюгові пилки і ножі.

Вантажопідіймальна сила сучасних ЗПМ перебувають в межах 12-32 кН. Поняття вантажопідіймальної сили ЗПМ і розмірів граничного (розрахункового) дерева необхідні для визначення категорій дерев у конкретному лісосічному фонді, які для машини заданого типу є граничними, а також для здійснення підбору вантажопідіймальної сили машин за сукупністю розмірних рядів дерев.

У лісозаготівельній практиці дерева характеризуються двома розмірами: діаметром і об’ємом, тоді як для роботи ЗПМ дерева оцінюють і за масою. Масу дерева визначають за його об’ємом і щільністю деревини (сосна 800 кг/м3, смерека 710 кг/м3, модрина 1000, осика 760, береза 930) і збільшують на 15-25 % (маса крони).

Якщо ЗПМ, працюючи в нормальному технологічному режимі, не може зрізати і укласти визначені дерева у пачку, можливі три варіанти обробляння дерев: машина зрізає і укладає в пачку крупні дерева на неповному вильоті; машина працює на неповному технологічному циклі (після зрізання дерево не піднімається, а зіштовхується); дерева, що залишилися після проходження машиною пасіки (стрічки), звалюють бензомоторними пилками.

Виліт маніпулятора зумовлюється такими факторами: площа робочої зони, об’єм пачки, маса машини, тривалість циклу та ін. З вильотом маніпулятора пов’язані об’єми пачок, які відповідають рейсовим навантаженням трактора і його тягово-експлуатаційній характеристиці. Середній об’єм пачки при заданих максимальному і мінімальному вильотах маніпулятора залежить від запасу деревини на 1 га.

До звалювально-пакетувальних машин відносяться ЛП-19 (змонтована на базі гідравлічного екскаватора і гусеничного трелювального трактора). Вдосконалена машина ЛП-19А (підсилені стріла, держак, усі кріплення, покращене зовнішнє освітлення, передбачений аварійний вихід машиніста, звукоізоляція, обігрів у кабіні, пиляльний механізм і т.д.). Машини ЛП-19 і ЛП-19А доцільно використовувати на великих лісосіках (не менше 50 га). Машина ВПМ-35 призначена для звалювання і пакетування дерев при доглядових рубках. Вона виконана на базі звалювально-пакетувальної машини ЛП-2 (одна кабіна, пакетоформуючий пристрій з двох секцій для сортування дерев за діаметром і захоплювально-різальний пристрій). Цю машину можна також використовувати при суцільних рубках у тонкомірних насадженнях. Машину МТП-13 використовують при звалюванні і пакетуванні дрібного лісу (кущова рослинність) на площах відведених під видобування торфу, будівництво та ін. МТП-13 виконана на базі екскаватора МТП-71. Механізм різання являє собою дискову фрезу із вставними різальними зубами. Пакетувальний пристрій у вигляді зубчастого важеля і оснащений скидувачем.


Читайте також:

  1. Аеродинамічні властивості колісної машини
  2. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  3. БАГАТОКОВШОВІ ЕКСКАВАТОРИ. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  4. Будова й основні елементи машини
  5. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ
  6. Вплив аеродинаміки на споживчі властивості колісної машини
  7. Гідравлічні машини
  8. ГІДРАВЛІЧНІ МАШИНИ
  9. Гідромашини – гідромотори і нагнітачі, класифікація і галузь використання.
  10. Електричні машини змінного струму.
  11. Електрорушійна сила й електромагнітний момент машини постійного струму
  12. Загальна будова і робота черв’ячної машини.




Переглядів: 2009

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Звалювання дерев з кореневою системою | Технологія лісосічних робіт при звалюванні дерев машинами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.068 сек.